Safiye'ye Safo sürprizi

'Magazin Haberleri' forumunda Dine tarafından 11 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Safiye'ye Safo sürprizi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kısa süre önce türkü albümü çıkaran Faik Öztürk, bu çalışmaya verdiği destekten dolayı hayat arkadaşı Safiye Soyman’a bir sürpriz yaptı. Öztürk, Soyman’a Safo adını verdiği bir Alman atı hediye etti.


  [SIZE=+0][/SIZE][​IMG]
  Ankaralı işadamı Faik Öztürk, türkü albümünün hazırlık aşamasında kendisine büyük destek veren hayat arkadaşı Safiye Soyman’a hiç akla gelmeyen bir sürpriz yaptı. Soyman’ı Ankara-Gölbaşı’nda bulunan, ortağı ve işletmecisi olduğu Başkent Binicilik Tesisleri Capital Country Club’a davet eden Öztürk, burada kendisine engel atlamada Türkiye 2’nciliği bulunan bir at hediye etti. Öztürk, Soyman’ı Safo adını verdiği ata elleriyle bindirmeye kalkınca komik görüntüler ortaya çıktı.

  Soyman, aldığı armağanın kendisi için çok büyük anlamı olduğunu söylerken, ona takılmadan duramayan Faik Öztürk de yine son noktayı bir espriyle koydu: “Türkiye 2’ncisi Safo’yu ömür boyu bakması için ona armağan ediyorum. Ama Safiye Hanım kendine zor bakıyor, bu ata nasıl bakar o da ayrı bir konu!”

  PAVYONDAN GELMEYEN TEK TÜRKÜCÜ

  Faik Öztürk’ün sürprizleri bu kadarla kalmadı. Kısa süre önce “Faik Öztürk-Gönül Türküleri” adını verdiği bir türkü albümü çıkaran işadamı, çalışmada ılhan Erten’e sipariş ettiği “Safo Safiye” adlı bir eseri de yorumladı.

  Bu albümden elde edeceği gelirin burslu okuttuğu öğrencilere gideceğini belirten Öztürk, konuşmasına tartışma yaratacak sözlerle devam etti: “Hiçbir sektörde, sahnelerden kazanıldığı kadar büyük paralar kazanılmıyor. ıki saatlik program için bu kadar büyük paralar alınmamalı. Alınıyorsa da bunun karşılığı verilmeli. Ne yazık ki vermiyorlar, veremiyorlar. şunu da ekleyeyim; ben bu dünyanın insanı değilim, sonradan olaylar beni bu noktalara getirdi. Türkülere aşığım ve onları kendi gönlümden geçtiği gibi yorumluyorum, o kadar. şöhreti geç buldum diye kaybetme korkusu da yaşamıyorum. Ben pavyondan gelmeyen tek türkücüyüm. Ünlü türkülerin hemen hepsi pavyon kültüründen gelme.”

  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Safiye'ye Safo sürprizi Forum Tarih
Şeytantersi (Ferula assafoetida) Bitkisi Doğa ve Bitkiler 10 Haziran 2010
Hoşafoğlu Köyü Yığılca Düzce Düzce Tanıtımı 7 Nisan 2010
Saksafon Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 22 Mart 2010
Saksafon,Saksafon Hakkında Müzik Türleri ve Enstrümanları 11 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş