Sınavlar Öncesi Öneriler - Ders Çalışma Yöntemleri

'Rehberlik' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Sınavlar Öncesi Öneriler - Ders Çalışma Yöntemleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  Sınavlarda sizlere destek olmak ve sizlerin başarı ve sevincine ortak olmak için elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaktayız. Bu sebeple sınav öncesi ve sınav anı için sizlere bir kaç hatırlatma ve önerilerde bulunmak istiyoruz.

  *Sınava hazırlanmak için lütfen günde en az 1 saat ders çalışınız.

  * Dersleri lütfen çalışanlar, iş yerlerine gidip gelirken yolda geçirdikleri ve ölü zamanlarda serviste, minibüste otobüste çalışmaya özen gösterelim. Bu sayede yolda geçen ölü zamanımızı en iyi şekilde değerlendirmiş olup, kendimize ayıracak daha fazla zaman elde etmiş oluruz. Herhangi bir işte çalışmayan kişiler içinde, en iyi ders çalışma saati olarak sabah saatlerini öneririz. Vücut ve beyninizin dinlenmiş ve henüz günün kargaşasına atılmamışken ders çalışmak zihnimizde daha fazla yer etmesine ve daha çabuk anlamamıza olanak sağlayacaktır.

  * Mümkün mertebe günde en az 2 dersin 1 er ünitesini okumaya çalışın. Sınav zamanına kadar bir dersi en az 2 kez tekrar etmenizi öneriyoruz.

  * Her bir üniteyi çalıştıktan sonra ünite sonundaki deneme testlerini çözmeye özen gösterin.

  * Sınava Bir Kaç gün kala bol bol test çözmeye özen gösterin. Forumumuzda bulunan daha evvel sınavlarda çıkmış olan sorulara çalışabilir testlerden yararlanabilirsiniz.


  * Sınav günü sınav yerine en az 2 saat evvel gidin. Yanınızda o oturumda gireceğiniz sınavların derslerine ait notları bulundurun.

  * Unutmayın sınavlar evvelinde 1-2 saat içerisinde çalışılan konular sınav anında soruları daha kolay cevaplamanıza yarayacaktır.

  Untulmaması gereken en önemli konu şudur arkadaşlar. Lütfen ve lütfen Sınavlara STRES ve SIKINTI içerinde girmeyelim. Unutmayın stres sizin çalıştıklarınızı da unutmanıza neden olacaktır. Olabildiğince rahat olmaya özen gösterin, bu sayede sınava daha iyi konsantre olacak ve sorulara daha hızlı ve doğru yanıtlar vereceksinizdir.

  Sizlerinde birbirinize önerilirinizi bu konu altından paylaşalım.
   

 2. avatar

  avatar Üye

  bilgiler için teşekkür ederim
   

Bu Sayfayı Paylaş