"SİNekoloji Film Festivali" yarın başlıyor

'Sinema Dünyasından Haberler' forumunda Siraç tarafından 14 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  "SİNekoloji Film Festivali" yarın başlıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  "SİNekoloji Film Festivali" yarın başlıyor

  Ekoloji Kolektifi tarafından düzenlenen, ekolojiyi sinema sanatı ile buluşturmayı ve farkındalık yaratmayı hedefleyen "SİNekoloji Film Festivali", yarın Bursa'da başlayacak.
  [​IMG]

  Ekolojik Yaşam Derneği, Doğayı ve Çevreyi Koruma Derneği, Nilüfer Yerel Gündem 21 ve Belgesel Sinemacılar Birliğinin desteğiyle düzenlenen festival, doğa ve sanatseverlerle Bursa Barosu Lokalinde buluşacak.

  Festival kapsamında gösterilecek filmler, "Ekolojinin tehdit ve yok oluş sürecindeki çırpınışını, ekolojik tahribatın ülkesel ya da küresel boyutta hangi aktör ya da argümanlarla yürütüldüğünü" sinema perdesine yansıtıyor.

  Festivalde, yarın "Tehdit", "Pavlov'un Köpekleri", "Çernobil: Görünmez Hırsız", "Radyofobi" ve "Karga"; 15 Kasım Cumartesi günü de "Boktan", "Akkuyu", "Umut İklimi", "Gıdanın Geleceği" ve "Solyent Yeşili" adlı filmler izlenebilecek.

  "Çöplük" isimli fotoğraf sergisi

  Festivalde film gösterimlerinin yanı sıra bir de fotoğraf sergisi açılacak. 1950'li yıllarda "nükleer savaş" tehdidine karşı nasıl bir refleks ve korku ile hazırlık yapıldığını anlatan fotoğraflar, bir çöplükten bulunduğu için sergi "Çöplük" adını taşıyor.

  Nükleer saldırıdan korunmak için oluşturulmuş bir ürün kataloğundan derlenerek hazırlanmış fotoğraf sergisi, nükleer santrallerin ve silahların sadece beden bütünlüğümüzü değil, aynı zamanda bir toplumun ruh sağlığını da nasıl etkilediğinin en çıplak karelerini oluşturuyor.

  Bu arada, festivaldeki film gösterimlerinin ücretsiz olduğu bildirildi.

  Mersin ve Adana'dan sonra Bursa'da düzenlenen festival, 21-22 Kasım tarihlerinde de Ankara'da doğa ve sanatseverlerle buluşacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - SİNekoloji Film Festivali Forum Tarih
Röntgen filminin günümüzdeki durumu nedir kısaca Seviyeli-Ciddi Konular 30 Mart 2014
Aamir Khan Hayatı Filmleri Biyografi & Otobiyografi 11 Mart 2013
2012 Yılı Vizyona Giren Filmler Sinema Film Tanıtımları 16 Eylül 2012
2012 Yılının En İyi Filmleri Sinema Film Tanıtımları 5 Eylül 2012
En Etkileyici Romantik Filmler Hangileridir? Sinema Dünyasından Haberler 26 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş