Söz Uçmuş Yazı Kalmış Kitabı - Yankı Yazgan

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 10 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Söz Uçmuş Yazı Kalmış Kitabı - Yankı Yazgan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Söz Uçmuş Yazı Kalmış Özet - Yankı Yazgan Kitapları - Kitap Tanıtım - Kitap Fiyatı
  Kitap Özet

  Hiç değişmeyen insanlık hallerine dair lezzetli bir okuma serüveni…

  “Bu kitabın benim için duygusal anlamı güçlü. Geçen yüzyıldan kalma yazılar desem yalan olmayacak kadar uzakta gözüken, ama bugünkülerden temelli bir fark göstermeyen yazılarımı okurken hissettiklerimde bir geçmiş özlemi sezilebilir.

  1980'lerde ve 1990'larda yazdığım yazıları geçen yüzyılın hatta geçen binyılın yazıları olarak tanımlamak mümkün olsa da, yazıları okuduğunuzda göreceğiniz gibi, söylediklerim hep aynı. Kıyafetlerim gibi...

  Anlamlarının ise yıllar içinde değişmiş olabileceğini düşünüyorum. Yazılarımın canlı olmadıklarını bilsem de, bir canlandırmayı hak ettiklerine inanarak…”

  Söz Uçmuş Yazı Kalmış, Yankı Yazgan'ın 30 yıl öncesine uzanan kendi yazarlık serüvenini kimi zaman eleştirel, kimi zaman sevecen bir bakışla yeniden yorumladığı; hem kişisel hem profesyonel gelişimine ışık tutarak oluşturduğu bir “palimsest” kitap. Değişen terminolojiye, modalara rağmen hiç değişmeyen insanlık hallerine dair lezzetli bir okuma serüveni.

  Yazar Hakkında
  Yankı Yazgan (1959) Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde profesör, Yale Child Study Center'da öğretim görevlisidir. Gündelik hayatlarımızı ve kendimizi daha iyi anlayabilmek için psikiyatrinin, psikolojinin ve beyin bilimlerinin bakış açılarını birleştirerek yazan, çizen ve konuşan bir doktor; psikiyatri ve çocuk psikiyatrisi alanlarında uzman, araştırmacı ve öğretim üyesidir. Yazgan'ın Düşe Kalka Büyümek ve Hiperaktif Çocuk (ve Ergen) Okulda isimli kitapları da Doğan Kitap tarafından yayınlanmıştır.

  Kitap Ön Yüzü

  [​IMG]


  Kitap Künyesi

  Söz Uçmuş Yazı Kalmış - Yankı Yazgan
  · Doğan Kitap
  · Basım Tarihi : 12 - 2010
  · ISBN : 9786051119359
  · Sayfa Sayısı : 340
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş