Safemod Durumuna ve İzinlere Bakma (Resimli)

'Webmaster Genel' forumunda Siraç tarafından 15 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Safemod Durumuna ve İzinlere Bakma (Resimli) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Safemod Durumuna ve İzinlere Bakma (Resimli)

  Genelde yeni joomlacıların sık sık takıldıkları konulardan birisi de sunucunun safemod yani güvenli mod açıkmı veya kapalımı olduğuna bakmak noktasında takıldıkları ve buna bağlı olarak dosya ve klasör izinlerinin bilgilerine erişmek noktasında problem yaşadıklarını göze alırsak, bu basit anlatımda hem zizinlerin durumuna hemde safemod durumuna nasıl bakabileceklerini göreceğiz. Öncelikle yönetim paneline girip üst menümüzden aşağıdaki resimde olduğu gibi Sistem Bilgisine tıklayın.

  [​IMG]

  Ve sistem bilgisini tıklattığınızda aşağıdaki yönetim alanına ulaşacaksınız.
  [​IMG]

  Bizi karşılayan bu ilk pencerede gördüğünüz gibi 3 ayrı bölümümüz var bizi bu konumuzla ilgili olarak bağlayan alanlara bakalım. Şu anda bulunduğumuz pencereden, joomlanız ile alakalı safe mod durumundan diğer durumlar kadar joomlanız hakkında bilgiler edinebilir ayrıca configuration.php dosyamızıda görebiliriz, işte bu alandan safemod açıkmı kapalımı görebiliriz. Şimdi dğer sekme olan izinlere bakalım.

  [​IMG]

  Burada da gördüğümüz gibi, dosya ve klasör izinlerimizin durumuna bakıyoruz, yazılabilir olmayan ve bize joomla yüklememizde ve bileşen yüklememizde sorun teşkil eden bu yazılabilirlik ayarlarını gerekli dosyanın yazılamaz olması durumunda görüp bunun üzerinde ftp den yazılabilir yapmamız şeklinde bize bilgi verir.


  Alıntıdır...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Safemod Durumuna İzinlere Forum Tarih
Aralık 2011 Öğretmenlerin Eş Özür Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Kılavuzu Öğretmenlerimizin Bölümü 14 Aralık 2011
Yerleşim Durumuna Göre Osmanlı Toplumu Tarihi Bilgiler 13 Nisan 2011

Bu Sayfayı Paylaş