Süreyya Ayhan'ın CAS ısrarı!

'Diğer Spor Dalları' forumunda Siraç tarafından 30 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Süreyya Ayhan'ın CAS ısrarı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Süreyya Ayhan'ın CAS ısrarı!

  Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu tarafından ömür boyu spordan men cezası 4 yıla indirilen Süreyya Ayhan Kop, ceza indirimi için gittiği CAS spor mahkemesinden ısrarla duruşma talep ediyor..

  [​IMG]30 Aralık 2008  [​IMG]  İkinci kez doping olayına karıştığı gerekçesiyle Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu tarafından pistlerden ömür boyu men edilen, ancak cezası Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu tarafından 4 yıla indirilen milli atlet Süreyya Ayhan Kop, ceza indirimi için gittiği Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nden (CAS) ısrarla duruşma talep ediyor.

  Süreyya Ayhan Kop ve eşi Yücel Kop'un avukatı Osman Buldan, indirim taleplerini görüşecek CAS'tan, tarafların dinlenmesi için duruşma talep ederken, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) ve Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF), dava konusu belgelerin yeterli olduğunu savunarak, duruşma yapılmasının gereksiz olduğu yönünde görüş bildirdiler.

  Yaklaşık 1 aydır duruşma yapılıp yapılmamasına karar vermeye çalışan CAS, taraflardan yazışma yoluyla defalarca görüş sorarken, IAAF ve TAF, mevcut belge ve savunmaların yeterli olduğunu ifade ederek, duruşma yapılmasını istemediklerini bir kez daha yinelediler.

  CAS, duruşma kararı vermesi halinde, 5-6 Şubat veya 2-3 Nisan 2009 tarihlerinde uygun olacağını Türk federasyonuna bildirdi. Süreyya'nın avukatı Buldan'ın ise müvekkillerinin duruşmaya katılmasının mecburi tutulmaması halinde 5-6 Şubat'ın kendilerine uygun olacağını CAS'a bildirdi. Buldan, müvekkilleri duruşmaya davet edildiği takdirde, hamile olan ve doğumu yaklaşan Süreyya'nın durumunu göz önünde bulundurarak, 2-3 Nisan tarihinin uygun olacağını kurula bildirdi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Süreyya Ayhan'ın ısrarı Forum Tarih
İbrahim Süreyya Yiğit İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 30 Ocak 2012
Ahmet Süreyya Durna ve şiirleri Şairlerimiz Ve Şiirleri 6 Ekim 2011
Süreyya Anderiman Kimdir - Süreyya Anderiman Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 23 Eylül 2011
Darıca Süreyya Yalçın İlköğretim Okulu Bilgileri Gebze Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 5 Eylül 2011
Süreyya Sadi Kimdir - Süreyya Sadi Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 17 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş