Sıfır Beden Olmak Ya da Olmamak!

'Diyet Beslenme' forumunda maviboncuk tarafından 19 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. maviboncuk

  maviboncuk Üye

  Sıfır Beden Olmak Ya da Olmamak! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sıfır Beden Olmak Ya da Olmamak!

  Geçtiğimiz yıllarda en ideal vücut ölçülerinin 90-60-90 olduğunu biliyorsunuz. Kilo vermek, estetik operasyonlar ve bölgesel zayıflamalar ideal kadın ölçüsüne ulaşmak için yapılıyordu ki sıfır beden tanımı ortaya atıldı!
  Sıfır Beden Olmak Ya da Olmamak!
  [​IMG]
  Önce dünyada ardından Türkiye’de yayılan sıfır beden modası kadınların aklında soru işareti yaratmaya başladı. Acaba sıfır beden olmak gerçekten güzellik getiriyor mu? 34 beden kıyafetler giyebilmek ayrıcalık hissi yaratıyor muydu?
  Geçmişe baktığımızda sıfır bedenin olumlu etkiler bıraktığını söylemek pek mümkün değil. Kilo vermeye başladıkça daha çok kilo verme isteği, aynaya bakıldığında kendini şişman görmek ve daha yemeye başlamak ve sağlıksız beslenmenin temelleri atmak ve ne yazık ki ölümler sıfır beden denildiğinde akla gelenler arasında.
  Zayıf olmak sağlıksız olmak değildir. Önemli olan nasıl zayıfladığınız ve ideal kilonuzda kalabilmenizdir. Haftada 3 gün spor yapıyor, günde 3 öğün yemek yiyor, ara öğünlerinizi sebze ve meyve yiyerek değerlendiriyor ve 36 beden kıyafetler giyiyorsanız bu harika bir durumdur.
  Kilo vermek ve sıfır beden olmak uğruna günde tek öğün besleniyorsanız, öğünlerde kalorisinin düşük olduğunu düşündüğünüz yiyecekler yiyorsanız, su içmiyorsanız, kilo almamak için yediklerinizi kusarak zayıf kalmaya çalışıyorsanız tehlike çanları çalmaya başlamalıdır! Tek gıda ile beslenmek enerjinizin düşmesine, kas kaybı yaşamanıza, yüzünüzün solmasına neden olur. Erken yaşlarda görülmeye başlanan kalp krizi düzensiz beslenen insanları da etkisi altına alır.
  Sıfır beden olmanın oldukça fazla sayıda sakıncası vardır. Kaslar erime olduğu için yürüyüş yapmakta, sandalyeye oturmakta hatta yatmakta bile zorlanırlar çünkü kemikleri batar. Yüzmek, badminton oynamak gibi eğlenceli ve kalp sağlığını koruyan sporları yapmak için yeterli enerjileri olmaz. Yedikleri kusarak sıfır bedene düşmüş insanların ten rengi ve saçları matlaşır. Gözleri ve yanakları içe doğru çöker ki örneklerini magazin dünyasında canlı olarak görebiliyoruz.
  Şimdi bir kez daha düşünün. Sıfır beden olmak mı yoksa olmamak mı? 38 ya da 40 beden olmak kötü değildir. Mağazalardaki kıyafetlerin bedenlerine baktığınızda en çok 38 ve 40 beden görürsünüz. Aslında gerçek dünya standartları bunlardır. Önemli olan sizin sağlığınızdır. Kan değerlerinizin normal düzeyde olması, kas ve yağ oranının standart değerlere uyması, yüzünüzde ışıltı olması zayıflamaktan çok daha önemlidir.
  Kilo vermek ve zayıf olmak isteyebilirsiniz. Bu konuda mutlaka bir beslenme uzmanından yardım alın. Aç kalmadan ve mantığınızın kabullenebileceği yöntemlerle kilo vermeye çalışın ve kendinize inanın. Siz istediğiniz ve inandığınız sürece ideal kilonuza kolayca ulaşabilirsiniz. Hem sağlıklı hem de zayıf olmak düzenli beslenme ve spor yaparak mümkündür aç kalarak değil!
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Sıfır Beden Olmak Forum Tarih
Sıfır beden devri sonunda kapanıyor mu Populer markalar & Moda 28 Aralık 2009
Sıfır beden takıntısı Psikoloji 19 Mart 2009
Göbek ve Bel İnceltme Zayıflatma Sıfır Beden Sıfır Km Güzellik & Bakım 22 Ağustos 2008
Sıcaklığın Sıfır Derecenin Altına Düştüğü Yerler Nelerdir Doğa ve Bitkiler 14 Kasım 2013
Nokia İnternet Yapılandırmasını Sıfırlama Kodu Nokıa 15 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş