Rilo Kiley

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda mynq tarafından 1 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. mynq

  mynq Üye

  Rilo Kiley konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Los Angeles kökenli indie rock grubu Rilo Kiley, Jenny Lewis, Blake Sennett, Pierre de Reeder ve Jason Boesel’den oluşuyor. Grubun beyni olan Jenny ve Blake, küçükken başladıkları oyunculuk kariyerine müzikle devam etmeyi tercih etmişler. Grubun ilk albümü “Take-Offs and Landings” 2001 senesinde bağımsız plak şirketi Barsuk Records’tan yayımlandı. Bu albümdeki şarkıların çoğunun vokalinde Blake Sennet yer aldı. Daha sonra Jenny’nin sesine ağırlık verilecekti. Bu albümden sonra Saddle Creek Records’la anlaşan grup, “The Execution of All Things” adını taşıyan ikinci albümlerini 2002 senesinde müzikseverlerin beğenisine sundu. Bu albümde grup, rock enstrümanlarının yanında elektronik samplelar da kullanmaya başladı. Bu sefer müzikal anlamda olduğu kadar şarkı sözü yazma konusunda da olgunlaşan Rilo Kiley, ardından gelen “More Adventurous” sayesinde daha geniş kitleler tarafından tanınmaya başladı. Bu albümde Elliot Smith’in anısına yazılmış iki şarkı da yer alıyordu.

  “More Adventurous” albümü, dağıtımcı şirket Warner Bros'un da katkılarıyla grubun önünü açtı. Albümün çıktığı 2004 senesinde Blake ve Jason kendi yan projeleri olan The Elected’ın albümünü de piyasaya sürdüler. Bu arada Rilo Kiley’nin güzeli Jenny Lewis de The Postal Service grubu için vokal yapmaya başladı ve bu grupla birlikte turneye çıkarak Rilo Kiley’nin bilinirliğini arttırdı. “More Adventurous” listelere girdikten sonra Late Night with Conan O'Brien ve Jimmy Kimmel Live gibi programlarda boy gösteren grup, ayrıca Bright Eyes ve Coldplay’in ön grubu olarak sahne aldı. Grubun şarkıları kulaktan kulağa yayılmaya başladı. The O.C., Buffy The Vampire Slayer, Grey’s Anatomy, Nip/Tuck ve Dawson's Creek gibi dizilerde Kilo Kiley şarkılarına yer verildi.

  Jenny Lewis, 2006 senesinde kendi solo albümü “Rabbt Fur Coat”u çıkarttı. Blake Sennett’in grubu The Elected ise “Sun, Sun, Sun” adını taşıyan bir albüm yayımladı. Rilo Kiley’nin dördüncü albümü “Under the Blacklight” 20 Ağustos 2007’de hayranların beğenisine sunuldu. Albümden çıkan ilk single “the Moneymaker” oldu. Ardından “Silver Lining” parçasına da klip çekildi. 2007’nin sonlarına doğru albümün tanıtım turnesine çıkan gruba Azure Ray’den Orenda Finf ve Grand Ole Party’den Kristin Gundred eşlik etti.

  TURLER:Rock - Alternative , Indie
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Rilo Kiley Forum Tarih
Trilobitomorpha Hakkında Bilgi Diğer Hayvanlar 15 Şubat 2012
Patrilokal nedir - Patrilokal ne demek FrmArtuklu TatLı SöZLük 3 Nisan 2011
Matrilokal nedir - Matrilokal ne demek FrmArtuklu TatLı SöZLük 24 Mart 2011
Haluk Levent Trilogy 2010 Albümü Albüm Tanıtımları 21 Temmuz 2010
Tango Trilogy 2009 Albüm Tanıtımları 1 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş