Rus çarlarının ilginç hobileri

'Hobiler Ve Videolar' forumunda NeslisH tarafından 12 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Rus çarlarının ilginç hobileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Judo, Binicilik ve Balık Tutma Hobilerinin Yanından Rusya'nın Yeni Lideri Dmitri Medvedev'in de Yoga, Yüzme ve Rock Dinleme Gibi Hobileri Olduğu Biliniyor. Ancak Rus Çarlarının İlginç Hobileri İse Modern Zaman Rus Liderlerine Taş Çıkaracak Cinsten.

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in judo, binicilik ve balık tutma hobilerinin yanından Rusya'nın yeni lideri Dmitri Medvedev'in de yoga, yüzme ve rock dinleme gibi hobileri olduğu biliniyor. Ancak Rus çarlarının ilginç hobileri ise modern zaman Rus liderlerine taş çıkaracak cinsten. Rus çarlarının ve Sovyet liderlerinin hayatlarıyla ilgili araştırma yapan Argumentı Faktı gazetesi, imparator ve Sovyet Komünist Parti başkanlarının ilginç hobilerini ortaya çıkardı. Örneğin, Çar İvan Grozni, ya da Türkçe adıyla Korkunç İvan büyücülüğü ve falcılığı çok severmiş. Hatta, gelecekteki politik olayları öngörebilmek için falcılardan yararlandığı biliniyor.


  Deli Petro ise en çok hobisi olan Rus imparatoru. Deli Peto, gemilerin inşası için proje çizmeyi, ayakkabı tamiri yapmayı, ağrıyan dişleri çekmeyi, yeni kentler inşa etmeyi ve sanat eserleri toplamayı çok severmiş.
  Çocuk huylu bir çar olan 3.Petro votka içmeyi ve savaş oyunları oynamaya bayılırmış. Hatta bu işi çok ciddiye alan 3.Petro örneğin, bir fareyi, iki savaş oyuncağını yediği gerekçesiyle idam bile ettirmiş.
  Tarihte en sert, zalim ve ciddi çar diye tanınan Çar 1. Nikolay ise boş vakitlerinde, Rus ordusuna ait askeri kıyafet ve üniformaların dizaynları ile uğraşıyormuş. 1. Nikolay'ın bu işlerden çok iyi anladığı hatta günlerce üniforma resimleri üzerinde çalıştığı resmi kayıtlarda yer alıyor.
  Çar 2. Nikolay'ın ise iyi kemençe çaldığı biliniyor. Söylentilere göre bir gün yakın akrabası prenses Gagarina, çarın kemençesini saklamış, buna çok kızan Nikolay kemençe geri verilse de bir daha eline almamış.


  LENİN BİSİKLET HASTASIYDI
  Bolşevik devrimi lideri ve SSCB'nin ilk Başkanı Vladimir Lenin (Ulyanov) ise bisiklet hastasıymış. Uzun yıllar yurtdışında gizlenen Lenin bisiklete binmeyi Paris'ta hobi edinmiş. Lenin'in nişanlısı Hadejda Krupskaya'yı da kandırarak bisiklete bindirdiği biliniyor. SSCB liderlerinden Leonid Brejnev ise içki masasını, arabaları ve hokeyi sevdiği söyleniyor. Fakat Brejnev'in en çok sevdiği hobi ise av olduğu biliniyor. Brejnev'in 90 adet av tüfeğine sayıp olduğu, son avına ölümünden 1 gün önce çıktığı belirtiliyor. Brejnev'den sonra başa geçen Yuri Andropov ise şair olarak ün yapmış. Uzmanlar eski KGB'nin efsanevi başkanlarından biri olan Andropov'un şiirlerinin edebiyat açısından öncü olduğunu kabul ediyor.

  Cihan
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - çarlarının ilginç hobileri Forum Tarih
Farklı ve İlginç Atasözleri Atasözleri & Deyimler 28 Ocak 2014
Türklere Ait Destanlar Nelerdir ve En İlginç Olanı Hangisidir Masallar-Hikayeler-Destanlar 21 Kasım 2013
İlginç Gelin Arabası Yazıları Sözleri Fıkra & Komik Yazılar 22 Ekim 2013
İlginç Gelin Arabası Sözleri Güzel Sözler-Mesajlar 17 Şubat 2013
Öğretmenlerle ilgili ilginç sözler Güzel Sözler-Mesajlar 15 Kasım 2012

Bu Sayfayı Paylaş