Ruj Sürme Teknikleri

Eylül

Yönetici
Editör
#1
Sponsorlu Bağlantılar
Ruj Sürmenin TeknikleriDudaklarınızın güzel görünmesini istiyorsanız her şeyden önce kurumuş ve çatlamış olmamalarını sağlamalısınız. Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı çünkü çatlak dudaklarda ruj çok kötü görünür.Dudak kalemi nasıl kullanılmalı Dudaklarınız inceyse kalemi dudağın biraz dışından çekebilirsiniz ancak bunu abartmayın.Kalemin ucunun biraz küt olması daha yumuşak bir etki yaratacaktır.

Parlartıcı Ruj Sürün Özellikle kışın, ruj seçiminizi dudak koruyucu özelliği olanlardan yana yapmalısınız. Parlatıcı tarzda olanları seçerseniz, aynı zamanda dudaklarınızı da nemlendirirler.

Yüzünüzde olgun bir ifade istiyorsanız, koyu renk ve mat rujları seçmelisiniz.Genç ve taze bir görünüm için açık tonları kullanın. Parlatıcı etkisi olan açık renk rujlar, aynı zamanda dudakları büyük gösterir.Dudak şekliniz de çok önemli Dolgun dudaklar yüze canlı bir ifade kazandırır. Ancak yaşlandıkça dudaklar incelir. Dudakları kalın gösteren ruj ve parlatıcılar, ince dudaklar için idealdir. Buğday tenlilere mor, açık kahve, koyu pembe ve şarap rengi çok yakışır.Rujun sürekli tazelenmesi de dolgun görünümü garantiler.Cilt rengi Açık tenli olanlar şeffaf rujları, pembe tonlarını, vişne ve kırmızı gibi iddialı renkleri tercih etmelidirler.
 

Üst