Sahte zabıtalara dikkat

'Yurt İçi Haberler' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Sahte zabıtalara dikkat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sahte zabıtalara dikkat

  14 Mart 2009

  Zeynep GÜRCANLI- ANKARA

  [​IMG]
  Ekonomik kriz, dolandırıcıları da etkiledi. Artık çok daha “yaratıcı” dolandırıcılık yolları bulmaya başladılar.
  Son olay Ankara’dan...  Bir grup dolandırıcının kendilerini zabıta gibi gösterip, Ankara’daki büyük alışveriş merkezlerini “teftiş ettikleri”, uygun görmedikleri işletmelere de sahte makbuz vererek “ceza kestikleri” ortaya çıktı.

  Ankara’da Yenimahalle bölgesinde bulunan büyük alışveriş merkezlerinden gelen bu tip şikayetler o kadar arttı ki, Yenimahalle Belediyesi sonunda bir açıklama yaparak “sahte zabıtalara dikkat edin” uyarısında bulunmak zorunda kaldı.

  Belediye’nin 4 Mart tarihini taşıyan Başkan yardımcısı Şerafettin Tekin imzalı uyarı yazısı, Yenimahalle sınırları içindeki Ostim, Yıldız, İvedik, Atisan, Yıldırımlar, Başkent, Gersan, Hurdacılar Sitesi yönetimlerine ve Armada, Metro Center, Acity, Arcadium, Carrefour, Ankamall, Minasera Alış veriş merkezlerine gönderildi.

  Yazıda “son günlerde, belediye zabıtası olduğunu belirten kimliği belirsiz kişilerin işyerlerine girerek, kendilerini belediye zabıtası olarak tanıttıkları ve denetim amaçlı olarak cezai işlem uygulayarak, sahte makbuz karşılığı para aldıkları duyumları alınmıştır” denildi.

  Uyarı yazısında “denetim” için geldiğini söyleyen zabıtalardan mutlaka kimlik göstermelerinin istenmesi uyarısında
   

Bu Sayfayı Paylaş