Rusya'dan Türk öğretmene eğitim 'oscar'ı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 4 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Rusya'dan Türk öğretmene eğitim 'oscar'ı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG] Rusya'nın başkenti Moskova'da 250 okul ve binlerce öğretmen arasından belirlenen 45 başarılı öğretmene 'Perfekta Grant' 'eğitim oscarı' verildi.

  Moskova Bilimler Akademisi'nde öğretmenler günü münasebeti ile düzenlenen programda 56 No'lu Uluslararası Rus Türk Koleji biyoloji öğretmeni Duran Kala da başarılı 45 öğretmen arasına girerek eğitim oscarı aldı.
  Kala, son üç yılda çevre ve biyoloji olimpiyatlarında elde ettiği başarılar nedeniyle ödüle layık görüldü. Ödülün kendisini daha çok proje üretmeye teşvik ettiğini kaydeden Kala, "Geçen yıl Moskova'da, Rusya Federasyonu'nda ve uluslararası alanda düzenlenen çevre ve ekoloji olimpiyatlarında 32 madalya kazandık. Öğrencilerimizle birlikte hedefimiz daha büyük başarılar." dedi.
  Altı yıldır Kala'nın metodolojisti olarak aynı okulda görev yapan Svetlana Yartseva, Türk öğretmenin çalışmalarından memnuniyet duyduklarını kaydederek şunları söyledi: "İlk biyoloji öğretmenimiz ayrıldıktan sonra ben yeni öğretmenin adaptasyon sorunu yaşayabileceğini düşünerek endişelenmiştim. Ancak Duran Bey, çok profesyonel bir çalışma ortaya koyarak endişelerimizin yersiz olduğunu ortaya koydu. Kendisi hem çocuklarla hem de üst sınıflarla çok başarılı diyalog kurabiliyor. Sürekli yenilikler peşinde. Başarısından dolayı tebrik ediyorum." Yartseva, Kala'nın aldığı Perfekta Grant ödülünün yılda bir verildiğini ve önemli bire ödül olduğunun altını çizerek, "Bölgemizde tecrübesi önemsenecek 10 öğretmen varsa, bunlardan birisi Duran Kala'dır." ifadelerini kullandı. Moskova'da faaliyette bulunan 56 No'lu Uluslararası Rus Türk Koleji'nin başarısı da her geçen gün artıyor. Okul 2007-2008 eğitim ve öğretim yılında matematik ve fen derslerinde tüm okullar arasında 11. sıraya, tüm derslerde de 17. sıraya yükseldi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Rusya'dan Türk öğretmene Forum Tarih
Çin ve Rusya'dan 1,6 milyar dolarlık imza Ekonomi Ve Borsa 22 Mart 2010
Rusya'dan İsrail ve Filistin'e çağrı Yurt Dışı Haberler 20 Kasım 2008
Rusya'dan uzun menzilli füze şovu Yurt Dışı Haberler 12 Ekim 2008
8. sınıf inkılap çalışma kitabı Dört Şehir ve Atatürk cevapları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü Dün 21:28
8. sınıf inkılap çalışma kitabı Atatürk müze evlerini geziyoruz cevapları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü Dün 21:27

Bu Sayfayı Paylaş