Sadık Yakut Kimdir - Sadık Yakut Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda Mavi_Sema tarafından 18 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sadık Yakut Kimdir - Sadık Yakut Biyografisi konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Sadık Yakut Biyografisi,Sadık Yakut Hayatı,Sadık Yakut Hakkında Bilgi,Sadık Yakut Hayatı

Sadık YAKUT (1956 - )

Sadık Yakut, 3 Şubat 1956'da Kayseri Büyükkaramanlı Köyü'nde doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Kumru'dur.
    Hukukçu; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.
    Halfeti, Çamardı ve Savaştepe Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Tetkik Hâkimliği, Giresun Cumhuriyet Savcılığı, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı ve Ankara Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu. Gençlerbirliği Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevine seçildi. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesi oldu.
    21, 22. Dönem Kayseri Milletvekili. 22. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevini yürüttü.
    Yakut, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yükleniyor...