Sabancı Vakfı, toplumsal gelişmeye 4.5 milyon liralık hibe verdi

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda Dine tarafından 11 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Sabancı Vakfı, toplumsal gelişmeye 4.5 milyon liralık hibe verdi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, “İnsanların hayatında fark yaratmak ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunmak için kadınlara, gençlere ve engellilere odaklandık. Onların sosyal ve ekonomik hayata katılmalarını istiyoruz. Sabancı Vakfı olarak şimdiye kadar tüm hibe programlarımız için ayırdığımız kaynak 4.5 milyon TL’yi buldu” dedi.


  [SIZE=+0][/SIZE]48 ilden 168 başvuru
  “Engellilerin İnsan Hakları Avrupa Vakıflar Konsorsiyumu” kapsamında düzenlenen “Erişilebilir Toplum Yaratmak” seminerinde konuşan Güler Sabancı, şunları dile getirdi: “Toplumsal gelişim için sivil toplum çalışmaları şart. Geçen yıl olduğu gibi hibe programımız bu yıl da çok ilgi gördü. 48 ilden 168 başvuru aldık.”
  Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Dilek Sabancı da “Türkiye, birçok gelişmiş ülkenin onaylamadığı ‘Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesi’ni imzaladı. Böylece engellilerin insan haklarının korunması ve geliştirilmesi konusu uluslararası yasal çerçeve kazandı. Engellilerin yaşamına ilişkin yeni bir bakış açısı kazanılacak” dedi.
  Topluma katılmak
  Perkins Körler Okulu’nda Kurumsal Gelişme Danışmanı olarak görev yapan Dr. Aubrey Webson da katıldığı seminerde şunları söyledi: “Şu ana kadar görme engelliler için çok sayıda toplumsal kurum ve kuruluşlarda görev aldım. Şimdi de Sabancı Vakfı’yla işbirliği içindeyiz. Engellilerin topluma katılım maliyeti toplum dışında kalmasından çok daha düşük.”
  Dünya Bankası Kıdemli Operasyonlar Sorumlusu Charlotte McClain- Nhlapo da “hedefimiz engellilere zorluk çıkaracak yasaları kaldırmak” dedi.


  Hürriyet
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sabancı Vakfı toplumsal Forum Tarih
Sabancı İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 7 Ağustos 2012
Uluderbent Sabancı İlköğretim Okulu Bilgileri Alaşehir Manisa Manisa Tanıtımı 3 Şubat 2012
Hacı Sabancı İlköğretim Okulu Bilgileri Keçioren Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 29 Ekim 2011
Sabancı Ortakları Çalışanları İlköğretim Okulu Bilgileri Derince Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 11 Ağustos 2011
Adananın Tarihi ve Turistik Yerleri - Adana Sabancı Merkez Camii Adana Tanıtımı 14 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş