Rize'yi Mardin'e bağlayacak büyük proje

'Yurt İçi Haberler' forumunda Siraç tarafından 27 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Rize'yi Mardin'e bağlayacak büyük proje konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Habip Soluk, Rize ile Mardin arasında yapılması planlanan otoyol projesi ile ilgili, Rize'yi Mardin'le, Mardin'i Rize ile buluşturma çabası içerisinde olduklarını söyledi.

  [​IMG]

  Ulaştırma Bakanlığı idaresindeki iş yerleri ve şantiyeleri yerinde incelemek adına Rize'ye gelen Soluk, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu'nu makamında ziyaret etti.
  Burada, Ulaştırma Bakanlığı'nın çalışmalarıyla ilgili gazetecilere bilgi veren Soluk, ilde yeniden yapılma aşamasında olan İyidere-İkizdere karayolundaki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.
  Söz konusu yolda maddi anlamda hiçbir sıkıntı çekmediklerini, sadece istimlâklerde sorun yaşadıklarını ifade eden Soluk, "Vatandaşlarımızdan istimlâk konusunda bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Hiç bir şekilde yasal haklarına zarar gelmez. Konu mahkemeye intikal etmiş. Biz çalışmalarımıza devam edecek olursak burada değer düşmesi söz konusu olmayacak. Yasal hakları saklı kalmak kaydıyla sözlü olarak çalışabilirsiniz derlerse yolu en kısa sürede tamamlayabiliriz.'' dedi.
  Yıllardır Rize kamuoyunun en önemli sorunlarından biri olan Ovit Geçidi Projesi hakkında da açıklamalarda bulunan soluk, "Ovit'teki amansız dağları dize getirme gayretimiz ve çabamız var. Yalnızca geçit vermeyen dağları dize getirme değil, asırlara damgasını vuracak Marmaray Projesi ile denizlerin altı da yol olmaya başladı. İki kıtayı birbirine bağlayan bir projeyi hayata geçirebiliyorsak Ovit'teki bu çileyi sona erdirecek çalışmayı yapacağız. Proje ihalesi yapılmış. İlgili firma çalışmalara başladı. Bir kaç alternatif projeler var. Tünel uzunlukları ile ilgili çalışmalarımız var. Zaman içerisinde proje netlik kazandıkça tünel noktaları ve uzunlukları da netlik kazanacak.'' diye konuştu.
  Ovit'in tamamlanmasının ardından yol projelerinin tüm hızıyla devam edeceğini bildiren Soluk, şöyle dedi: ''Erzurum'un İspir ilçesinde Çoruh nehrini bir köprü ile geçerek Kırık tüneli ile de Erzurum bağlantısını sağladığımızda o zaman yol tam anlam kazanmış olacak. Kuzey güney aksı ile 10 şehri kapsayan bir güzergah oluşacak. Eksik kalan kısımlarını yaparak devreye girmesini sağlayacağız. Rize'yi Mardin ile Mardin'i Rize ile buluşturma projemiz var.''
  CİHAN
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Rize'yi Mardin'e bağlayacak Forum Tarih
TBMM'de Rize'yi Ayşegül Temsil Edecek Eğitim Haberleri 11 Aralık 2009
Seyfi Yerlikaya - Turnam Gidersen Mardin'e Müzik Videoları 5 Mayıs 2012
Mardin'e yeni vali atandı Mardin Tanıtımı 13 Mart 2011
Bakan Yazıcı Nusaybin sınır kapısının temelini atmak üzere Mardin'e geldi Mardin Tanıtımı 25 Şubat 2011
Mardin ilçelerinin isimleri - Mardin'e bağlı ilçeler Mardin Tanıtımı 25 Ocak 2011

Bu Sayfayı Paylaş