Resident Evil 2 Tam Çözüm

'Oyunların Tam Çözümü' forumunda saagoo21 tarafından 1 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. saagoo21

  saagoo21 Üye

  Resident Evil 2 Tam Çözüm konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Leon A
  Şimdi Leon ile oyuna başladık ve arkamızda yanmakta olan bir ateş var. Öncelikle vampirleri öldürüyoruz ve sonrada bu hileyi girip oyunu zevkli kılıyoruz.
  X’e basıp: Yukarı, Yukarı, Aşağı, Aşağı, Sol, Sağ, Sol, Sağ X yapıyoruz ve artık aldığımız her silah sınırsız oluyor. Bunu yaptırdım yoksa mermi taşımak ile uğraşırdık ve zaten çok az kotamız var çok sıkıntılı oluyor.

  Şimdi zombileri öldürüp ilerleyin ve kendo gun shop’a kadar gelin. Bir demo giriyor bu demoda bir adamla konuşuyoruz demo bitince dükkanda biraz dolanın bir süre sonra 3 zombi camları kırıp içeri giriyor ve konuştuğumuz adamın tadına bakıyorlar. Zombileri öldürün ve pompalıyı alın silahlarımız sınırsız olduğu için sorun yok. Hemen silahı kuşanın ve diğer kapıdan çıkıp ilerleyin. Şimdi ilerlediğimiz zaman sol tarafımızda tel kapıda zombiler var. Düz ilerleyin zombiler kapıyı kırdığında geri dönün ve hepsini halledip kapıdan ilerleyin ve diğer kapıdan geçin. Şimdi merdivenden yukarı çıkın ve sonra diğer taraftan aşağı inin. Şimdi bir konteynır var bunun üzerinden *C’ ile çıkın ve ilerleyin ama zombileri unutmayın. Şimdi kapıdan geçip zombilerin ziyafet çektiği yere gelin ve hepsini öldürün ilerleyin ama çıkış yok!

  Ama merak edecek bir şeyde yok çünkü otobüsün kapısını açıp içinden geçmeliyiz. İçerideki zombileri öldürmeyi unutmayın. Dışarıya çıkınca biraz zombiler var onları da halledin ve kapıdan geçin. Şimdi artık geri dönemiyoruz! Zombilerle uğraşmadan düz ilerleyin merdivenden aşağı inin sonra yukarı çıkın ve R.P.D’nin (Raccon Police Department) kapsından içeri girin ve her şeyin başladığı cehennemi görün.

  Evet, buradan asla çıkmamalıyız çünkü dışarıda hiçbir şey yok her şey içeride.
  Şimdi merdivenden inelim ve soldan 2. kapıdan girelim. Bir demo var şimdi bu demoda yaralı olan adam ile konuşuyoruz ve bize card anahtarı veriyor. Şimdi Salondaki bilgisayarın başına geçin ve C’ye basın. Card anahtarı kullanıyoruz ve kilitli olan 2 kapı açılıyor. Şimdi 2. açılan büyük kapıdan içeri girelim. Şimdi bir sandık ve mobilyanın üzerinde bulunan bir defter var. Defteri alın isterseniz okuyun ama İngilizce. Şimdi sandığı açın ve manzara karşısında şok geçirmemeye çalışın. Şimdi taramalı tüfeğinizi bırakın çünkü pompalı bize yeter diğerlerini yanımıza alıp eşya kotamızı doldurmamıza gerek yok. 1 serum alın ve sandığı kapatın. Sonra ilerleyin. Kapının olduğu yere gelin pencereden bir yaratık geçtiğini görüyoruz. Şimdi kapıdan geçin ve ilerleyin. Küçük bir arkadaşımız sadece sonra düzYaratık karşımıza çıkıyor. 3 kere pompalayın ve onu öldürün ilerleyin çünkü soldaki kapı açılmıyor. Düz ilerleyin ve koridorun sonundaki kapıdan geçin. Kapının yanında yeşil bitki var isterseniz alabilirsiniz ama ben almadım, bize serum yeter.

  Yeşil Bitki: 1 tanesi sağlığımızı biraz yeniler.
  2 tanesi daha fazla yeniler.
  3 tanesi full yeniler.
  Bunları birleştirebiliyoruz.

  Şimdi kapıdan geçin. İlerleyin ve sol taraftaki büyük kapıdan geçin. Yazı tahtasının olduğu yerin solundan geçin ve şömineye gelin. Çakmağımızı kullanıp şömineyi yakın ve kırmızı elması alın. Büyük kapıdan çıkarken sağ taraftaki defteri alın. Şimdi kapıdan çıkın ve ilerleyin, tekrar karşımıza çıkan kapıdan içeriye girin. Şimdi 4 tane zombi var. Bunları halledip sağ taraftan ilerleyin ve 2 tane yeşil bitkinin olduğu kapının yanına gelin ve kapıdan geçin. Burası bir film yıkama ve save odası. İsterseniz save edebilirsiniz ama bunu için ink ribbon lazım. Bu mürekkep de save makinesinin yanında var. Şimdi save edin ve sandığı açın kırmızı elması ve ink ribbonu sandığa bırakın ve dışarı çıkın sonrada merdivenden çıkın. Şimdi ilerleyin ve yine bir kırmızı elmas daha görün. Bunu almak için yanında bulunan heykelleri renkli parkelerin üstüne getirmeliyiz. Ama heykellerin yüzü duvara dönük olmayacak yani turuncu heykel karşıya diğer heykelde diğer tarafa gitmeli (umarım anlatabilmişimdir).  Bir resim 1000 kelimeden iyidir. 2. resmi koymadım çünkü bunu görünce diğerini anlamışsınızdır diğer parkeye koyuyoruz turuncu heykeli.
  Şimdi diğer kırmızı elması da alın. Kapıdan geçin ve zombileri indirdikten sonra S.T.A.R.S odasına girin (Special Tactic And Rescue Service). Şimdi hemen karşımızdaki masadan defteri alın (ben bunlara defter diyorum daha kolay olsun diye) sonrada onun altından çıkan madalyonu alın. Şimdi Claire geliyor defteri ona veriyoruz. Demodan sonra dolaba gidin ve açın içeride pompalı var. Bunu almamıza gerek yok. Sonra arkamızda kalan yere gidin ve ilk yardım çantasından serumu alın ve kapıdan çıkın. Şimdi en geriye yani ana salona geri dönüyoruz. (bilgisayar ile kapıları açtığımız salon).


  Bir resim 1000 kelimeden iyidir


  Şimdi havuzun başına gelin ve madalyonu kullanın. Şimdi anahtarı alın ve büyük kapıdan gidin. Şimdi yaratığı öldürdüğümüz yerdeki kapıya gelin ve anahtarı kullanarak kapıyı açın. Şimdi ilerleyin ve merdivenin olduğu yere gelin. Merdiveni karşıdaki dolaba sürükleyin sonrada üstüne çıkıp Cranc’ı alın. Şimdi S.T.A.R.S odasının olduğu yere gidin ve koridorun sonundaki kapıda anahtarı kullanın. Şimdi bize bir şey soruyor buna Yes diyin ve anahtardan kurtulun. Şimdi zombilerin ziyafetlerini bozup sağ taraftan ilerleyin ve kapıdan geçin. Şimdi Kütüphaneye geldik.

  Hemen yanınızdaki merdivenden yukarı çıkın ve ilerleyin ama kapıdan geçmeyin. En sona geldiğimizde yer tahta kırılıyor ve yere düşüyoruz. Burada kırmızı bir tuş var buna basıp kitaplığı hareket ettirin ve oradan çıkın. Şimdi baştan 2 kitaplığa gelip C’ye basın ve Right diyin. Sonra düştüğümüz yere geri gelip açılan yerden çıkan eşyayı alın. Şimdi aşağıdaki büyük kapıdan geçin. Şimdi ana salonun 2. katındayız zombileri öldürün ve ilerleyin. Bir yerde kırmızı bir demir var. Ona gelip C’ye basın ve yes diyin. Şimdi aşağı kata inmemiz için merdiven açıldı. Sonra yine ilerleyin ve koridorun sonundaki kapıya gelin. Şimdi mobilyanın üzerinde parlayan anahtarı alın sonrada save makinesinin yanında defteri alın ve sandığı açarak küçük anahtar ve cranck hariç her şeyi bırakın. Şimdi ink ribbonuda save makinesinin yanından alın. Ink ribbonu sandığa bırakın ve kütüphaneye girdiğimiz kapıya gelin yanındaki çekmecede küçük anahtarı kullanın. Hand Gun parçaları aldık. Şimdi sandıktan hand gun’ı çıkarın ve bu parçalarla birleştirin. Artık daha güçlü bir halde ama biz pompalıdan vazgeçmeyelim sonrada save edin. Save ettikten sonra ink ribbon’u sandığa bırakın. Şimdi save makinesinin oldu taraftaki kapıdan çıkın ve zombiyi öldürün. Sağ taraftan ilerleyin ve kapıdan geçin. İmdi düz ilerleyin ve gri kapının kilidini açın ama içeriye girmeyin. Şimdi ilerlemeye devam edin ve cesedin olduğu yerden gidin kordiorun sonundaki kapıdan geçin ve yanan uçağın olduğu yere gelin. Kapının sağ tarafından ilerleyin ve merdivene gelin sonrada aşağı inin. Aşağıda biraz zombi var. Baba yadigarı pompalımız ile onları pompalayın ve ilerleyin. En sonda bir kapı var oradan geçin ve save makinesinin orada bulunan valve handle’yi alın (bu değerli bir malzeme hiç yanımızdan ayırmayacağız). Şimdi save makinesinden ink ribbonu alın ve save edin. Şimdi kapıdan geçmeyi geri dönün eğer kapyı açarsak içeriden 2 tane zombi geliyor. Şimdi yana uçağa geri dönün kapının solunda bulunan yere girin ve ileride bulunan su borusu benzeri yerde valve handle’ı kullanın. Şimdi uçak söndü. Şimdi kapıdan geçin ve koridorun sonuna gelin yine kapıdan geçin ve yine koridorun sonundaki yanan uçağın olduğu yere gelim ama şimdi yanmıyor. Kapıdan girmeden duvardaki ilk kapıdan geçin ve 2 elması alın (Red Jewel). Şimdi ateşin engellediği yerdeki kapıdan geçin. Ortada bir heykel var ve yanlarında küçük 2 tane heykel var. Bunlarda elması kullanın. Ortadaki heykelin kapağı açıldı buradan King Plug’ı alın ve sol heykelin yanında parlayan pembe anahtarı alın. şimdi kotamız doldu. Hemen sandığımıza gidip king plug, ink ribbon ve varsa 1 tane serumu bırakın ya da lazımsa kullanın (yanınızda 1 tane serum mutlaka bulunsun). Kısacası 3 tane boş yer olsun.

