Sırt çantası mı bisiklet mi?

'Bilim & Teknoloji' forumunda Siraç tarafından 23 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Sırt çantası mı bisiklet mi? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sırt çantası mı bisiklet mi?
  Cevap: Her ikisi de
  22 Haziran 2009

  [​IMG]  Gün geçtikçe tasarım ve teknoloji daha da içiçe geçerek hayatımızı kolaylaştırmak için özel cihazlar ortaya çıkartıyor. Sırt çantası şeklinde tasarlanmış bisiklet de bunlardan biri.
  Trafik sorununun bir problemden eziyete dönüşmeye başlamasıyla ulaşım sorunu için çözüm arayışları da hazı kazandı. Toplu taşıma araçlarına binmek istemeyenler motorsiklet, bisiklet gibi iki tekerlekli taşıma araçlarına yöneliyor. Bisiklet kullanımının en keyifli yanlarından biri gerektiğinde vapur gibi toplu taşıma vasıtalarını da kullanabilmeniz ama en büyük sorununuz da park ve güvenlik.
  Chang Ting Jen'in tasarladığı Backpack Bcycle birçok sorunu aynı anda çözerek belki de günümüzün popüler vasıtalarından biri olmaya aday. Kullanmadığınızda katlanıp sırt çantasına dönüştürebildiğiniz ve sırtınızda taşıyabildiğiniz bu bisiklet sadece 5,5kg. Özellikle İstanbul'da yaşayanlar için faydalarını düşünebiliyor musunuz?
  Bisikletle Kadıköy'e gelip, çanta olarak sırtınıza alıp vapurla karşıya geçip, inince tekrar bisikletle Taksim'e geçip, yine çanta olarak yüklenip metroyla Lavant'e gitmek hiç de fena fikir değil.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sırt çantası bisiklet Forum Tarih
Sırt Çantası Markaları Ayakkabı ve Çanta Dünyası 27 Nisan 2011
2011 Nike Sırt Çantası Modelleri Ayakkabı ve Çanta Dünyası 14 Ekim 2010
Sırt Çantası Dikelim Hobiler Ve Videolar 1 Eylül 2010
Çocuk Sırt Çantası Yapımı Hobiler Ve Videolar 15 Ocak 2010
Çocuk Sırt Çantası Yapımı (anaokuLu) Hobiler Ve Videolar 5 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş