Saç Kesimleri Saç Modelleri

'Güzellik & Bakım' forumunda DeMSaL tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Saç Kesimleri Saç Modelleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Saç Kesimleri- Saç Modelleri- Küt Saç Kesimi- Düz Saç Kesimi-Orta Boy Saç Kesimi-Saç Modelleri

  [​IMG]

  Gergin bir topuz yaptığınızda yüzünüzdeki belirgin ve keskin ifadeyi fark edeceksiniz. Bunu daha çok resmi toplantılar için tavsiye ediyoruz.

  Gergin topuzun
  yüzünüze katacağı asalet, toplantının dikkat çekici konuşmasını yapacağınızın işaretini verecektir, tabi yüz hatlarınıza yapacağı vurgu sizi bir o kadar da çekici gösterecektir. Açık kullanmak istediğinizde eşit uzunluktaki saç stili sürekli kuaföre gitmenizi gerektirmez, bakımı ucuz ve kolay olur.  Kısa saçlar
  için ilk bakışta saç gibi duran aksesuarlar, postişler, tüyler ve bantlar oldukça kullanışlıdır. Saçları daha gür ve havalı gösteren aksesuarlar genç kızlarımız arasında her sezon ilgi görüyor. İnci çiçeği; sevgi müjdeleyicisi, sevgiyi ve aşkı simgeleyen bir çiçek olduğu için özellikle gelinlerin el buketinde ya da gelin başlarındaki taçlarda kullanılır. Bunu üzerinde taşıyan gelinin aşkına ömür boyu leke düşmeyeceğine inanılır.

  Kısa saçlarda
  uygulanacak hareketli kesimler de yüzünüze canlılık katacağı gibi bakımı da kolay olacaktır. Tarak kullanmadan ve sadece ellerinizle saçınızın içinde yapacağınız çılgın hareketler, saçlarınıza kuaför eli değmiş havası verecektir. Bu hareket sayesinde saç sayınızın da fazla göründüğünü fark edeceksiniz.  [​IMG]  İşte size farklı saç modelleri hakkında diğer bilgiler. Saçınızın dolgun veya seyrek olması sizin hangi saç kesimini seçiminiz gerektiğini belirler. Genel kural olarak, saç kısa ise ve tek boyda ise daha dolgun gözükür.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  Küt Saç Kesimi:

  Bildiğiniz gibi bir çok saç şekli vardır. Kulak mememesi hizasındaki kısa küt kesim saçı çok sağlıklı ve gerçek sayısından iki kat daha fazla gösterir.


  Kat Kat Saç Kesimi:

  Genellikle saç uçları aynı uzunlukta değildir. Omuz hizasında kesildiğinde iyi, seyrek saçlara hem tarz hem güzel bir şekil kazandırır. Kat kat saç kesiminin bakımı da kolaydır.

  [​IMG]

  Düz Saç Kesimi:

  Aynı uzunlukta kesilmesine dikkat edilmesi gerekir. İnce veya oval yüzler için en ideal saç kesimidir.

  [​IMG]

  Kırık Saç Kesimi:

  Her hangi kısa bir saç kesimi olabilir. Genç kadınlarda güzel bir hava oluşturur. Eğer 45 yaş üzerindeyseniz, çene ve gerdan profilinizde neleri değiştirdiğine inanamayacaksınız. Ayrıca kısa ve kırık kesimler dikkati gözlerinizde toplar.

  [​IMG]

  Orta Boy Saç Kesimi:

  Saçlarınız omuzlarınız hizasında, hatta daha uzun olduğunda çok hoş bir şekil alacaktır. Saçlarınız omuzlarınız üzerinde gezinirken, içindeki hafif katlarla hoş bir hacim kazandıracaktır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Saç Kesimleri Saç Forum Tarih
Saç Kesimleri ve Modelleri Güzellik & Bakım 14 Ekim 2011
2015 Bayan Saçı Modelleri Saç Kesimleri Güzellik & Bakım 18 Eylül 2011
2009 Saç Renkleri ve Kesimleri Güzellik & Bakım 19 Aralık 2008
Modern saç kesimleri Güzellik & Bakım 22 Kasım 2008
Fikir Veren Modern Saç Kesimleri Güzellik & Bakım 13 Ekim 2008

Bu Sayfayı Paylaş