Resimden istenmeyen nesneleri yok etme

'Photoshop Dersleri' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 26 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Resimden istenmeyen nesneleri yok etme konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Teoman ın gençlik resimindeki bu kocaman gözlüğü ortadan kaldıracağız. Ama bu işlem teknik çalışmadan ziyade biraz el becerisi gerektiriyor. Gölgeleri efektleri bozmadan küçük darbelerle çalışacağız.


  [​IMG]  Healing brush aracımızı seçiyoruz. Genellikle bu araçla çalışacağız.  [​IMG]


  Şimdi ''ATL'' tuşuna basılı tutuyoruz ve yok etmek istediğimiz bölgenin arka planına eşdeğer, resimde bir alan belirliyoruz. Tıklıyoruz ve bölgeyi yok etmeye başlıyoruz. Her bölge için aynı renk tonunda veya aynı arka planda bir alan seçiyoruz. Bu şekilde seyrediyoruz.

  [​IMG]


  Yok ettiğiniz bölgelerde renkler karmaşık hale geldiyse ki muhtemelen gelecektir, Blur aracımızlar o bölgeyi eritelim. (Gölgeleri bozmamak şartı ile.)

  [​IMG]


  Healing brush aracımız bazı hassas bölgelere hasar verebilir. Bu durumda devreye Smudge aracımız giriyor. Çok küçük hareketlerle, yok etmek istediğiniz alanın hemen üstündeki bölgelerde çekiştirme yapabilirsiniz. Eğer yine renklerde kayma olursa Blur aracımızla o bölgeyi eritin.

  [​IMG]


  Yok etme işlemi bittiğinde Layer imizin üstüne gelerek sağ tıklayın ve Duplicate layer yapın. Son olarak Layer özelliklerini normalden Screen e getirin.  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş