Richard Alpert (Nestor Carbonell) Lost

'Tüm Yabancı Diziler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 10 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Richard Alpert (Nestor Carbonell) Lost konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Richard Alpert (Nestor Carbonell) Lost

  [​IMG]

  Richard Alpert , diğerleri olarak bildiğimiz grupta olmasına rağmen aslında saldırganlar denilen adanın yerlilerinden biridir. Dış dünyada ise kendisini Mittelos Bioscience Şirket’i adına işveren olarak tanıtmıştır (Dr. Richard Alpert). Gerçekten doktor olup olmadığıysa bilinmiyor. Flashbacklerdan görüldüğü kadarıyla Richard hiç yaşlanmamaktadır.
  [​IMG]
  Kazadan Önce..
  1956 yılı Temmuz ayında Richard bir süreliğine adadan ayrılarak yeni doğmuş olan John Locke’u görmeye , California’ya gelir.
  Richard 1961 yılında tekrar Locke’un ziyaretine gelerek ona bir test yapar. Bu testi yapmasının nedeni kendisinin özel çocuklar için bir okul işlettiğini söylemesi ve John’un da onlardan biri olduğunu düşünmesidir.
  1972 yılında Locke lisedeyken bu sefer onun Mittelos Bioscience’ın yaz kampına gelmesi için bir davet gönderir , ama Locke adaya gitmeyi istekli yada isteksiz bir şekilde tekrar reddetmiş olur.
  [​IMG]

  Adada..

  Richard adada Dharma Girişimi’nden olmayan , saldırganlar grubuna mensup adanın yerlilerinden biridir. Benjamin küçükken babasıyla tartışır ve sonik savunma sistemini geçerek Dharma’nın alanından çıkar ve saldırganların olduğu ormanın içine girer. Burada Richard küçük Benjamin ile karşılaşır ve aralarında kısa bir konuşma olur. Benjamin Dharma ve onların insanlarından bıktığını ve ayrılmak istediğini söylediğindeyse Richard ona çok sabırlı olması gerektiğini söyler.
  Yıllar sonra , 1992 yılında , Benjamin’in doğum gününe denk gelen 19 Aralık’ta ; Richard Dharma üyelerinin gazla öldürüldüğü bir tasfiyenin düzenleyicisi olarak bilinir. Dharma üyelerinin yaşadığı yerde Benjamin ile buluşan Richard ona babasının cesedini gidip getirmesini isteyip istemediğini sorar.
  [​IMG]

  Ada Dışında..

  Richard 2001 sıralarında , Benjamin’den aldığı emirle , bir üreme uzmanı olan Dr. Juliet Burke’ü adaya getirmek üzere onunla görüşür ve Juliet’e çalışma mekanının Portland’ın hemen dışında olduğunu söyler. Juliet ise gelemeyeceğini çünkü eski kocasının onu engellediğini ve gelmesinin sadece eğer eski kocası bir otobüsün altında kalırsa ancak o şekilde olacağını söyler. Eski kocası bir otobüsün altında ezilir. Bunun üzerine Juliet gelmeye karar verince Richard bu sefer aslında şirketin Portland’da alakası olmayan bir yerde olduğunu söyler. Juliet kabul eder çünkü nasıl olsa 6 aylığına gidiyordur (Benjamin sağolsun)Yol çok sarsıntılı olacağı için Juliet’e içerisinde uyumasını sağlayacak bir toz atılmış meyve suyu içirir ve böylece Juliet’in adaya getirilmesini sağlamıştır.
  [​IMG]

  Kazadan Sonra..

  Oceanic 815 Uçağı düştükten hemen sonra Mikhail’in yanına giden Benjamin ve Juliet’e , Juliet’in kız kardeşini kameradan gösteren kişi de Richard’dır
  Kazadan 80 gün sonra , Benjamin Richard’a Tallahassee’li adamı getirmesini söyler. O kişi Locke’un babasından başkası değildir. Benjamin ondan babasını öldürmesini ister fakat o öldüremeyince onun umdukları kişi olmadığını söyler. Bu olaydan bir gün sonra diğerleri başka bir yere taşınırlar ve Locke’a babasını öldürmeden gelmemesini söylerler. Burada Locke’un yardımına Richard koşar. Richard Locke’a , Benjamin’in zaten onun babasını öldüremeyeceğini bildiğini , sadece topluluk içerisinde onu küçük düşürmek için yaptığını söyler. Ayrıca kendisinin de Locke’un , babasını öldüremeyeceğini bildiğini söyleyerek ona Sawyer’ın dosyasını verir ve babasını Sawyer’a öldürtmesini söyler. Bunu söyledikten sonra Richard diğerlerinin arkasından gider.
  İki gün sonra Benjamin’in doğum günüdür ve Richard onun yanına geldiğinde bu konu hakkında kısa bir konuşma geçer aralarında. Benjamin Richard’a hala doğum günlerini hatırlayıp hatırlamadığını sorar. Daha sonra Richard , kaseti Juliet için The Staff istasyonuna bırakıp bırakmayacağını sorduğunda ise Benjamin o işin zaten yapılmış olduğunu zannetmektedir.
  Benjamin , Locke’u Jacob’a götürmeyi kabul ettiğinde ise Richard Benjamin’e sadece bakakalmıştır çünkü bu onların topluluğunda çok çok nadir olan bir şeydir. Dönüşlerinde ise Benjamin yalnız dönmüş olduğu için orada neler olduğunu ve Locke’un Jacob’ı görüp göremediğini sorar. Benjamin ise Locke’un başına bir kaza geldiğini söyler sadece.
  [​IMG]
  Richard , sahile baskın olayının hemen yapılması gerektiğini söyleyen Benjamin’e karşı çıkar. Juliet’in çadırları daha hazırlamamış olabileceğinden dolayı bu işin biraz daha sonra yapılmasını önerir ama Benjamin onun daha fazla konuşmasına izin vermeden hemen yapılacağını söyler.
  Benjamin on tane adamını sahile gönderdikten sonra kendisi de Jack ile konuşmak ve onları durdurmak için radyo kulesine doğru kızı Alex ile yola çıkar . Benjamin onunla beraber gelmeyi teklif eden Richard’a buna gerek olmadığını , ama onun geri kalan diğerlerini The Temple’a(tapınağa) götürmesi gerektiğini söyler.
  [​IMG]
  Bu olaydan dokuz gün sonrasına kadar Richard ortalarda gözükmez ta ki Jack’i arayan Sayid ve Kate’i görüp onların yolunu kesmesi ve kendileriyle gelmelerini söyleyene kadar. Sayid ve Kate’i de yanlarına alan diğerleri Richard önderliğinde ormanın içinde yol alırlar
   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylasim icin tesekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Richard Alpert (Nestor Forum Tarih
Richard Wright Kimdir - Richard Wright Biyogarifisi Biyografi & Otobiyografi 17 Eylül 2011
Meraklılar Kitabı - Richard Bach Kitap, Resim ve Dergi 8 Mayıs 2011
Richard Philip Feynman Kimdir - Philip Feynman'ın Hayatı Düşünürler-Filozoflar 23 Nisan 2011
Richard Rorty Kimdir - Richard Rorty Biyografisi Biyografi & Otobiyografi 20 Nisan 2011
Asya Korku Sineması Kitabı - Andy Richards Kitap, Resim ve Dergi 25 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş