Rus askerleri Gürcistan'dan çekiliyor

'Yurt Dışı Haberler' forumunda NeslisH tarafından 18 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Rus askerleri Gürcistan'dan çekiliyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  GORİ (İHA) - Rusya, askerlerinin Gürcistan'dan çekilmeye başladığını bildirdi. Geri çekilmeye stratejik Gori şehrinin de dahil olduğu açıklandı.

  Rus General Anatoli Nogovitsin, askerlerin geri çekilmesinin başladığını duyurdu. Rus askerlerinin bugün Gori'den ayrılmaya hazırlandığı gözlenirken, Gürcistan'ın Poti ve Senaki şehirlerinde de Rus kuvvetleri bulunuyordu. Avrupa Birliği tarafından hazırlanan ve hem Rusya hem Gürcistan tarafından imzalanan ateşkes anlaşmasına göre her iki taraf, askerlerini çatışmaların başladığı geçen haftadan önceki yerlerine çekeceğini taahhüt etmişti. Rusya, askerlerinin bir kısmını Güney Osetya'da tutmak istiyor. Ayrılıkçı bölgenin lideri Eduard Kokoity de, bugün Rusya'dan Güney Osetya'da daimi bir askeri üs açmasını istedi.

  Avrupa Birliği'nin dönem başkanı Fransa'nın Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Rusya'nın ateşkes anlaşmasına riayet etmemesinin Rusya ile ilişkilerde "ciddi sonuçları olacağını" söylemişti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - askerleri Gürcistan'dan çekiliyor Forum Tarih
Hintli Cezayirli ve Anzak askerlerinin Çanakkale'ye getirilmesinin nedeni nedir kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Mustafa Kemal'in hangi özelliği savaşta askerlerinin başarılı olmasını sağladı kısaca Atatürk Hakkında Herşey 15 Şubat 2017
Yeniçeri Ocağı askerlerinin özellikleri nelerdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Ocak 2017
Eyalet askerlerinin özellikleri kısaca Tarihi Bilgiler 22 Ekim 2015
Kapıkulu askerlerinin özellikleri ve görevleri kısaca Tarihi Bilgiler 1 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş