Richard Ashcroft

'Sanatçı Tanıtımları' forumunda mynq tarafından 1 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. mynq

  mynq Üye

  Richard Ashcroft konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]

  1971 doğumlu İngiliz müzisyen Richard Paul Ashcroft, 1989 yılında gitarist Nick McCabe, basçı Simon Jones ve davulcu Peter Salisbury ile kurduğu The Verve grubuyla müzik kariyerine başladı. Psychedelic rock yapan grup, 1992 yılında “Verve” adlı EP’yi Hut Recordings etiketiyle yayınladı. Bu EP sonrasında “A Storm In Heaven” (1993), “A Northern Soul” (1995) ve “Urban Hyms” (1997) adlı üç tane albüme imza atan ekip, 1999 senesinde grup içi sorunlardan dolayı dağıldı.

  The Verve’in dağılmasının ardından solo kariyere yönelen Richard Ashcroft, 2000 senesinde “Alone With Everybody” adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. İngiltere listelerinde 1 numara olan albümden çıkan ilk single “A Song For The Lovers” listelerde 3 numara olmayı başardı. Parçaya çekilen video kliple sık sık ekranlarda gözükmeye başlayan Ashcroft, albümden ayrıca “Money To Burn” ve “C’Mon People (We’re Making It Now)” adlı single’ları yayınladı.

  2002 senesine gelindiğinde “Human Conditions” adlı 2. solo albümü yayınlayan Richard Ashcroft, bu albümle İngiltere listelerinde 3 numara oldu. Albümden “Check The Meaning”, “Science Of Silence” ve “Buy It In Bottles” adlı single’lar yayınlanırken, Ashcroft aynı sene The Chemical Borthers albümü “Come With Us”daki “The Test” parçasında konuk müzisyen olarak yer aldı.

  Oasis’den Noel Gallagher ile Coldplay’den Chris Martin’in yakın arkadaşı olan Richard Ashcroft, 2005 senesinde Coldplay ile Londra’daki ‘Live 8’ konserinde aynı sahneyi paylaşarak “Bitter Sweet Symphony” parçasını seslendirdi.

  2006 senesinde “Keys To The World” adlı 3. albümünü çıkartan Richard Ashcroft, bu albümde de diğer albümlerde olduğu gibi prodüktör Chris Potter ile çalıştı. İngiltere listelerinde 2 numara olan albümden yayınladığı ilk single “Break The Night With Colour” ile listelerde 3 numara olmayı başaran sanatçı, ayrıca albümden “Music Is Power”, “Words Just Get In The Way” ve “Why Not Nothing?/Sweet Brother Malcolm” adlı üç tane daha single piyasaya sürdü.

  Sanatçı, The Verve grubunun birleşmesinin ardından gubun yeni albümü için çalışmalara başladı.

  TURLER:Rock - Alternative​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Richard Ashcroft Forum Tarih
Richard Wright Kimdir - Richard Wright Biyogarifisi Biyografi & Otobiyografi 17 Eylül 2011
Meraklılar Kitabı - Richard Bach Kitap, Resim ve Dergi 8 Mayıs 2011
Richard Philip Feynman Kimdir - Philip Feynman'ın Hayatı Düşünürler-Filozoflar 23 Nisan 2011
Richard Rorty Kimdir - Richard Rorty Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 20 Nisan 2011
Asya Korku Sineması Kitabı - Andy Richards Kitap, Resim ve Dergi 25 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş