Süleyman Demirel Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 5 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Süleyman Demirel Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yalvaç Meslek Yüksekokulu İletişim - Yalvaç Meslek Yüksekokulu tarihçe - Yalvaç Meslek Yüksekokulu resimleri - Yalvaç Meslek Yüksekokulu - yalvaç myo - myo - meslek yüksek okulları


  Kuruluş ve Gelişme

  03 Ekim 1992 tarihinde Akdeniz Üniversitesine bağlı olarak açılan Yalvaç Meslek Yüksekokulu, Isparta'da kurulan Süleyman Demirel Üniversitesi'ne 23 Aralık 1992' de yapılan bir protokol ile bağlanmıştır.
  1995 yılında yapımına başlanan yeni binaya 1997 yılında taşınılmıştır. Yalvaç Meslek Yüksekokulu ilçe merkezine 2 km mesafede kurulmuş olup, 165.000 m2 arazi üzerinde 11200 m2 kapalı alanlı eğitim bloklarında ve idari binalarında hizmet vermektedir.
  Yüksekokulumuzda, 7 program bulunmaktadır. İki yıl süreli önlisans düzeyinde eğitim - öğretim yapan yüksekokulumuzdan mezun olan öğrenciler, MESLEK ELEMANI ünvani almaktadır.

  Barınma
  Öğrencilerimizin barınma ihtiyaçları kampüs alanında ve şehir merkezindeki yurt-kur?a bağlı devlet yurtları ve özel öğrenci yurtları ile, öğrencilerimizin tamamına yakınını karşılamaktadır. Bunun dışında uygun fiyatlarla kiralık daire imkanları mevcuttur. Yüksekokul kampüs alanındaki modern tesislerin olduğu 500 yatak kapasiteli kız ve erkek öğrenci yurtlarında; Kafeteryası, yemek salonları, spor salonları, okuma ve dinlenme salonları mevcuttur.

  Ulaşım
  Kampüs ile ilçe merkezi arasında ulaşım şehir içi belediye otobüsleriyle sağlanmakta, şehirlerarası ulaşımda büyük şehirler ve diğer illere otobüs işletmeleri ile günün her saatinde ulaşım imkanları mevcuttur.

  Beslenme ve Kafeterya
  Yüksekokulumuz mutfağı tarafından öğrencilerimiz ve personele zengin öğle yemeği verilmektedir. Son derece modern mutfaklarda hazırlanan yemekler diyet uzmanları tarafından öğrencilerin ihtiyacı olan kaloriyi karşılayacak biçimde, hijyenik ve sağlıklı ortamlarda hazırlanmaktadır.
  İki bölümden oluşan ve 560 m2 salona sahip olan kafeteryada öğrencilerin aperatif beslenme ihtiyaçları karşılanmaktadır. Tv yayınlarının izlendiği ve istekli müzik dinletilerinin bulunduğu kafeterya nezik bir ortama sahiptir.
  Sosyal Faaliyetler
  Öğrencilerimizin beden ve ruh sağlığı açısında ders dışı ( boş ) zamanlarını değerlendirmek, beceriler kazandırmak, sosyal ve bedensel aktivitelerini geliştirmek amacıyla sosyal, kültürel faaliyetler ve sanatsal çalışmalarla her dalda sportif etkinliklerin yapılabileceği mekan ve tesislerle geniş imkanlar sunulmaktadır.
  Öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen ve her yıl Mayıs ayında düzenlenen organizasyonlarla ?Bahar Şenlikleri? düzenlemektedir.
  Yeni gelen öğrencilerimizin birbirleriyle kaynaşmaları, çevreye ve üniversite ortamına uyum sağlamaları amacıyla ?Çaylaklar Günü? etkinlikleri düzenlenmektedir.
  Oluşturulan öğrenci klüpleriyle farklı alanlara ilgi duyan öğrencilerin faaliyetlere katılmaları ve yer almaları amacıyla farklı branşlarda öğrenci kulüpleri ile beceri kazandırmak ve kabiliyetlerini geliştirmek imkanları sunulmaktadır.
  Konferans salonlarında eğitim amaçlı periyodik konferans, sempozyum ve paneller düzenlemektedir.
  Her yıl sonu mezuniyet günleri düzenlenmektedir.
  Tiyatro, folklor gösterileri, Türk halk müziği koro çalışmaları yapılmaktadır. Ülkemizin farklı bölgelerine teknik geziler düzenlenmektedir. Okulumuz sinema salonunda ( cep sineması ) haftanın iki günü sinema gösterimi yapılmaktadır.
  Gelenekselleşen ve her yıl 23 Nisanda gerçekleştirilen 'Orda bir köy var uzakta' sloganı ile yardım kampanyaları düzenlenerek yardıma muhtaç köy okullarına eğitim yardımı dağıtımı yapılmaktadır.

  Spor salonu
  Yaklaşık 500 m2 alana kurulan ve 20 adet kondisyon ve spor aletinin bulunduğu merkezde, öğrenciler boş zamanlarında sportif etkinliklere katılabilmektedirler. Ayrıca açık hava voleybol ve basketbol sahası ile kampüs alanının yanında çim futbol sahası ve kapalı spor salonu bulunmaktadır.


  Öğrenci Kulüpleri
  Öğrenciler tarafından kurulan ve öğretim elemanlarının rehberlik ettiği kulüplerde, öğrenciler ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda sosyal etkinlere katılmaktadır.

  Bilgisayar Laboratuarları ve İnternet Salonu
  4 ayrı bilgisayar laboratuarında toplam 100 bilgisayar ile öğrencilerimize bilgisayar eğitimi verilmektedir.
  Yüksekokulumuzda bulunan internet salonunda öğrencilerimiz, her türlü internet hizmetinden yararlanabilmektedir.

  Yalvaç Meslek Yüksekokulu - (32400) Yalvaç / ISPARTA
  Tel: (246) 441 43 34 - Faks: (246) 441 46 46
  http://yalvacmyo.sdu.edu.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Süleyman Demirel Üniversitesi Forum Tarih
Fırat Üniversitesi Süleyman Demirel Keban Meslek Yüksek Okulu Bilgileri Üniversiteler 14 Haziran 2011
Süleyman Demirel Üniversitesi Senirkent Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 5 Mayıs 2011
Süleyman Demirel Üniversitesi 2010 Bahar Şenlikleri Kültür Sanat Haberleri 29 Nisan 2010
Süleyman Demirel Üniversitesi Uçurtma Şenliği Kültür Sanat Haberleri 29 Nisan 2010
Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi Üniversiteler 3 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş