Rus bankası mudilerin paralarını ödeyemiyor

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 15 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Rus bankası mudilerin paralarını ödeyemiyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Küresel ekonomik krizden etkilenen Rusya'nın "Globeks" bankası mudilerin paralarını ödeyemez duruma geldi. Banka yönetiminin kararına göre, vadesi gelmeyen mevduatlar ödenmeyecek.

  Rusya'nın bankalar sıralamasında sahip olduğu sermaye miktarına göre 31. olan Globeks bankasının bir müşterisi kendi hesabından parasını çekemez duruma gelince konu Rus "Kommersant" gazetesine haber oldu.

  Globeks Başkan Yardımcısı Emil Aliyev'in yaptığı açıklamaya göre, banka süresi dolmuş faizli yatırımları ve onların faizini geri ödüyor. Ancak paralarını bankadan geri çekmek isteyenlerin sayısının çok yüksek olmasından dolayı, banka yönetimi süresi bitmemiş faizli yatırımları geri ödememeye karar verdi.

  Gazete haberine göre, Globeks bankasından sadece süresi bitmemiş faizli yatırımlardan değil, hatta banka kartı ile maaşların bile çekilmesi mümkün değildi. "Western Union" sisteminin üyesi olan Globeks bankası bu sistemden gönderilen paraları da ödeyemez duruma geldi ve nedenini "teknik sorunlar" olduğunu açıkladı.

  Banka yönetiminin vatandaşların paralarını iade etmek için başka bir bankadan 350 milyon dolar kredi aldığı da öğrenildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - bankası mudilerin paralarını Forum Tarih
T.C. Ziraat Bankasi Personel Alimi 2012 Ekonomi Ve Borsa 6 Şubat 2012
2012 Halk Bankası Uzman Yardımcılığı Sınavı SBS - ÖSS - Sınavlar 12 Ocak 2012
Osmanlı Devleti'nin İlk Bankası Tarihi Bilgiler 8 Aralık 2011
Garanti Bankası İban Hesaplama Ekonomi Ve Borsa 19 Kasım 2011
Halk Bankası İban No Sorgulama Konu Dışı Başlıklar 13 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş