Ryan Montgomery Kimdir - Ryan Montgomery Biyografisi

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda SeLeN tarafından 21 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ryan Montgomery Kimdir - Ryan Montgomery Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ryan Montgomery Kimdir - Ryan Montgomery Resimleri - Ryan Montgomery Biyografisi - Ryan Montgomery Hakkında  Ryan Montgomery (d. 5 Temmuz 1977) Detroit'li bir rapçidir. Royce da 5'9" sahne adıyla tanınır. Kariyerinin başlarında Eminem'le, daha sonra DJ Premier, Nottz ve Carlos "6 July" Broady ile çalışmış, P. Diddy ve Dr. Dre için söz yazarlığı yapmıştır

  Ryan Montgomery, Detroit, Michigan'nın batı yakasında doğdu ve büyüdü. 10 yaşındayken boynundaki zincire taktığı Rolls Royce simgesi olan R harfinden dolayı Royce lakabını aldı. 18 yaşında özellikle Ras Kass ve Redman'den etkilenerek rap yapmaya başladı.[2] İlk anlaşmasını 1998'de Tommy Boy Records ile yaptı ve Rock City adında bir albüm kaydetti. Albümün büyük oranda internete sızması tüzünden şirketi terketti ve albümü yeniden kaydetmek için Koch'a katıldı. Albümü 2002'de Rock City (Version 2.0) adıyla çıkarttı. Ancak albüm iyi satmadığı için DJ Premier ona "Boom" adında bir tekli yaptı. Bu tekli sayesinde Royca 5'9" yeraltında dikkat çekti ve ikili daha yakın çalışmaya başladı.

  Menajeri sayesinde Royce, 1997 ylında bir şovda Eminem'le tanıştı. İkili Bad Meets Evil adında bir grup kurarak birlikte çalışmaya başladı. Birlikte yaptıkları birçok şarkıdan Renegades 'in sözlerindeki Royce'un söylediği yerler daha sonra Jay-Z'ninkilerle değiştirilde ve şarkı Renegade adıyla The Blueprint albümüne konuldu. Eminem sayesinde Royce, Dr. Dre ve Game Recordings'nin yapımcılarıyla da tanışma fırsatı buldu. Menajeri Royce'un Dre'nin 2001 albümündeki bazı şarkıları için söz yazdığını farkedince[3], Dre ondan menajeriyle bağlarını koparmasını istedi. Ancak Royce bunu reddetti ve Dre'yle de ilişkileri bitmiş oldu.

  D12 ile düşmanlık

  Royce'la Eminem'in grubu D12 arasında ortak arkadaşları Proof'un da dahil olduğu bir kavga çıktı. Bunun üzerine Royce gruba iki diss şarkısıyla saldırdı. Bunun üzerine D12 de buna "Smack Down" adında bir dissle cevap verdi. Ayrıca Proof da Royce'a "Many Men" adında bir diss yaptı.

  Albümler

  * Rock City (Version 2.0) 2002
  * Death Is Certain 2004
  * Independent's Day 2005
  * Bar Exam 2: The Album 2008
  * Street Hop 2009
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ryan Montgomery Kimdir Forum Tarih
Nijeryanın nüfus politikası hakkında bilgi Ülkeler Coğrafyası 19 Mart 2013
2013 Kuzey Maryana Adaları Nüfusu Kaçtır Ülkeler Coğrafyası 4 Ağustos 2012
Büryan Kebabı Tarifi Yapılışı Kebaplar ve Salatalar 21 Temmuz 2012
Kaptan-ı Deryanın görevleri nelerdir? Tarihi Bilgiler 10 Aralık 2011
Sakaryanın Tarihi Geçmişi ve Özellikleri Nelerdir Sakarya Tanıtımı 17 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş