Ruslar, Türkiye'ye gelen en kültürlü turistler

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda KaRDeLeN tarafından 18 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Ruslar, Türkiye'ye gelen en kültürlü turistler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Rusya'nın başkenti Moskova'da temaslarda bulundu. Metropol Oteli'nde basın toplantısı düzenleyen Günay, Rusya ile her alanda ilişkilere önem verdiklerini belirtti.

  Günay, "Rusya'yı her alanda partner olarak görüyoruz. Rusya ve Türkiye Avrasya'nın iki önemli ülkesi. İki büyük tarihi imparatorluğun kökeninden geliyor. Büyük bir coğrafyada yakın ilişkilerimiz var. Sadece ekonomik, siyasi ve kültürel değil, turizm alanında da çok güzel işbirliğimiz var" değerlendirmesinde bulundu.

  Birçok Rus turistin Antalya'ya tatile gelmesinden memnuniyet duyduklarını kaydeden Bakan Günay, "Rus halkını başka güzel bölgelerimizde de görmek istiyoruz. Türkiye'nin pek çok bölgesinde çok güzel tarihi, mimari eser ve mekanlarımız var. Rus halkını buralarda da ağırlamaktan memnun oluruz. Turizm ilişkileri, iki halkın kaynaşması, biraraya gelmesi, dostlukların artırılması ve köprülerin sağlamlaştırılması açısından çok önemli" dedi.

  Rus halkının çok kültürlü bir halk olduğunu vurgulayan Günay, "Türkiye'ye gelen en kültürlü turistler Ruslar. Müzik, felsefe, sanat, resim ve edebiyat dalında Rusya dünyaya çok ünlü isimler armağan etmiş. Büyük yazarlar Dostoyevski, Tolstoy, Puşkin ve başkalarını sıralamak yeterli" diye konuştu.

  Günay, hükümetin Anadolu'daki tüm tarihi eserlere sahip çıktığını da aktardı. Bakan Günay, "Bugün Türkiye'yi yönetenler geçmişi, uygarlığı, medeniyeti ve dini ne olursa olsun Anadolu'nun tarihine sahip çıkıyor. İslam, Hıristiyanlık ve başka medeniyet ve dinler farketmez. Hepsi bizim tarihimiz, ortak değerimiz. Bunlara insanlık adına sahip çıkarak gelecek nesillere emanet bırakmamız lazım" şeklinde konuştu.

  (CİHAN)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ruslar Türkiye'ye gelen Forum Tarih
Bale Duruşları Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 23 Temmuz 2013
Rus Atasözleri, Rusların Atasözleri Atasözleri & Deyimler 3 Nisan 2012
Rus Kızları, Rus Kızları Neden Güzel, Rusların Güzel Olmasının Nedenleri Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 7 Ağustos 2011
Temel Cimnastik Duruşları Resimli Diğer Spor Dalları 13 Mayıs 2011
Neredesin Sen- Do Re Mi Tezene vuruşlarıyla-Uzun Sap Müzik Türleri ve Enstrümanları 26 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş