Romantik Terörizm ve Romantik Tecavüz - Tarık Solmuş

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 24 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Romantik Terörizm ve Romantik Tecavüz - Tarık Solmuş konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Romantik Terörizm ve Romantik Tecavüz - Tarık Solmuş


  Romantik Terörizm ve Romantik Tecavüz - Tarık Solmuş kitap tanıtımı - kitap özeti

  Kitabın künyesi

  Romantik Terörizm ve Romantik Tecavüz
  Tarık Solmuş
  Sistem Yayıncılık / Psikoloji - Psikodrama - Sosyoloji - Felsefe
  Türkçe
  104 s. -- 3. Hamur-- Ciltsiz -- 14 x 20 cm
  ISBN : 9789753225823
  2010


  Kitap hakkında

  Gündelik hayatta tecavüz denilince akla ilk gelen, bir kadının herhangi bir anda ve yerde tanımadığı bir erkek tarafından cinsel içerikli şiddete maruz kalmasıdır. Bu doğru olmakla beraber eksik bir yaklaşımdır. Bir kadın tanımadığı, yabancı biri tarafından tecavüze uğrayabileceği gibi, bir "romantik" ilişki yaşadığı sevgilisi ya da evli olduğu eşi tarafından da tecavüze maruz kalabilir. Kaldı ki kadının kendisine tecavüz eden "romantik" eşini her gün gördüğünü, onunla aynı evde ve aynı yatakta birlikte nefes aldığını düşündüğümüzde ilişkilerde meydana gelen tecavüzün kadınlar açısından daha sarsıcı ve yıkıcı bir davranış olduğu açıktır.

  Bu kitap ülkemizdeki kadınların uğradıkları romantik şiddete ve tecavüze dikkat çekmek için yazıldı. "Romantik tecavüz" batı dünyasında yıllardır tartışılan, üzerine kanunlar hazırlanan bir konu olmasına rağmen ülkemizde yeni yeni konuşulmaya başlandı. Romantik şiddet ve tecavüzün kendileri üzerinde yarattığı fiziksel ve psikolojik hasarlara, aldıkları yaralara rağmen kadınlar bile yaşadıklarını bir şiddet ve özellikle bir tecavüz olarak adlandırmıyorlar.

  Bu kitap romantik şiddet ve tecavüzü çeşitli yönleriyle ele alarak özellikle kadınlarda maruz kaldıkları şiddet ve tecavüz konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır. Kadınların artık şiddet, taciz ve tecavüz kurbanı olmadıkları bir toplum yaratmaya katkı sunmak dileğiyle...
  (Tanıtım Bülteninden)


  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş