Rio de Fenerio!

'Fenerbahçe' forumunda Dine tarafından 11 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Rio de Fenerio! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  11 Kasım 2009

  Rio de Fenerio!


  Brezilyalı futbolcularda Beşiktaş 9'da 2, Galatasaray 12'de 2 isabet sağlarken, en yüksek verimi alan, 16'da 13 oyuncuyla Fenerbahçe oldu.
  [​IMG]

  Brezilya Milli Takımı’nın renklerinin Sarı-Lacivert’e yakın olmasından mıdır bilinmez, Fenerbahçeliler’in bu ülke futboluna karşı özel bir sempatileri vardır. Kulübü yönetenler açısından da farklı değil bu durum. İşte rakamlar. Süper Lig tarihinde 410 futbolcuya kadrosunda yer veren Beşiktaş 9, 394 futbolcusu olan Galatasaray 12 Brezilyalı transfer ederken, Fenerbahçe’de bu rakam 419’da 16 oldu. 3 büyükler içinde en çok Brezilyalı oyuncuya sahip kulüp olan Kanarya, aldığı verim bakımındansa, iki rakibine uzak ara fark attı. Beşiktaş’ta Ailton, Ricardinho, Kleberson, Amaral, Mario hiçbir şey veremeden geri döner, Bobo ile Nobre vasatı aşamazken, sadece Ronaldo ile Zago iz bırakabildi.

  7’si halen hizmeti sürdürüyor
  Galatasaray’da kaleci Taffarel’in yanısıra, Capone olumlu işler yaparken, Prates, Christian, Pinto, Felipe, Conceiçao, Batista, Lincoln, Marcio, Jardel kısa sürede ülkelerine döndü. Bu sezon büyük umutlarla transfer edilen Elano, kulübeden çıkamadı. Fenerbahçe, 3 Sambacı’dan verim alamadı. Bunlar Simao, Sergio ve Fabiano’ydu. Washington ise kalp sorunu nedeniyle ülkesine dönmek zorunda kaldı. Nobre, Edu, Luciano, Gerson, Aurelio, Fenerbahçe’ye başarıyla hizmet edip, unutulmaz izler bırakarak ayrıldı. Kaptan Alex, Roberto Carlos, Bilica, Andre Santos, Cristian Baroni, Vederson ve Deivid ise takımın en etkili isimleri olarak hizmete devam ediyor.

  3 büyüklerin Brezilyalılar’ı

  Beşiktaş (9)
  Carlos Zago
  Silva Ailton
  Jose Kleberson
  Mert Nobre
  Mariano Amaral
  Mario Nazare
  Ricardinho
  Rogerio Bobo
  Ronaldo

  Galatasaray (12)
  Alberto Capone
  Luis Prates
  Christian Dionisio
  Claudio Taffarel
  Fabio Pinto
  Felipe Loureiro
  Flavio Conceiçao
  Joe Batista
  Cassio Lincoln
  Mandingo Marcio
  Mario Jardel
  Elano Blumer

  Fenerbahçe (16)
  Alex de Souza
  Andre Santos
  Cristian Baroni
  Candio Gerson
  Gökçek Vederson
  Deivid de Souza
  Edu Dracena
  Fabiano Rodriquez
  Fabio Bilica
  Fabio Luciano
  Mert Nobre
  Mehmet Aurelio
  Roberto Carlos
  Sergio Nerves
  Vicente Simao
  Washington


  Fanatik
   

Bu Sayfayı Paylaş