Rusya'da aç ayılar köylülere saldırdı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 6 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Rusya'da aç ayılar köylülere saldırdı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Rusya'nın Altay bölgesinde kış uykusu için yeterli yağ depolayamayan 20 kadar aç ayı köylere saldırdı. Tavuk, koyun ve sığırların yanı sıra insanlara da zarar veren ayılardan köylüleri korumak için güvenlik birimleri nöbet tutmaya başladı.

  Altay bölgesi yaban yaşamın korunması için oluşturulan korunun sorumlusu Svetlana Şigreva, ormandan gelerek Yaylu köyüne saldıran 20 kadar ayının köy sakinlerini korkuttuğunu anlattı. Gece ormandan köye inen ayılar duvarları yıkarak tavuk ve diğer hayvanları öldürdüğünü belirten Şigreva, ayılar tarafından insanlara saldırma vakalarının da görüldüğünü belirtti. Şigreva, Ağustos ayından başlayarak köylere inmeye başlayan ayıların son günlerde özellikle saldırganlaştıklarını kaydetti. Köylerin artık gündüz ve geceleri silahlı birlikler tarafından korunduğunu ifade eden Şigreva, "Bulunduğumuz bölge Koru içinde bulunuyor. Bu yüzden hayvanlara ateş edilmesi yasak. Ancak ayıların saldırısı gerçekleşirse silahlı müdahale kaçınılmaz." dedi.
  Uzmanlar ayıların saldırganlığını açlıkla ifade ediyor. Bu yıl Altay bölgesindeki ormanlarda çam fıstığının ve yemişin yetişmediğini anlatan uzmanlar ayıların kış uykusuna dalmaları için gereken miktarda yağ depolamaları gerektiğini kaydetti. Bu yüzden ayılar ormanda yiyecek bulamayınca çevredeki köylere saldırıyor. Uzmanlar 1976'dan beri var olan Altay Korusu'nda bu tür olayın ilk defa gözlemlendiğini belirtiyor.
  (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Rusya'da ayılar köylülere Forum Tarih
Rusya'da uygulanan nüfus politikası Ülkeler Coğrafyası 19 Mart 2013
Çin ve Rusya'dan 1,6 milyar dolarlık imza Ekonomi Ve Borsa 22 Mart 2010
Rusya'da döviz büroları kapatılıyor Yurt Dışı Haberler 19 Mart 2010
Rusya'da vaka sayısı 5 bin 613'e çıktı Yurt Dışı Haberler 18 Kasım 2009
Rusya'da yepyeni bir doğa harikası Doğa ve Bitkiler 10 Temmuz 2009

Bu Sayfayı Paylaş