Sınıf Nöbetçisinin Görevleri Nelerdir?

'Öğretmenlerimizin Bölümü' forumunda Mavi_Sema tarafından 10 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Sınıf Nöbetçisinin Görevleri Nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sınıf Nöbetçilerinin görevleri,Sınıf Nöbetçi ne yapar,Sınıf Nöbetçi öğrencisinin görevleri nedir

  1-Her öğrenci, Sınıf Nöbet Listesine göre listede belirtilen gün ve tarihte nöbet tutar.

  2-Nöbetçi Öğrenciler, öğretmen masa/sandalyesinin temizlenmesi, teneffüslerde sınıfın/dersliğin havalandırılması, tahtanın temizlenmesi,sınıfa yeterli tebeşirlerin sağlanması, çöp sepetinin boşaltılması, yerlere pas pas yapılması ve sınıfın genel temizliğinden sorumludur.

  3-Nöbetçi Öğrenciler, Kat Nöbetçisi Öğretmenin gözetiminde sınıftaki/derslikteki öğrencilerin (hasta vb. durumu olanlar hariç) dışarıya çıkarılmasını sağlar.

  4-Nöbetçi Öğrenciler, diğer sınıflardan çeşitli sebeplerle gelen öğrencilerin sınıfa/dersliğe girmesine izin vermez. Gelen öğrencinin içerideki bir öğrenci ile ilgili bir talebi varsa ; gerekli talebi ilgili öğrenciye ulaştırır.

  5-Nöbetçi Öğrenciler, “hiçbir mazereti olmamasına rağmen” sınıftan/derslikten çıkmayan ve sınıf ortamını bozan öğrencileri, öncelikle ilgili Kat Nöbetçisi Öğretmene, yoksa derse giren ilk öğretmene bildirir.Bu davranışlarında ısrar edenleri ise Sınıf Rehber Öğretmenine en kısa zamanda haber verir.

  6-Nöbetçi Öğrenciler, teneffüslerde sınıfta/derslikte kaybolan HER TÜRLÜ (özel veya sınıfa/dersliğe ait) EŞYA’dan sorumludur. Nöbetçilerin ihmalden dolayı kırılan,kaybolan veya zarar gören eşyalar o günkü nöbetçi olan öğrencilere ÖDETİLİR.

  7-Nöbetçi Öğrenciler, (o günkü son derste) bir gün sonra Nöbet Tutacak Olan Öğrencileri, “yarın nöbet tutacağı” konusunda bilgilendirir.

  8-Nöbetten Sorumlu Başk.Yardımcısı, nöbetçileri takip ederek görevini yapmayan veya ihmal eden öğrencileri uyarır. Bu durumun tekrarı halinde Sınıf Rehber Öğretmenine gerekli bilgiyi verir.

  9-O gün nöbetçi olacak olan öğrencinin, okula çeşitli sebeplerden dolayı gelmemesi/gelememesi durumunda Nöbetten Sorumlu Başk.Yardımcısı, bir sonraki günün nöbetçilerinden gerekli görevlendirmeyi yapar.

  10-Nöbetçi Öğrenciler, teneffüslerde özel ihtiyaçları için derslikten zorunlu olarak ayrılmaları durumunda her hangi bir arkadaşını yerlerine görevlendirebilirler.

  Kaynak:Yaşar ÇIRAKLI
  7/D SINIF ÖĞRETMENİ
   

 2. ya bakın ben bu görevi üstlendim yapmakta zorundayım 3 günüm var bana yardım edin lütfen
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sınıf Nöbetçisinin Görevleri Forum Tarih
7. sınıf sosyal sayfa 105 Cumhuriyete Giden Kartpostal cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar 27 Eylül 2017
7. sınıf sosyal sayfa 104 Bulmaca Çözelim cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar 27 Eylül 2017
7. sınıf sosyal sayfa 114 115 Benim Kulübüm cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar 27 Eylül 2017
7. sınıf sosyal sayfa 112 Performans Görevi cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar 27 Eylül 2017
7. sınıf sosyal sayfa 111 Nükleere Hayır Mitingi cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar 27 Eylül 2017

Bu Sayfayı Paylaş