  Şimdi kilidini açtığımız bir gri kapı vardı. Buradan geçelim (ilk açtığımızda geçmeyin demiştim). Şimdi burada bir kapı var ama kilitli, hemen ilk başta kapısı açık olan bir yer var ve içeride bir kasa var. Kasa şifreli! Şifresi 2-2-3-6. Pompalı mermisini bırakın ama haritayı kesinlikle alın (kotada yer kaplamıyor). Oradan çıkın ve ilerideki büyük kapıdan geçin. Şimdi burası dar bir yer ve etrafımızda 6 zombi var. Bunların hepsini halledin (ısırılmamak çok zor) ve sol taraftan ilerleyin. Koridorun sonundaki kapıdan girin ve vampirleri öldürerek ilerleyin. Karşımızda bulunan kapıda pembe anahtarı kullanıyoruz ve içeri giriyoruz. Şimdi masanın üzerinde serum ve kablo var ihtiyacınız varsa serumu alın ve kullanın sonrada kabloyu alın ve raftan da Rook Plug’ı alın. Şimdi kapıdan çıkın diyecem ama camdan atlayan uzun dilli yaratığı indirin ve kapıdan çıkın. Şimdi sol taraftan ilerleyin ve ilk kapıyı açın, masanın üzerinde küçük anahtar (small key) var. Bunu alın ve kapıdan çıkın. Şimdi son olarak yeşil kapı var. Bu kapı açılmıyor (en nefret ettiğim kapıdır kendisi). Geri dönün ve buradan çıkın. Mavi kapının olduğu yere gelin ve orada bulunan diğer kapıdan geçin. Şimdi ana salona geldik.

  Şimdi yine büyük kapıdan geçiyoruz. Sandığa gelin rook plug’ı bırakın ve ilerleyin ama orada bir çekmece var small key’i burada kullanın ve ondan kurtulun, zaten çekmeceden tak tak silah mermi. Şimdi içeri girin ve karşı duvardakisi çıkıyor elektronik kutuda Cord yani kabloyu kullanın ve pencerelere demirlerin gelmesini sağlayın. Sonra kapıdan geçin ve yine dümdüz ilerleyip koridorun sonundaki kapıdan geçin. Solunuzdaki beyaz kapıda pembe anahtarı kullanın ve çıkan soruya Yes cevabını verin ve anahtardan kurtulun. İçeri girin vampirleri öldürün ama dikkatli olun dar bir yer. Sol tarafa geçin ve çekmeceleri yoklayın bir tanesi açılıyor ve Film çıkıyor. Şimdi buradan çıkın ve merdivenin altında bulunan film yıkama odasına gidin. Arka tarafa yani kırmızı yere geçin ve tezgâhta Film’i kullanın. Resim ve yazıya bakabilirsiniz, bunu Film A olduğunu öğrendik (buna bir daha bakmak istersek Z’ye nasıp File bölümünden bulabiliriz ve diğer dosyalarıda bulabiliriz). Şimdi bir save edelim ve işimizi garantiye alalım.

  Şimdi yine o odaya geri dönün ve diğer kapıdan geçin. Buraya daha önce geldik ama hatırlamıyoruz. Şimdi hemen karşıda kapısı açık olan odaya girin. Yaşamakta olan biri var ve ayağa kalkıyor sonrada bize saldırıyıor. Bu adama oyunun başlarında konuştuğumuz yaralı polis. Şimdi onu öldürün ve masanın üzerinde bulunan anahtarı alın. Sonra ilerleyin ve diğer kapıya gelin (buraya girdiğimiz kapı değil) karşı masanın üzerinde almamız için bir kâğıt var onu alın ve isterseniz okuyun sonra dosyalarımıza otomatik olarak eklenecektir. Şimdi odadan çıkın. Şimdi kapının kilidini açtık çünkü anahtar bu taraftaydı hatırlarsanız odadan çıktığımızda adam kapıyı kilitlemişti şimdi kilidi a.tık. Buradan çıkınca ana salona yine geliyoruz. Şimdi yine küçük kapıya gidiyoruz ve içeri giriyoruz. Sonra büyük mavi kapıdan içeriye giriyoruz. Kasa’nın olduğu odaya geldik. Hatırlarsanız orada bir kitli kapı vardı şimdi bu anahtarı orada kullanıyoruz ve çıkan soruyada, yes dedikten sonra anahtardan kurtuluyoruz. Şimdi içeri girelim ve koridorun sonuna gelelim. 1 kapı ve merdiven var. Kapı kilitli, bizde merdivene mahkûm oluyoruz. Şimdi aşağıda biraz ilerledikten sonra 2 tane köpek geliyor. Bunlar biraz hızlı ama çabuk ölüyorlar. Bunlarıda halledin ve sol’a dönün koridorun sonundaki kapıdan geçin. Burada kanalizasyon kapağına doğru ilerleyin biraz yaklaşınca 2 tane it atlıyor ve saldırmaya başlıyorlar. Bunlarıda halledin ve kapaktan içeri girin. Şimdi hemen oraraki ilk kapıdan girin ve save odasına gelin. Eğer seruma ihtiyacınız varsa kullanın, sonrada save makinesinin yanından ink ribbonu alıp save edin odadan çıkın. Şimdi ileriye gitmeyin çünkü bir şey yok. Yine merdivenden yukarı çıkarak geri dönün ve ilerleyerek kapıdan geçin. Şimdi ilerleyin ilk kapıya girmeyin çünkü kilitli 2. kapıdan içeri girin. Şimdi karşı duvardaki rafa bakın. Sol tarafta harita var onu alın ve en sağ taraftaki makineye geçin. Burada gücü 80’e getirmeliyiz ama bütün tuşları kullanmalıyız. Şimdi aynen böle yapın. Up-Up-Up-Down-Up. Şimdi bir kapıdaki card okuyucu açıldı ama elimizde card yok. şimdi kapıdan çıkın ve koridorun sonuna gelin ve kapıdan geçin. Şimdi birisi ayağımızın dibine ateş ediyor. Sonra kim olduğunu görüyoruz. Amanın o’da kim öle. Bir gız hemide kırmızılı. Claire değil kim bu! Ada Wong. Biraz konuşma oluyor ve kız arabanın yanına geçiyor bizede yardım etmemizi söylüyor. Kızın yanına geçip arabayı itmeye başlayın sonra o’da yardım ederek arabayı itiyoruz. Arkadan bir kapı çıkıyor (araba dediğimde kamyon). Şimdi kapıdan içeri girin ve ilerleyin ilk kapıdan içeri girmeyin koridorun sonundaki kapıdan içeri girin. Şimdi ilk hücrede mavi ve yeşil herb var. İkisini de alın ve kotanızda herblerden birine tıklayarak combn diyin ve sonrada diğer herb’e gelip tıklayın çıkan soruya yes diyin şimdi 2 herb birleşti. Eğer kırmızı her bulursanız onuda ekleyin ve 3 tanesinide tamamlamış olun. Hatırlarsanız mavi herb zehir etkisini yok ediyordu ama şu ana kadar hiç zehirleyecek bir düşman ile karşılaşmadık. Şimdi son hücreye gelin ve demoyu izleyin. Demo bitince bize haritada gitmemiz gereken yer gösteriliyor. Şimdi sol tarafta parlayan *J’ şeklindeki demiri alın. Sonrada buradan dışarı çıkarak koridora gelin. Bu sefer girmediğimiz o kapıdan girin ve hücredeki köpekleri dışarı çıkmadan öldürün. Şimdi orada bulunan lağım kapağına gelin ve *J’ demirimizi kullanın. Şimdi demirden kurtulduk ve kapağı açtık. İçeri girin ve zehirleyebilen düşman yani dev örümcekler ile karşılaşın. 1 pompalıda gidiyorlar ama saldırılarını yerseniz zehirlenirsiniz onun için hemen mavi herb kullanmalıyız. Bunlarıda halledin ve ilerleyin. Yıkarı çıkın ve ilk kapıdan içeri girin burası save odası. Şimdi mavi herb’i alın ve eğer kullanmadıysanız yeşil ve mavi karışımı herb’i sandığa bırakın. Save makinesinin yanında ink ribbonu alın ve save edin yanınızda birtane serum ve mavi herb bulunmalı. Şimdi save edin ve ink ribbonu sandığa bırakın. Şimdi dışarıya çıkın ve kapıdan geçin. Karşıya geçin ve kapıya gelin ama açamıyoruz, onun için geri dönün ve kapıdan geçin. Şimdi demo giriyor ve Ada geliyor. Biraz konuşmadan sonra sırtımıza çıkıp oradaki kapıdan geçiyor. Şimdi Ada’nın kontrolünü alıyoruz.

  Ada
  Şimdi çok kaliteli silahlarımız var. 1 tane Hand Gun ve mermisinden 45 tane (şehrimin plaksı yav) 1 adette serum. Silah her zamanki gibi sınırsız. Şimdi karşımızdaki kapıdan geçelim. 2 tane köpek var onları öldürün ve ilerleyin. Şimdi bir yol ayrımı var sol tarafı seçin ve kapıdan içeri girin duvardan haritayı alın. sonrada oradan aşağı inin ve kutuların yanına gelin.

  Önce ilk kutuyu duvara dayandırın sonrada diğer kutunun arkasına geçin duvara dayandırdığımız kutuya dayandırın ve sonrada son kutuyu dayandırın ve yukarı çıkın. makineyi kullanarak oraya su gelmesini sağlayın ve karşıya geçin. Şimdi raftan anahtarı alın ve Ada’nın kontrolünü aldığımız yere geri dönün. Demoda anahtarı Leon’a atıyoruz.

  Leon
  Şimdi geriye dönün ve otopark’a gelin. Sonra oradanda çıkın ve kilitli olan büyük kaypa gidin anahtarı orada kullanın. İçeri girin raf’a gelin ve kırmızı card anahtarını alın. Sonra vampirler canlanıyor ve morgun dolabından 1 vampir çıkıyor hepsini halledin ve dışarı çıkın. Sonra gücü 80 yapıp kart okuyucusunu çalıştırdığımız kapıya gelip card’ı kullanın ve içeri girin. Şimdi karşıdaki dolabı açın ve içerisinde bir çanta benzeri bir şey ve makineli silah olduğunu göreceksiniz. Çıkan soruya side pack diyin ve çantayı alın. *Şimdi ne oldu’demeyin çok işe yaradı. Eşya kotamız 8’den 10’a yükseldi. Yandaki makineli tüfeğide alın yanımızda bulunsun. Sonra sandığa koyarız. Şimdi çok geriye gidicez ve kasanın olduğu yere kadar gelicez. Sonra büyük mavi kapısından dışarı çıkıp sol’a dönücez ve koridorun sonundaki kapıdan geçip yine koridorun sonundaki yeşil kapıya gelicez sonrada anahtarı kullanıcaz ve içeri giricez. Şimdi karı duvarda 3 tane meşale var. Önce ilk baştaki soba gibi olan yeri Lighter yani çakmak sayesinde yakalım ve sonra söliyeceğim sıra sayesinde meşalelere gelip C yapalım. Orta-Sağ-Sol bu şekilde yaptıktan sonra kamera bize resimden bir parça düştüğünü gösteriyor. Şimdi resmin yanına gidip parçayı ve masanın üzerinden Film’i alalım. Şimdi merkez salona gelip büyük kapıdan geçelim sandığa taramalı tüfeği bırakalım ve ilerleyelim. Sonra koridorun sonundaki kapıdan geçelim ve yine koridorun sonundaki kapıdan geçerek merdiven altındaki kapıya yani film yıkama odasına gelip filmi yıkayalım. Bu aldığımız Film B imiş. Şimdi yine merkez salona geri dönelim ve 2. kattan aağı bıraktığımız merdivenden yukarı çıkalım. Yukarıda bir tane uzun dilli yaratık pusu kurmuş bekliyor onu halledelim ve oradaki büyük kapıdan geçip kütüphaneye gelelim. Şimdi bir demo giriyor ve demoda vampirlerin pencereden içeri girdiklerini görüyoruz. Ama bu vampirler bizim olduğumuz yerde değiller. Şimdi merdivenden yukarı çıkıp kapıdan geçin ve ilerleyin sonra diğer kapıdan geçin. Şimdi sağ taraftaki yere gelip Crank’ı kullanalım. Evet şimdi ondanda kurtulduk ve bir merdiven indi. Bu merdivenden yukarı çıkalım ve sol tarafımızdaki makineyi çalıştıralım. Bir tekerleğin eksik olması yüzünden diğer tekerlekler dönmüyor. Şimdi resimden aldığımız tekerleği burada kullanalım ve yine çalıştıralım. Şimdi kapı açılıyor buraya gelip C yapalım ve Knight Plug’ı alalım sonrada çıkan soruya Yes diyip aşağı atlayın. Şimdi bir demo ) şimdigiriyor ve hapisteki arkadaşın öldüğünü görüyoruz (keşke okadarcık olsa hemen onun yanına gidin ve olacakları görün. Evet demo gayet açık şimdi diğer kapıya gidin ve lağım kapağından içeri girin. İlerleyip merdivenlerden çıkın ve ilk kapıya girin sandıktan satranç taşı olanları yani. King Plug, Rook Plug ve Bishop Plug’ı alın Knight Plug zaten bizde. Sonra buradan çıkıp diğer kapıya gidin içeri girin ve tam karşıya geçerken gelen büyük yaratık ile karşılaşın. yere böcekler atyor bu böcekler üstümüze geliyorlar veŞimdi bunu öldürün ısırmaya başlıyorlar. Çok etkili değiller ama genede oyalıyorlar. Böcekleri halledip yaratığıda öldürün 8-9 pompalıdan sonra ölüyor. Şimdi karşıdaki kapıya gidin ve yanındaki elektronik kutuda satranç taşlarını kullanın. Ama kapıdan içeri girmeden geri dönün ve kotayı 10 yaptığımız yere gelin ve ama oraya girmeyin. Oradanda geri gedin ve merdivene gelin (hani yanında bir kapı vardı). Burası vampirlerin geldiği yer. Buraya kadar vampir öldürmeye gelmedik merdivenin yanındaki kapıyı açın ve çıkan soruyada yes diyip anahtardan kurtulun. Şimdi içeri gelin rafların olduğu bölümün arkasına geçin masanın üzerinden MAGNUM ve ranzadanda not’u alıp odadan çıkın şimdi satranç taşlarının olduğu kapıya gelip açabiliriz. Kapıya girmeden önce sanığa pompalıyı bırakalım ve kullanmadı iseniz mavi herb’ide bırakın. Şimdi benim kotamda Magnum, Serum ve Valve Handle var. Evet, satranç taşlarının kapısından içeri girmemek için hiçbir sebep kalmadı artık. Şimdi aşağı inin biz tam aşağı inicekken Ada geliyor biraz konuşma oluyor. Şimdi yolumuza devam edelim. Suya inip kapıyı açalım. İlerleyelim ve sol taraftaki yerden çıkalım ve yine kapıyı açalım. Şimdi masanın üzerindeki kağıdı alalım sonra save makinesine gelip ink ribbonu alalım ve save edelim sonra ink ribbonu sandığa bırakalım. Şimdi orada bir dolap var onu ittirelim ve arkasındaki kapıyı açıp içeri girelim (girsenizde girmesenizde bir şey fark etmez aşağıda mermiler var). Eğer girecekseniz sağ taraftaki duvara gelip çakmak sayesinde gaz lambasını yakın sonra rafların arkasındaki duvarda bir tane daha var. Onuda yakun sonra etrafa bakının. Şimdi buradan çıkın ve yan taraftaki kırmızı asansöre gelip C yapın ve aşağı inin. Şimdi aşağıda bir kadın (William birkin’in kocası) Ada’ya ateş ediyor ama leon Ada’yı kurtarmak için atlıyor ve mermi Leon’a geliyor. Leon’un beyin dağılıyor! Yok yok çok abarttım yaralanıyor bizde Ada ile devam etmek zorunda kalıyoruz.

  Ada
  Şimdi sağ taraftan ilerleyin ve duvarda asılı duran haritayı alın. Sonra kapıdan geçin ve kadının gittiği yerden yani merdivenden gidin. Şimdi burada çok hızlı ilerleyin ve diğer merdivene geçin ve aşağı inin. İlerleyin ama birkaç adım attıktan sonra kadın elimize kurşun sıkacak ve silahımızı düşürecek. Şimdi demoyu izleyin. Demo bitiminde karıyı aşağı atıyoruz. Şimdi düz ilerleyin ve masanın üzerindeki kâğıt ve cesedin üzerinde sarı madalyonu görün. Şimdi diğer yoldan ilerleyin ve merdivenden aşağı inin. Şimdi bir demo giriyor ekran kararıyor ve...
  3 - 4 saniye sonra bağırış sesi duyuyoruz. (ohHh Ada gitti)

  Leon
  Şimdi yine Ada’nın gittiği yollardan ilerleyin ama bu sefer merdiveni kullanamıyoruz. Biz örümcekli yani tehlikeli olan yoldan gitmeliyiz. Minik örümcekleri öldürün ve kapıdan geçin. Buradada örümcekleri halledin ve tarzikli suyun aktığı yerin solundaki yerden yukarı çıkın ve kapıdan geçin. İlerleyin ve kırmızı ışık yanan yerde evet Valve Handle’ı kullanın. Karşıya geçin ve yeşil ışık yanan yerde yine aynı işlemi yapın ve sonrada kapıdan geçin. Şimdi ilerleyin ve sol’a dönün. Orada yeşil ışık yanan bir yer var burası lazım olacak. En sona gelin ve demoyu izleyin. Ada ölmemiş (biliyodum aslında) ve suyun içindeki timsaha ateş ediyor. Timsah bize saldırıyor ve ağzından milim farkla kurtuluyoruz şimdi ilerleyin ve sarı ışık yanan yer kırmızıya dönmüş ve bir tüp yere düşmüş. Eğer düşmediyse ışığa gelip C yapın. Silahınızla nişan alın ve timsah bu tüpü ağzına alınca ateş edin. Timsahla birlikte tüp patlıyor ve Ada’nın yanına geri dönün. Ama kapı açılmıyor açmak için yanındaki elektronik kutuya gelin ve C’ye basıp yes diyin. Şimdi kapıyı açın ve Ada’nn yanına gelin demo giriyor ve Ada bizim yaramızı bandajlıyor ve bizi mumya yapıyor (biraz abartmış olabilirim). Şimdi otomatikman yukarı çıkıyoruz. Şimdi hatırlarsanız cesedin üzerinde sarı bir şey ve masada kağıt görmüştük gidin onları alın. Sonra ilerleyin ve kırmızı ışığın olduğu yerde Valve Handle’ı kullanın ve merdivenden yukarı çıkın sonra hızlı bir şekilde diğer taraftan aşağı inin. Şimdi sağ tarafa gidin ve orada cesetlerin olduğu dar alana gelin. Ordaki cesetlere bakın birisinde wolf medal var onuda alın ve ilerleyin ve karşı tarafa gidin. Vampirler yerden kalkıyor bunlarıda halledin ve kapıdan geçin. Şimdi tarzikli suya yani şelale gibi akan yere geldik. yan duvardaki alete 2 madalyonu yani wolf ve eagle medal’ı koyun. Şimdi sular çekiliyor ve geçiş yolumuz açılıyor. Kapıdan geçin, ilerlerken deprem olduğunu sanacaksınız ama değil. Koridorun sonundaki kapıdan geçin ve trene gelin. Trene binmeden önce sağ taraftaki yere gelin ve makinenin başına geçin C’ye nasın ve çıkan soruya yes diyerek trenin ışıklarını yakın sonrada trene binin. Şimdi trende bir el habire üstten gelip bize vurmaya çalışacak. Buna yakalanmayın ve geldiğinde ateş edin. Yolun sonuna gelince trenden inin ve kapıdan geçmeden önce trenin sağ tarafındaki top atmak için kullanılan makineye gelin çakmağınızı kullanarak yakın ve hemen yanınızda parlayan anahtarı alın şimdi kapıdan geçin. Buradaki vampirleri öldürün ve sol tarafa gidin oradaki 2 zombiyide ve shotgun part’ı alıp koridorun sonundaki kapıdan geçin (bu olaylar sırasında Ada zombileri öldürmemize yardım ediyor). Şimdi yine ilerleyin ve sol tarafa dönün sonrada merdivenden çıkıp save odasına gelin. Şimdi sandıktan pompalıyı çıkarın ve shotgun parts ile combn edin. Şimdi bu silahımızda güçlendi ama ben magnu’mu tercih ederim (magnum şarjörlerini atmayın şifreyi yollayana pegasus air lines’dan gidiş dönüş uçak bileti ve lombargini veriyolar). İçimden bir ses save etmenizi ve ink ribbonu sandığa bırakmanız gerektiğini söylüyor. Karşı rafta serum onuda alın ve yolunuza devam edin. Dışarı çıkın ve sağ duvara bakın haritayı göreceksiniz. Onu alın ve karşıdaki makineye gelin içeri girin ilerleyin ve anahtarı alıp dışarıya çıkın. Sonra oradaki makinede anahtarı kullanın. demoda içeri giriyoruz ve bizi öldürmeye çalışan el Ada’yı yaralıyor. Şimdi yine dışarı çıkın el ve gerisi yani William Birkin ile savaşın. Yenmek çok kolay sadece acele etmeyin kaçacak zamanınız olsun yakalarsa sağlığımızın durumu hiçte hoş olmuyor. William Birkin yere yattıktan sonra Ada’nın yanına geri dönün. Şimdi demoda aşağı iniyoruz ve Ada’yı bir yere taşıyoruz. Demo bitince save edin ve ihtiyacınız varsa sağlık alın. Şimdi aralık olan yerden ilerleyin ve kapıyı açın. Şimdi kırmızı ışıklı yoldan geçin ve koridorun sonundaki kapıyı açın. Sonra yine koridorun sonundaki kapıya gidin ve açın. Şim bilgisayarın üzerinden kağıdı alın ve yine C yaparak çıkan soruya yes diyin. Sonrada yandaki dolaptan Flame Thrower yani ateş atarı alın. Şimdi havalandırmana çıkan kollara gelin ve yeni silahımız sayesinde yakın sonrada oradan geçin. Şimdi burada 2 tane dili uzayan yaratık var hemen magnumu alın ve indirin ve ya 2 silahıda deneyin hangisi güçlü görün. Magnum en iyisi (bazukadan sonra). Şimdi kapıdan geçin ve dışarı çıkın. Şimdi dışarı çıkın ve mavi ışıklı yoldan gidip kapıdan içeri girin. İlerleyin ve sol’a dönün buzlu kapıdan geçin. Şimdi makinelerin arkasına gelin ve küçük bir rafta bulunan fuse case’i alın. Sonra bunu tam karşınızdaki makinede kullanın. Şimdi bir main fuse elde ettik. Tekrar buradan çıkın ve kırmızı yol ve mavi yola girdiğimiz yerin ortasındaki makinede bunu kullanın ve gücün gelmesini sağlayın. Şimdi kırmızı kapıya geri dönelim. Şimdi kırmızı ışık yanan büyük kapıya gelelim ve o ışığı yeşil yapalım, kapı açılınca arkasından 2 tane yeni yaratık çıkıyor bize asit tükürüyorlar. Bunları öldürmenin en kolay yolu ateş atar kullanmaktır. Onları öldürünce ilerleyin ve merdivenden aşağı inin. Burada 3 tane dili uzayan yaratık var hepsini magnum iler öldürün ve ilerlemeye devam edin sonrada koridorun sonundaki kapıdan içeri girin. Şimdi burada ilerleyin ve kapının oraya gelin sonrada maviliğin olduğu yere gelip C’ye basın ve haritayı alın ve sonrada ateş atarı sandığa bırakın. Şimdi kapıdan girin düz gidin ve sağ’a dönüp büyük kapıdan girin. Şimdi buradaki dolapta trnin yanındaki topu ateşleyerk gördüğümüz anahtarı kullanın ve içinden çıkanı alıp kapının solundan devam edin. Zombiyi öldürün ve ilerleyin, içeride biraz zombi var onlarıda öldürün ve en sondaki masanın üzerinden card anahtarı alıp buradan çıkın. Bu sefer karşıdan ilerleyin ve card anahtarı kullanarak kapıyı açın. Şimdi içeride konmuş bulunan büyük bir yaratık var. Çok az uçabiliyor, 4 tane magnum sıkarak bu minik sineği öldürün ve bilgisayar üzerindeki yaratıklarıda yok ederek bilgisayara geçin. Şimdi arada bir C’ye basın ve ekran kalvyesi çıkana kadar bekleyin. Burada GUEST yazın ve buradan çıkın. Şimdi merdivene kadar geri gidin ve merdivenden yukarıya tırmanıp ilerleyin ve mavi ışıklı kapıya kadar gelin. Sonrada içeri girin. Şimdi tam karşımızda bulunan kırmızı ışığa gelerek C’ye basın ve kapıyı açın. Oradaki makineyi kullanın ve ışığı kırmızıdan sarı yapın. Şimdi buraya giremiyoruz 2. bir kullanıcıya ihtiyaç var (bu kullanıcı claire) ama şuanda yanımızda kimse olmadığı için bu kapıya çok sonra giriyoruz (içeride önemli bişi yok zaten). Şimdi hemen oradaki diğer kapıyı card key kullanarak açın ve içeri girin (çıkan soruya yes diyin ve cardan kurtulun). Evet, arkadaşlar karşıdaki kırmızı ışığa gelin C’ye basın ve ışıkları yakın vampirleri öldürün ve masanın üzerinde bulun MO Disc’i alın. Şimdi kapıdan geçin demoyu izleyin. O William Birkin’in karısı gelip çene yapıyor tam bize silahı uzattığı zaman deprem oluyor ve kafasına demir düşüyor (demi ikiye ayrılıyor) dolayısıyla ağız burun balkon oluyor. Şimdi kadından G-Virüs’ü otomatik olarak alıyoruz. Dışarı çıkın ve kırmızı ışıklı kapıya gelin. Ada Wong geliyor ve virüsü istiyor (şimdi olacakları heyecanla izliyoruz ve demo bitince kapıdan geçiyoruz). Demoda Ada aşağı düştü ve öldü. Yaa off tamam tamam ölmedi bir kere şöyle özel bir kahraman için öldü diyemiyorum. Wesker kurtarıyor ama bir görmüyoruz. Şimdi ilerleyin ve merdivenlerden aşağı inin ve ilerleyin şimdi zombileri öldürün ve koridorun sonundaki kapıdan geçin. Sonrada oradaki sandıktan Rocket Launcher ve bulduğunuz bütün enerji maddelerini alın. Yanınızda sadece MO Disck, roket atar ve serumlar bulunsun. Save etmeyi kesinlikle unutmayın ve sonrada geri dönüp orada bulunan bilgisayara gelip MO Disc’i kullanın. Şimdi kapı açıldı, kapıya doğru dönüp bildiğiniz bütün duaları okuyun herkesle vedalaşın ve içeri bir adım atın sonra 2 sonra 3 derken ilerleyin. Koridorun sonundaki kapıdan girin. Şimdi her şeyi iyice kontrol edin ve biraz ilerleyin sonrada zaman başlasın aynen bu ses; Five minute to detonation (patlayama beş dakika) 5 dakikamız başladı hemen ilerleyin ve karşıdaki asansöre gelin sonra yanındaki kırmızı ışığa gelip C’ye basın ve bekleyin. Ama tavana birisi vuruyor ve gelmeye çalışıyor kısa bir süre sonra amacına ulaşıyor. Amanın o’da kim. William Birkin! Ne yaptın lan karıma diyor ve kapışmaya başlıyoruz. Hemen uzaklaşın ve bazuka ile edin. 1 tane ateş edince değişim geçirerek köpek benzeri bir yaratığa dönüşüyor. Bu yaratık yukarılardan atlaya zıplaya geçiyor aşağı inice 2 bazuka daha sıkın ve öldürün. Evet, bukadar William Birkin ÖLDÜ! (oh be) şimdi asansör kapısı açılıyor hemen içeri girin ve otomatikman aşağı inin ve koridorun sonuna ilerleyin ve dışarı çıkarak uzun maratonun Finish noktasına gelin.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Resident Evil Çözüm Forum Tarih
Resident Evil Outbreak - Tam Çözüm Oyunların Tam Çözümü 30 Mart 2010
Resident Evil 4 Tam Çözüm Oyunların Tam Çözümü 1 Şubat 2009
Resident Evil 3 Tam Çözüm Oyunların Tam Çözümü 1 Şubat 2009
Resident Evil Tam Çözüm Oyunların Tam Çözümü 1 Şubat 2009
Resident Evil Outbreak File #2 (Playstation 2) Tam Çözüm Oyunların Tam Çözümü 26 Kasım 2008

Bu Sayfayı Paylaş