Rize Turizmi-Rizede Turizm

'Rize Tanıtımı' forumunda NeslisH tarafından 24 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Rize Turizmi-Rizede Turizm konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Rize dik yamaclı vadileri,doruklara uladabilir dagları,buzul golleri,zumrut yesili yaylaları,tarihi kemer kopruşeri ve kaleleri ,coskun akan dereleri ile cok ozel bir turizm beldesidir.Kano, deltaplan,dag,kayak,trekking gibi bir dizi hobi turizm etkinligine uygun dogaya guvenilir ve içtenlikli bir ortama sahiptir.
  Yaylalar; Kackar sıradaglarının eteklerinde Çamlıhemsinve İkizdere ilçelerinde yogun bir biçimde yer alan yaylalar iyi korunmus ozgun mimarili evleriyle bulutların otesinde bir yasam sunar izleyenlere.Bu yaylalardan Ayder,Asagı Yukarı Kavron ve Anzer yaylaları ’Turizm Merkezi’dir”.Bu yaylalar ozellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ugrak yeri olur.
  Dag Sporları; Kackar dagları Türkiye’nin 4.buyuk dagıdır.Alp dagları silsilesindedir.Yuruyusler ,dag tırmanısları için uygun bir ortam olusturur.Flora ve fauna olarak da cok guzel bir yapıya sahiptir.
  Kano; Rize derelerinde ozellikle Fırtına ve İyidere ‘de karların eridigi zamanda kano yapılmaktadır.
  Termal Turizmi; Dogu Karadenizin tek kaplıcası Ayder’dedir.Cok hastalıga iyi geldigi tıbbi raporlarla kanıtlanan kaplıca ilgi odagıdır.Ayrica içmece olarak Rize zengindir.Özellikle Andon içmecesi, böbrek hastalıklarına iyi gelmektedir.İkizdere Ilıca koy’unde de sıcak su sondaj calısmaları devam etmektedir.
  Kuş ve Kelebek Gozlemciligi; Kackarların zengin florası yanında kus ve kelebeklerin fazlalıgı bu etkinliğin yapılmasına fırsat verir.Özellikle İkizdere ,Çamlık Bolge’si bu aktivite için cok iyi bir ortam olsuturur.
  Safari; Bu bolge safari için en guzel dogal parkurlara sahiptir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Rize Turizmi Rizede Forum Tarih
2017 Rize nüfusu Rize Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Rize nüfusu kaçtır? Rize Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Rize Nüfusu Rize Tanıtımı 30 Ocak 2014
Gerizekalılık Nedir Gerizekalılık Belirtileri ve Nedenleri Psikoloji 27 Temmuz 2013
2013 Rize Nüfusu Kaçtır? Rize Tanıtımı 29 Ocak 2013

Bu Sayfayı Paylaş