Saçlarınız özel bakım ister!

'Güzellik & Bakım' forumunda maviboncuk tarafından 30 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Saçlarınız özel bakım ister! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Saçlarınız özel bakım ister! Önce güneşin zararlı ışınlarına, sonra da denizin tuzu veya havuzun kloruna maruz kalan saçların yıpranması kaçınılmaz! Ancak özel yöntemlerle saçlarınızın canlılığını korumanız mümkün. 813
  [​IMG]
  Güneşin zararlı ışınlarından, hava kirliliğinden ve daha birçok olumsuz koşullardan etkilenen saçlarımızın hassas bir bakım kürüne ihtiyacı var. Havasız mekanlarda, şapkaların altında, denizde, havuzda, güneşin altında, hem saçlarımız zarar görüyor, hem de saç derisi tahriş oluyor.

  Uzmanlar, tatilden önce perma, boya gibi işlemlere pek de sıcak bakmıyorlar. Çünkü güneşin zararlı etkilerini artıran bu uygulamalar, saçın daha hızlı kurumasına neden oluyorlar.

  Saçlarınızı güneşten, tuzdan ve klordan korumak için UV filtreli koruyucu ürünler kullanabilirsiniz. Yüzünüz veya vücudunuz için kullandığınız güneş kremi de saçlarda işe yarayabilir. Havuza veya denize girmeden önce saçınızı ıslatmanız, çıktıktan hemen sonra da yıkayıp, koruyucu ürünü tekrar sürmeniz, büyük fayda sağlayacaktır. Saçınız çok kuruduysa iki günde bir besleyici bir maske uygulamayı deneyin.

  Tatil dönüşü
  Tatilden döndükten sonra saçlarınızın iyice matlaştığını fark ettiyseniz doğru bir bakımla parlaklığını yeniden kazandırabilirsiniz.

  Örneğin, bir tatlı kaşığı zeytinyağını saçınızın ön tarafından başlayarak arkaya, ensenize doğru ilerleyerek ve parmak uçlarınızla yoğurur gibi hareketlerle saç derinize iyice yedirin. 10 dakika sonra yumuşak bir şampuanla yıkayın. Saçlarınızı iki günde bir yıkıyorsanız, genellikle bir kez şampuanlayın.

  Eğer bolca jöle ya da saç spreyi kullanıyorsanız, o zaman iki kez şampuanlamak ürünlerden kalan artıkların temizlenmesini sağlar. Şampuanı saçlarınıza homojen olarak dağıtın ve saç derisi üzerinde parmak masajıyla ovarak köpürtün.

  Banyo sırasında saç bakım kürü için en ideal zaman sıcak suyun vücudunuzu saç diplerine kadar ısıttığı andır. Bakım ya da kür, çok kuru ya da zarar görmüş saçların özellikle uçlarına ekstra bir bakım sağlar.

  Kan dolaşımı kötü olan saç derisine sahipseniz, saç dökülmelerine ve kepeklere alışmak zorundasınız. Lavanta, sandal ağacı, melis ya da biberiye yağı ile yapılan masaj, saç derisinin güçlenmesine yardımcı olur.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Saçlarınız özel bakım Forum Tarih
Dökülen saçlarınızı evde hazırlayacağınız maskelerle eski sağlığına kavuşturun Güzellik & Bakım 5 Mart 2010
Saçlarınızmı Dökülüyor Birde Kuaförünüze Sorun Güzellik & Bakım 23 Şubat 2010
Tabancayla saçlarınızı kurutun Ev Teknolojileri 6 Şubat 2010
Saclarinizda Fön Etkisi Güzellik & Bakım 5 Ocak 2010
Saçlarınızdaki elektriklenmeyi önleme Güzellik & Bakım 5 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş