Sabanci Ünİversİtesİ

'Üniversiteler' forumunda sleza tarafından 10 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. sleza

  sleza Üye

  Sabanci Ünİversİtesİ konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  SABANCI ÜNİVERSİTESİ

  KİMLİK KARTI:
  Kuruluşu: 1999
  Rektör: Prof. Dr. A. Tosun Terzioğlu
  İletişim bilgileri: Sabancı Üniversitesi Karaköy İletişim Merkezi- İstanbul
  Tel: 0 212 292 49 39
  Faks: 0 212 252 32 93
  Öğrenim dili: İngilizce
  Türü: Vakıf

  AKADEMİK PROFİL:


  Rektör Prof. Dr. Tosun Terzioğlu: "Üniversitemiz daha başlangıcından itibaren bir dünya üniversitesi olma hedefiyle yola çıktı. Öğrenim sistemimize programlarımızla öğrencilerimizin birden fazla alana hakim birden fazla yabancı dil konuşan, uygulamalı bir öğrenimden geçmiş , kendine güvenen bireyler olarak çalışma hayatının daha ilk yıllarında en iyiler arasında yerlerini almalarını sağlamış olacağız"
  Sabancı Üniversitesi eğitim öğretim yılına 4 ekim 1999 yılında başlayacak. Hacı Ömer Sabancı Vakfı tarafından kurulan sabancı Üniversitesi'nin felsefesini "birlikte yaratmak ve geliştirmek" oluşturuyor. sabancı Üniversitesi İstanbul'a 40 km. uzaklıkta Tuzla'da bulunuyor.
  Sabancı Üniversitesi'nde başarılı her öğrenciye burs verileceği belirtiliyor. Başarının değerlendirilmesinde ve burs dağıtımında ilk yıl ÖSS puanı esas alınacak. Sabancı Üniversitesi'nde başarı derecesine göre 5 ayrı kategoride burs verilecek. Onur bursu, başarı bursu, takdir bursu, teşvik bursu, çalışma bursu adı altında öğrenciler burs alabilecekler.
  Sabancı Üniversitesi'ne kayıt yaptıran bütün öğrenciler İngilizce yeterlilik sınavına katılacaklar. Sınavı aşamayan öğrenciler hazırlık sınıfına devam edecekler. Öğrencilerin bilimsel temellerin yanısıra analitik becerilerini de geliştirerek, bağımsız araştırmacı formasyonunu kazanmalarını sağlayacak olan akademik program esas olarak İngilizce ve Türkçe üzerinden sürdürülen bir öğrenimin yanısıra öğrencilere üçüncü bir dilde yetkinleşme olanağı da sağlanacak.
  Öğrencilerin büyük çoğunluğuna Sabancı Üniversitesi kampüsündeki yurtlarda barınma olanağı sağlanacak. 200 öğrenciyi barındıracak kapasitede yurt tamamlanması hedefleniyor.
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  sabancı ünv si - sabancı üniversitesi hakkında bilgi
  Paylasım için tesekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sabanci Ünİversİtesİ Forum Tarih
Sabancı Üniversitesi 2010 Bahar Şenlikleri Kültür Sanat Haberleri 29 Nisan 2010
Sabancı Üniversitesi Taban Puanları Ve Tavan Puanları Üniversiteler 11 Temmuz 2009
Sabancı Üniversitesi Üniversiteler 2 Mart 2009
Sabancı Üniversitesi Hakkinda Bilgiler ve Resimleri Üniversiteler 1 Mart 2009
Sabancı Üniversitesi'nden 'komşu günü' Eğitim Haberleri 22 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş