Sağlıkçılara lisans tamamlama hakkı geliyor

'Genel Sağlık' forumunda NeslisH tarafından 21 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Sağlıkçılara lisans tamamlama hakkı geliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Türk Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarının kısa bir süre içinde lisans tamamlama hakkına kavuşacaklarını bildirdi.

  Türk Sağlık-Sen’den yapılan açıklamada, Türk Sağlık-Sen Başkanı Önder Kahveci ve Yönetim Kurulu üyelerinin, Sağlık Eğitimi Genel Müdürü Prof. Dr. M. Safa Kapıcıoğlu’nu ziyaret ettiği belirtildi. Lisans tamamlama ile ilgi gelişmelerin görüşüldüğü ziyarette Genel Müdür Kapıcıoğlu, lisans tamamlamada protokolün hazırlandığını kaydederek çok yakın bir zamanda imzalanmasını beklediklerini kaydetti.

  Açıklamada, Kapıcıoğlu’nun, hazırlanan protokolle birlikte 3+1 Sağlık Eğitim Enstitüsü mezunu olanların lisans tamamlamalarının önümüzdeki eğitim döneminde başlayacağını ve bunun için uğraş verdiklerini kaydettiği ifade edilirken, Türk Sağlık-Sen Başkanı Önder Kahveci’nin ise lisans tamamlamanın bir an önce hayata geçmesini istediklerini ifade ettiği bildirildi. Kahveci, ziyarette; “Sağlık Bakanlığı, YÖK ve Anadolu Üniversitesi ilgili protokolü artık imzalayarak bunu hayata geçirsin. Önümüzdeki dönemde bunun yetişmesi için gerekli çaba gösterilsin, sendika olarak bizde bu yönde katkı sunmaya hazırız” dedi.

  ACİL TIP TEKNİSYENLERİNİN UZAKTAN EĞİTİM İLE PARAMEDİK OLMALARI SAĞLANABİLİR

  Açıklamaya göre, görüşmede sağlık meslek lisesi mezunu acil tıp teknisyenlerinin nasıl bir ön lisans eğitimi alarak paramedik olabilmeleri için neler yapılabileceği de konuşuldu. Genel Müdür Kapıcıoğlu’nun bu personelin uzaktan eğitim ile bu haktan yararlanabilmesi için bir çalışma başlatılabileceğini kaydettiği de ifade edildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sağlıkçılara lisans tamamlama Forum Tarih
Yurtdışında lisans eğitimi Yurtdışında Yaşam ve Eğitim 24 Şubat 2014
Lisans Nedir - Lisans Ne Demektir FrmArtuklu TatLı SöZLük 3 Mart 2012
2012 Kpss Önlisans Tarihi SBS - ÖSS - Sınavlar 9 Ocak 2012
2012 Kpss Önlisans Konuları SBS - ÖSS - Sınavlar 8 Ocak 2012
Format Atmadan Xp Lisansını Değiştirmek Windows XP 22 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş