Söderhamn ile Nusaybin kardeş şehir olmak istiyor

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 4 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Söderhamn ile Nusaybin kardeş şehir olmak istiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mardin’in Nusaybin ilçesi ile İsveç’in Şöderhamn şehrinin kardeş olması için çalışmalar başladı. İsveç’ten gelen heyet bu gün Nusaybin Belediyesi Meclisinde kendilerini tanıttı. Nusaybin’e gelen Söderhamn Belediye Meclis başkanı Birgitta Tappar, Başkan yardımcısı John Staffas, Gençlik Meclisi başkanı Marcus Haggström ve Belediye Meclis üyesi Faruk Aslan, Nusaybin Belediyesi Mart ayı toplantısına katıldı.

  Nusaybin Belediye başkanı Ayşe Gökkan, Meclis Başkanı Süleyman Doğan ve Meclis üyeleriyle tanışan Söhederhamnlı yetkililer kentleri hakkında meclise kısa bir tanıtım yaptı.

  İki ülke arasındaki sınırları aşarak Soderhamn ile Nusaybin arasında köprü oluşturmak istediklerini bildiren Soderhamn Belediye Meclis Başkanı Birgitta Tappar, kendi ilçelerinde Kürt vatandaşın yaşadığını söyledi.

  Ellerinde hazırladıkları herhangi bir projenin olmadığını da kaydeden Tappar; “bu güne kadar menfaat üzerine kurulan duvarların yıkılarak yerine dostane köprülerin oluşması istiyoruz. Ortak yapacağımız çalışmalar neticesinde sorunlarımızı tespit ederek çözümde ortak hareket edeceğiz. Kadın, yaşlı ve özürlüler konusunda bizim tecrübelerimiz var. Bu konuda sizlere bilgilere aktarabiliriz”.

  İsveçlilere Belediye ve Nusaybin hakkında çeşitli bilgiler veren Başkan Gökkan, iki şehrin kardeş olması kararını Belediye meclisinde değerlendireceklerini söyledi.

  Birbirlerine karşılıklı hediyeler veren Belediye heyetleri birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi. Söderhamn Belediye Meclisi yöneticilerinin ilçede değişik kamu kurum ve kuruluşları görüşeceğini ve kendilerin tanıtarak ilçe hakkında bilgiler alacakları açıklandı. / Arif Altunkynak - Nusaybinim.com


  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş