Sınav günleri siren çalmayacak

'Eğitim Haberleri' forumunda KaRDeLeN tarafından 3 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Sınav günleri siren çalmayacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ANKARA (ANKA)- Ankara Valiliği, 14 Haziran Pazar günü saat 09.30-12.30 arasında tek oturum halinde yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ile 6-7-13 Haziran tarihlerinde saat 10.00’da tek oturum halinde yapılacak olan Seviye Belirleme Sınavları (SBS) ile ilgili olarak alınacak tedbirleri belirledi.

  Valilikten yapılan açıklamaya göre, sınav günleri toplu taşıma araçlarının sayıları artırılarak adayların sınavların yapılacağı bölgelere kolayca ulaşmaları sağlanacak. Sınav süresince sınav merkezleri çevresinde seyyar satıcıların bağırarak satış yapmalarına izin verilmeyecek, inşaatlarda gürültülü çalışma yapılması engellenecek, bu arada Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü yetkilileri ile işbirliği yapılarak sınav merkezleri yakınında trenlerin siren çalması önlenecek, sınav merkezlerine öğrencilerin cep telefonuyla girmelerine izin verilmeyecek, İl Sağlık Müdürlüğünce sınav yapılacak bölgelerde gerekli önlemler alınacak.

  Ankara Valiliği, sınav günleri alınacak diğer önlemleri ise şöyle sıraladı:

  Sınav yapılacak binalar sınav yöneticileri tarafından saat 07.00’den itibaren açık tutulacaktır. Güvenlik güçleri de sınav binalarında en geç saat 07.30’da hazır bulunacaklardır. ODTÜ merkezinden 70 araçla sınav binalarına dağıtılacak olan soruların yerlerine ulaştırılması ve sınav bitiminde de tekrar ODTÜ merkezine aynı şekilde dönüşümünün sağlanması için gerekli güvenlik tedbirleri alınacaktır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sınav günleri siren Forum Tarih
Sınavdan 100 alma yöntemleri Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 11 Mart 2014
Sınava Girerken Okunan Dualar Dualarımız Dua paylaşımları 3 Mart 2013
Sınavda Başarı İçin Okunacak Dualar Dualarımız Dua paylaşımları 3 Mart 2013
Etkin Sınav Dershanesi Hakkında Bilgi Adıyaman Merkez Dersaneler 1 Aralık 2012
Büyük Sınav Dergisi Dershanesi Kuzey Adana Şubesi Hakkında Bilgi Adana Çukurova Dersaneler 1 Aralık 2012

Bu Sayfayı Paylaş