Saç Bakım Önerileri - Sonbaharda Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

'Güzellik & Bakım' forumunda KaRDeLeN tarafından 11 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Saç Bakım Önerileri - Sonbaharda Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sonbaharda Saç Bakımı - Saç Bakım Önerileri - Sonbaharda Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı  Az su tüketen kişilerde, gıdalar iyi sindirilmediği için, zararlı toksinler vücutta kalır ve kan dolaşımı düzensizleşir. Bu yüzden saçınızın sağlığı ve güzel görünmesi için bol su için. Nemini kaybeden saçlarınıza, özellikle uçlarına nemlendirici bakım maskesi uygulayın. Maskenin etkisi sıcak yerlerde daha da artacaktır. Bir müddet kalorifer yanında oturmak, maskenin verimi arttırır.
  Saçlarınızı düzenli aralıklarla kestirin. Ortalama iki ayda bir kere uçlarından aldırmak, sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca düzenli olarak saç uçlarını kestirdiğinizde, daha sağlıklı uzadığını fark edeceksiniz. Islak saçla dışarı çıkmak, hem sağlığınız için iyi değildir, hem de saçınıza zarara verir. Saçınızı kurutmadan dışarı çıkmayın. Soğuk günlerde mat, kuru ve cansız görünen saçlarınız için, çok sık olmamak kaydıyla boya, balyaj ve röfle yaptırabilirsiniz. Tüm işlemlerden sonra bakım yaptırmayı ihmal etmeyin.Saç sağlığınızda PH önemli bir etkendir. Saçların asit dengesinin ortalama 4.6 olması gerekir. Saçlarınız için ürün seçerken, PH derecesini dikkate almalısınız.

  Saçlarınızı iki günde birden daha sık yıkamayın. Çok fazla şampuan kullanmamaya dikkat edin. Çok fazla şampuan kullanmak saçınızı daha iyi temizlemez. Çok iyi durulanmayacağı için, kepek sorununa yol açabilir. Saçınıza şampuanı sürmeden önce, avucunuzun içinde bir miktar suyla sulandırın.

  Saçlarınızın kendi kendine kuruması her zaman daha faydalıdır. Mümkün olduğunca fön makinesinden uzak durmaya çalışın. Kurutma veya fön işlemi, saçın nemini yok eder ve saç telleriniz zarar görür.

  Saçlarınızı tararken, başınızı öne eğin ve saç diplerinden uçlarına doğru tarayın. Saç deriniz uyarılacağından kan dolaşımı artacak ve doğal yağların saça yayılmasına olanak tanıyacaktır.

  Saçınızı rüzgar ve soğuktan koruyun. Şapka veya eşarp bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak çok sıkı olmamasına dikkat edin.Maşa veya bigudi gibi sıcak saç şekillendirme aletlerinin kullanımını ne kadar aza indirirseniz, o kadar faydalıdır. Mutlaka kullanmanız gerekiyorsa, önce saç bakım kremi uygulayıp, işlemi öyle başlatın
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Saç Bakım Önerileri Forum Tarih
Evde Pratik Saç Bakım Önerileri Güzellik & Bakım 7 Ocak 2012
Saç Bakımı - Kabarık Saçlara Bakım Önerileri Güzellik & Bakım 11 Ağustos 2010
Parlak ve dolgun saçlar için bakım önerileri Güzellik & Bakım 8 Mayıs 2010
Uzmanlardan saç bakım önerileri Cilt Hastalıkları 22 Nisan 2010
Hamilelikte Saç Bakım Önerileri Gebelik ve Annelik 10 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş