Rusların Bu Sitede İşi Ne?

'Bilim & Teknoloji' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 31 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Rusların Bu Sitede İşi Ne? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sosyal güvenlik numaralarının yer aldığı resmi web sitesinde yabancı ülkedeki internet kullanıcılarının işi ne dersiniz? Bu açıklar, çok kişinin canını yakacak.
  Key listelerinin açıklanması fiyaskoya dönüşmüştü. Bunun en büyük nedeni, milyonlarca kişinin adı, soyadı ve TC Kimlik Numarası'nın herkes tarafından ulaşılabilir hale gelmesiydi. Kişisel bilgileri kullanarak internet üzerinden dolandırıcılık yapan korsanlar için bulunmaz nimet olan bu veriler, birçok ülkedeki hacker'ın da iştahını kabartmış olacak ki; bu bilgileri kullanarak daha başka kişisel bilgilere ulaşılan resmi web sitelerine saldırmış durumdalar.

  Rakamlar Korkutuyor

  [​IMG]

  Ülkemizdeki sosyal hizmetler için kullanılan web sitesi; http://nvi.gov.tr adresine giren kullanıcıların, teknoloji sitesi ShiftDelete.Net editörleri tarafından elde edilen istatistiklerine bakıldığında ortaya korkunç bir tablo çıkıyor. Siteye girenler arasında %98,3 ile ilk sırayı Türkiye alıyor.

  Almanya'da bulunan vatandaşlarımız %0,5 ile ikinci sırada yer alırken, Almanya ile kıyaslanamayacak kadar az sayıda vatandaşımızın yaşadığı Amerika, Avusturya, İngiltere ve Rusya, bu siteye giren diğer ülkeler arasında. Üstelik, toplamda Almanya'dan çok çok daha fazla bir paya (yaklaşık 2 kat) sahip.

  Bu Bilgiler Bir de Facebook

  Key listelerinin açıklandığı belgelerde bulunan veriler, Facebook gibi sosyal ağ sitelerinde paylaşılan kişisel bilgilerle bütünleştirildiğinde ortaya gerçekten can yakıcı bilgiler çıkabiliyor.

  Telefon bankacılığında işlem yapmak için gereken tüm bilgiler, korsanların eline geçmiş oluyor ve çok sayıda masum kişi, hiç farkında olmadan banka hesaplarının boşaltıldığını görebilirler.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Rusların Sitede İşi Forum Tarih
Rus Atasözleri, Rusların Atasözleri Atasözleri & Deyimler 3 Nisan 2012
Rus Kızları, Rus Kızları Neden Güzel, Rusların Güzel Olmasının Nedenleri Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 7 Ağustos 2011
Rusların Güzellik Sırları Güzellik & Bakım 9 Şubat 2010
Rusların Gençlik Sırrı Güzellik & Bakım 29 Ekim 2009
Kırım'ın Rusların Eline Geçmesi Tarihi Bilgiler 25 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş