Safranbolu'da Foto Safari

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Safranbolu'da Foto Safari konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Konaklarıyla ünlü Karabük'ün Safranbolu ilçesi, doğa güzellikleri ve yöreye özel bitki türleriyle de turizme açılmayı hedefliyor. Safranbolu, yaklaşık 2 bin geleneksel Türk evi, her mevsim ayrı güzelliğe bürünen manzarasının yanı sıra antik kenti, yayla ve gölleri, yeşilin her tonunun bulunabildiği Yenice ormanlarıyla da tanınmak istiyor.

  Ağırlığının 100 bin katı kadar sıvıyı sarıya boyayabilen ve ekim-kasım ayları arasında mor renkli ve hoş kokulu çiçekler açan 15-30 santimetre uzunluğundaki safran bitkisinin şafak vakti açışının görüntülenmesi, konaklarda kahvaltı yapılması ve doğa gezisi gibi programlar hazırlanarak foto safari turlarıyla bölgenin cazibe merkezi olması planlanıyor.

  Özellikle yerli turistleri ve büyük şehirlerden gelecekleri hedef alan etkinlikler kapsamında, Dünya Ormancılık Örgütünün acilen korunması gerektiğini ilan ettiği 100 "sıcak bölge"den biri olan Yenice ormanlarının da sunduğu renk cümbüşünün turistlerin ilgisine sunulması amaçlanıyor.

  Düzenlenmesi planlanan foto safari ile Başkentten sabah 06.00'da çıkıp safran çiçeğinin açışını görüntüleyebilecek ziyaretçiler, tarihi bir konakta kahvaltı etmenin tadını çıkaracak. Safran çiçeğinin açışını, konakları ve tren gezisiyle görülecek muhteşem doğayı, fotoğrafçıların beğenisine sunulacak. Ayrıca, TCDD'ye ait trenle ağaçların arasından ilerleyip Yenice ormanlarının eşsiz güzelliğini keşfetmeyi sağlayacak turlar düzenlenecek. Burada Şeker Kanyonu'nda verilecek molayla da yeşil denizin içinde kaybolmanın huzuru yaşatılacak.​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Safranbolu'da Foto Safari Forum Tarih
Kemosentez ve fotosentez farkları benzerlikleri nelerdir? Eğitim Bilgileri 23 Kasım 2016
Fotosentez olayının canlı yaşamı için önemi kısaca Doğa ve Bitkiler 8 Mart 2016
Fotosentezin canlılar için önemi kısa Doğa ve Bitkiler 25 Nisan 2014
Fotosentezin canlılar için önemi kısaca Eğitim Bilgileri 24 Nisan 2014
Sizce bu fotoğraftaki mesleği ve yaptıkları iş ne olabilir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 17 Şubat 2014

Bu Sayfayı Paylaş