Sabah Rüya Tabiri (Rüyada Sabah Görmek)

'Rüya Tabirleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 12 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Sabah Rüya Tabiri (Rüyada Sabah Görmek) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Rüyada görülen sabah, iyilik kapılarının açıldığına yorumlanır. Çoğunlukla hayra işaret eder. Bazen sıkıntıdan, üzüntüden kurtulup ferahlamaya, bazen de hastalıktan şifa bulmaya borçların* ödenmesine çağrışım yapar.

  Bir kimse rüyada sabah olduğunu görse, kabir azabından kurtulacağına, akrabalarına, çevresine hayırda bulunacağına işaret eder. Eğer rüyada kuşluk vaktini görürse, kısmeti kapalıysa açılacağına hükmedi*lir. Şayet rüyada sabah olduğunu ve ortalığın yavaş yavaş aydınlandığını görürse, borçlarını ödeyeceğine yorumlanır. Hasta bir kimse rüyada sabah olduğunu ve ortalığın yavaş yavaş aydınlandığını görse, şifa bulacağına işaret eder. Bekar bir kimse bu tür bir rüya görür ise, bir yuva kurup evleneceğine hükmedilir.
   

 2. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Sabah

  Sabah olduğunu ve kendisinin de iyilik ve hoşluk içinde olduğunu görmek her türlü sıkıntıdan kurtulmaya; günahkarın tövbe kafirin iman etmesine hapisteki kimsenin kurtulmasına sıkıntıda olanın esenliğe çıkmasına düşmanı olanın ona galebe çalmasına vvadini yerine getirmeye Sabahleyin kendini yaramaz ve çirkin hissetmek günah işlemeye küfre düşmeye Sabahın erken vakti kısmete evlenecek ve hayırlı kısmet açılacak kızlara gafletten ırak olmaya zikre ve Kur'an okumaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Aydınlık Nur Seher Vakti.)
  Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi vaadini yerine getirmeye işarettir.
  Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi adaklarını verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.
  Rüyada sabah olması işteki sorunların para sıkıntısının aşktaki üzüntünün evdeki huzursuzluğun çevre ilişkilerinde uyumsuzluğun geçmesi ve kişinin feraha çıkması olarak yorumlanır.
  Rüyada sabah oldugunu görmek hayir kapilarinin açilacagina yorumlanir. Rüyasinda sabah oldugunu ve ortaligin aydinlandigini gören bütün keder ve sikintilarindan kurtulur. Sabah erkenden horoz sesi duymak mutlulugun ve sevincin nisanesidir. Sabah günesi her derdin bittigini ve ferahlikla mutlulugun geldigini bildirir. Rüyada sabahin ilk anini (fecri) görmek vaaddir. Sabah oldugunu ve kendisinin o sirada seran çirkin ve mekruh saydigi bir halde bulundugunu görmek günahkarligina delalet eder. Sabah olup ortaligin yavas yavas aydinlandigini görmek borçlu için borcunu ödeyecegine tüccar ise ticaretinin artacagina kederli ise gaminin dagilacagina bekar ise evlenecegine isarettir. Kirmani'ye (RA) göre; ziraat yapan çiftçi için sabahin oldugunu görmek çok iyidir. Bu ürününde feyiz ve bereketin artacagina bol mahsul alacagina delildir. Sabah olup ortaligin agardigini gören hasta ise iyilesir. Sabah vakti cemaatle namaz kildigini görmek bir yolculuga çikmakla yorumlanir. Bu yolculuk genellikle hac yolculugu olarak tabir edilmektedir Ibn-i Kesir'e göre; sabah oldugunu görmek hasta için sifa borçlu için borcundan kurtulma tutuklular için tahliye yolcu için selamet gurbette olan için sila ile yorumlanir.
  Rüyada sabah olduğunu görmek; hasta ise sağlığına kavuşacağına borçlu ise borçlarını ödeyeceğine kısacası bütün sıkıntılardan kurtulacağına işarettir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sabah Rüya Tabiri Forum Tarih
Sabahlık Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 21 Mart 2010
Sabah Vakti Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 21 Mart 2010
Sabah Kahvaltısı Rüya Tabiri Rüya Tabirleri 21 Mart 2010
Hayırlı sabahlar hayırlı cumalar mesajları resimleri Güzel Sözler-Mesajlar 26 Haziran 2015
Horozu çok olan köyün sabahı geç olur anlamı nedir Atasözleri & Deyimler 31 Aralık 2014

Bu Sayfayı Paylaş