Sahte baron, Türkleri 6.3 milyon Euro çarptı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 1 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Sahte baron, Türkleri 6.3 milyon Euro çarptı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ahmet ATAK/FRANKFURT[​IMG]Kendisinin "baron" ya da "kont" olduğunu söyleyerek Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde en az 130 kişiyi 50 milyon Euro dolandıran Alman’ın Türk mağdurlardan 6.3 milyon Euro topladığı ortaya çıktı.

  KENDİSİNİ "baron" veya "kont" diye tanıtarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde hisse senedi pazarlayan Alman Wolfgang Spens’in mağdurları arasında Türkler de var. Türklerin sahte barona 6,3 milyon Euro kaptırdıkları ortaya çıktı. Ay başında Almanya’nın Saarland Eyaleti’ne bağlı Mettlach’taki villasına düzenlenen baskında gözaltına alınan sahte baronun mağdurlarını tespit etmeye çalışan güvenlik güçleri, "Mağdur sayısı şu an 130. Sayının daha fazla olduğunu tahmin ediyoruz" dediler. Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki 130 kişiden topladığı 50 milyon Euro ile oldukça lüks bir hayat yaşayan sahte baron, yüksek kár payı vaadiyle hiçbir borsaya kayıtlı olmayan hisse senetleri satmıştı. Senetler karşılığında ise ucuza aldığı emlakları göstermişti.

  40 milyon kayıp

  Sahte baronun, topladığı paraların 10 milyon Euro’sunu emlağa yatırdığı, geriye kalan 40 milyon Euro’nun ise nerde olduğunun bilinmediği açıklandı. Soruşturmayı sürdüren Saarland polis sözcüsü şunları söyledi:

  "Türk mağdurların tam sayısını ve nereden olduklarını tespit edemedik. Bildiğimiz tek şey, 6,3 milyon Euro’luk hisse senedi satın alan Türk yatırımcıların ’Swiss Lloyd Group’ adı altında hareket ettikleri. Sahte hisse senetlerine para yatırarak mağdur olanlar veya konu hakkında bilgi vermek isteyerler bizi 0681/962-3333 nolu telefon numarasından arayabilirler."

  Türklerin yanı sıra Almanya, Belçika, Fransa ve Lüksemburg’dan yatırımcıları da dolandıran sahte baron Wolfgang Spens’in (üstte) oldukça gösterişli bir yaşam biçimini tercih ettiği belirtildi. Spens’in villasında yapılan aramalarda çok sayıda lüks otomobil, antika eşya ve mücevher ele geçti. Ayrıca 40 bin şişe Fransız şarabına da el konuldu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sahte baron Türkleri Forum Tarih
Sahte Şafak Kitabı - Mucize Özünal Kitap, Resim ve Dergi 21 Haziran 2011
Altının Sahte Olup Olmadığını Nasıl Anlarız? Değerli Taşlar ve Takılar 4 Mart 2011
vBulletin 4 Sahte Ziyaretçi Sayısı Eklentisi vBulletin Eklentiler Pluginler Temalar 1 Temmuz 2010
Sahte Ajan Kitabı - Osman Aysu Kitap, Resim ve Dergi 29 Haziran 2010
Sahte Cumhuriyet - Ahmet Altan (10.06.2010) Köşe Yazıları 10 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş