Saç dökülmesine karşı şampuanlar

'Güzellik & Bakım' forumunda Dine tarafından 18 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Saç dökülmesine karşı şampuanlar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Saç dökülmesine karşı şampuanlar

  Hem yurtiçinde hem yurtdışında muhtelif şampuanlar saç dökülmesine karşı tüketiciye en iyi kolay ve acısız çözüm olarak sunulmakta. Bu ürünlerden bazılarının gerçkten faydalı olduğu ve saç miktarıyla kalitesini arttırdığı doğrudur ancak fiziksel etkisi olan her yöntem gibi bu uygulamanın da yan etkileri vardır. Amerikan Kozmetik Cerrahi Derneği geçen ay doktorları ve hastaları uyararak saç çıkartan şampuanları kullanırken aynen bebeklerde olduğu gibi sadece başın yıkanmasını, yıkama işleminde şampuanın vücuda gelmemesine dikkat edilmesini önermiştir. Bu acil nitelikteki bilgi ve uyarının gönderilme sebebi saç çıkartan şampuanların uygulama esnasında, bilhassa da durulanırken yüzünüze ve vücudunuza temas etmeleri halinde kıllanmaya sebep olduğu vakaların tespit edilmesi ve bu vakaların artmasıdır. Amerika ‘da saç çıkartıcı şampuan kullanan hastalarda yüz kıllanmasında çok fazla bir artma gözlenmiştir.

  Saç çıkartan bir şampuan kullanıyorsanız saçların durulanma suyunun bile vücutla temas etmemesi konusunda hassas olunmasını tavsiye eden Amerikalı doktorlar ya başın berberlerde olduğu gibi arkaya doğru ya da daha rahat etmek için duş esnasında öne doğru eğilerek yıkanmasının yan etkilerden korunmak için yeterli olacağını söylüyorlar.

  Amerika’da bu konuda yakın zamanda çalışmalar yapan Dr. Ziya Şaylan’a göre bu saç çıkartıcı şampuanlar mevcurt incelmiş saçlarda % 45 oranında başarı sağlamalarına rağmen saç dökülmeleri (kellikleri) 2 seneden fazla olanlarda başarılı olmamaktadırlar. Bu hastalarda saç kökleri artık tedaviye cevap veremeyecek kadar zayıflamışlardır.

  En son bulgulara göre erkeklerde, sanıldığını gibi erkeklik hormonu fazlalığının saç dökülmesi ile bir ilgisi yoktur. Saç dibinde bulunan bir enzim (DHT) hatalı ise o zaman testesteron seviyesi az bile olsa saçlar dökülmektedir. Geçtiğimiz yüzyılda köselerin saçlarının dökülmemesi erkeklik hormonu eksikliğine bağlanmış ama günümüz bulgularıyla bu hipotez çürütülmüştür.

  Uzmanların önerdiği yöntemler arasında kafa derisine masaj yapılarak kan dolaşımının arttırılması saçlarınızı kuvvetlendirdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca saçın ömrünü kısaltan boya, jöle gibi kimyasal maddelerden kaçınmak da yine doktorların tavsiyeleri arasındadır.

  Dr. Ziya Şaylan’a göre günümüzde kök hücre tedavisi saç çıkartmakta oldukça başarılı olmaktadır. Saç dibine enjekte edilen kök hücreler zayıflamış ve ölmek üzere olan saç köklerini tekrar canlandırmaktadır. Fakat yine de kelliğin 2 seneden fazla bir zamandır mevcut olmaması gerekmektedir.


  BIOBLAS SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI ŞAMPUAN  Saçlar Neden Dökülür?

  Mevsim değişiklikleri gibi doğal etkenlerin yanı sıra saç boyası, röfle, perma gibi kimyasal işlemler, stres, hormonal değişimler, kullanılan bazı ilaçlar, genetik yatkınlık, yetersiz beslenme, bilinçsiz diyet yapmak dönemsel veya sürekli saç dökülmesine neden olur.  Bioblas Şampuanın Saçlarınıza Faydası Nedir?

  Bioblas Şampuan, dönemsel ve ilerlemiş saç dökülmesine karşı etkilidir. %100 bitkisel özler içeren Complex C26’nın saç üzerindeki çift yönlü etkisi klinik testlerle kanıtlanmıştır.

  * Saç oluşumunda önemli bir artış
  * Saç dökülmesinde azalma  Complex C26 içeriğindeki vitaminler, mineraller, doymamış yağ asitleri ve flavonoitler hormonların saçlar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltır ve saç diplerini besleyerek saçın ömrünü uzatır.  Complex C26’nın içeriğindeki apigenin saçlı deride kılcal dolaşımı arttırmaya, mirisetin ve kemferol saç dökülmesini engellemeye, pantotenikasit saç köklerinin güçlenmesine ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Complex C26, düzenli kullanımla yeni saç oluşumunu destekler.  BIOBLAS VE KLİNİK ÇALIŞMALAR

  Complex C26’nın 4 aydan sonra etkili olduğu klinik testlerle kanıtlanmıştır. Yapılan klinik testlerde kullanıcıların;

  * %70’inde saç dökülmesini önlediği,
  * %50’sinde saç miktarında artış sağladığı saptanmıştır.

  ETKİNLİK TESTLERİNDE

  * Düzenli kullanımda saç dökülmesine karşı etkilidir.
  * Saç dökülmesini yavaşlatır.
  * Zayıflamış saç köklerini güçlendirir.
  * Saçların dolgunluğunu, canlılığını ve parlaklığını arttırır.
  * Saça esneklik kazandırır.
  * Saçların kolay taranmasını ve kolay şekil almasını sağlar.

  GÜVENİLİRLİK TESTLERİNDE

  * Yan etkisinin olmadığı,
  * Alerjik bir reaksiyona neden olmadığı,
  * pH değerinin saç derisine ve cilde uyumlu olduğu,

  Dermatolojik testlerle kanıtlanmış ve onaylanmıştır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Saç dökülmesine karşı Forum Tarih
Saç Dökülmesine Karşı Koruyucu Bitkiler Nelerdir? Şifalı Bitkiler 29 Aralık 2011
Saç Dökülmesine Karşı Maske Güzellik & Bakım 20 Aralık 2008
Saç Dökülmesine Karşı Doğal Yöntemler Güzellik & Bakım 4 Kasım 2008
Saç Dökülmesine Neden Olan Hastalıklar Nelerdir? Genel Sağlık 1 Nisan 2013
Saç Dökülmesine Oksijenli Çözüm Güzellik & Bakım 4 Ocak 2010

Bu Sayfayı Paylaş