Romantizme yer açın!

'Dekorasyon' forumunda Mavi_Sema tarafından 11 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Romantizme yer açın! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yenilenmek istiyorsanız;
  Yenilenmek için kendinize bir neden arıyorsanız o nedeni buldunuz. Klasik İngiliz tarzını evinizde yaşatmak için duvarlarınızda sıcak renklerin açık tonlarını kullanabilirsiniz. Eğer iki katlı bir eviniz varsa merdiven detayını çözümlerken korkuluklarınızda ağır oymalar kullanmak yerine daha yalın çizgiler tercih edebilirsiniz.

  Sade ve şık bir koltuk;
  Ahşap ayaklı desenli ya da düz kaplama bir koltuk yatak odanızda bu havayı yansıtabilir. Berjerinizi nevresim takımlarınız ve perdelerinizle uyumlu dekoratif yastık ve örtülerle süsleyebilirsiniz.

  Seramik kavanozlar;
  Bu tarzın olmazsa olmaz mutfak aksesuarları seramik kavonozlar. Özellikle geleneksel bir kır evi havası için krem rengi kapaklı şeker ve çay kavanozlarını tercih edebilirsiniz.

  Mavi – beyaz uyumu;
  Nevresim takımlarını minik desenli çiçekli yastıklarla kombinleyebilirsiniz. Tarzı daha iyi vurgulamak için renk seçiminizi mavi ve beyazdan yana vurgulayabilirsiniz.

  Pastel sarı;
  Yumuşak ekru ve sarı tonları odanızda davetkar bir hava yaratır. Bu tonları daha canlı renklerle aydınlatabilirsiniz. Kırmızı ekoseler yeşil ve pembe çizgiler klasik kanepenize hareket kazandırır.

  Son dokunuşlar;
  şamdanlar orjinal bir kapı çanı ve şal desenli porselen yemek takımları yaratmak istediğiniz dekorasyon tarzını şık detaylarla zenginleştirir.

  Döşemeliklerde klasik çizgiler;
  Doğa ve çiçek bu tarzın en çok kullanılan desenlerinden. Koltuk ve kanepeleriniz için mevsimin her tonunu pastel tonlar ve kırmızı kombinasyonlarını tercih edebilirsiniz. İri çiçek desenli goblen kumaşlar tafta ve kadifeden dekoratif yastıklarla daha klasik mekanlar yaratabilirsiniz.

  Sehpa ve puf;
  İngiliz stili bir salon pufsuz olmaz. Koltuk takımınızdan daha farklı desende ya da düz renkte bir döşemelikle kullanacağınız pufu gerektiğinde sehpa olarak da kullanabilirsiniz.
  [​IMG]
  Berjerinizi nevresim takımlarınız ve perdelerinizle uyumlu dekoratif yastık ve örtülerle süsleyebilirsiniz.


  [​IMG]

  Bu tarzın olmazsa olmaz mutfak aksesuarları seramik kavonozlar. Özellikle geleneksel bir kır evi havası için krem rengi kapaklı şeker ve çay kavanozlarını tercih edebilirsiniz.  [​IMG]

  Nevresim takımlarını minik desenli çiçekli yastıklarla kombinleyebilirsiniz


  [​IMG]
  Sade ve klasik tarzda mobilyalarla İngiliz tarzını evinize yansıtabilirsiniz


  [​IMG]

  Şamdanlar orjinal bir kapı çanı ve şal desenli porselen yemek takımları yaratmak istediğiniz dekorasyon tarzını şık detaylarla zenginleştirir.


  [​IMG]

  İri çiçek desenli goblen kumaşlar tafta ve kadifeden dekoratif yastıklarla daha klasik mekanlar yaratabilirsiniz.  [​IMG]

  Koltuk takımınızdan daha farklı desende ya da düz renkte bir döşemelikle kullanacağınız pufu gerektiğinde sehpa olarak da kullanabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Romantizme açın Forum Tarih
Katıldığınız bir yardım kampanyasının amacına ulaşması hangi duyguları yaşamanızı sağlıyor kısaca Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2017
Kaçıncı yüzyıldayız 2017 Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 28 Ocak 2017
Osmanlı devletinin savaşa girmesini kaçınılmaz hale getiren etkenler kısaca Sorular ve Cevaplar 12 Ekim 2015
Hurdacının Aşkı Aşk Hikayeleri 14 Ağustos 2015
İtfaiye aracının özellikleri kısaca Motorlu Araçlar Dünyası 30 Haziran 2015

Bu Sayfayı Paylaş