Renkli kurdelelerden perde yapın

'El Sanatları' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 25 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Renkli kurdelelerden perde yapın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar

  [​IMG]
  Kurdele sadece paket bağlamak ya da giysileri süslemek için mi kullanılır?
  Farklı amaçlar için aldığınız, elinizde kalan kurdele ve boncukları yaratıcılığınızı kullanarak dekorasyon stilinize biraz değişiklik katabilirsiniz. Okurlarımızdan şelale Uşen’in kurdeleden perde fikri buna iyi bir örnek.
  Malzemeler
  2 adet çıta
  1 adet çift taraflı
  yapışkan bant
  1 adet makas
  2 adet kırmızı kurdele
  2 adet turuncu kurdele
  2 adet pembe
  kurdele (ince)
  2 adet mor kurdele
  1 adet sarı saten
  kurdele (ince)
  1 adet yeşil saten kurdele (ince)
  ****l paralar
  Renkli boncuklar
  Yapılışı:
  Yapı marketlerden alacağınız 1 metre uzunluğundaki 2 çıtayı, perdeyi asacağınız kapının ölçülerine göre kesin. Daha sonra çift taraflı bandı çıtanın bir yüzeyine boydan boya yapıştırın. Kurdeleleri yapıştırmaya başlamadan önce kapının boyuna göre, perdenizi hangi uzunlukta istediğinize karar vermelisiniz.
  Ölçüye göre kestiğiniz kurdeleleri zevkinize göre çıtanın üzerine yapıştırın. Perdenizin daha hareketli olmasını istiyorsanız kurdelelerin aralarına eski kumaş parçaları, artan fistolar, renkli kalın ipler ya da boncuk dizilerini de ekleyebilirsiniz. Tüm kurdeleler yapıştırıldıktan sonra ikinci çıtayı birinci çıtanın üzerine yine çift taraflı bant kullanarak yapıştırın.

  Son dokunuşlar:
  Yapıştırdığınız çıtanın üzerini her iki çıtayı da kaplayacak kalınlıkta bir kurdele ile dönüp, üzerini ****l paralarla süsleyebilirsiniz. Dilerseniz bütünlüğü yakalamak için ****l paralardan birkaç tane kurdelelere de dikebilirsiniz.
  Nerden bulabilirsiniz?
  Kurdele, boncuk gibi malzemeler için hem uygun fiyatlı hem de pek çok çeşidi bir arada bulabileceğiniz en uygun adres Tahtakale. Özellikle Mercan’dan Mısır Çarşısı’na doğru inerken sağlı sollu tuhafiyecilere göz atabilirsiniz. Ancak bu perdenin amacı evde kullanılmayan atıl kurdele ve diğer malzemeleri değerlendirmekti. Siz perdenin uzunluğunu dikkate alarak değişik renklerde ve ebatlarda malzeme seçeneğini artırabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Renkli kurdelelerden perde Forum Tarih
Renkli kurdelelerden şık perdeler yaratın Hobiler Ve Videolar 8 Ocak 2009
Erkek resimleri renkli yalnız erkek resimleri üzgün erkek Avatar Resimleri 17 Eylül 2017
Kışın koyu renkli yazın ise açık renkli kıyafetlerin giyilmesinin sebebi ne olabilir Seviyeli-Ciddi Konular 18 Nisan 2014
Facebook Renkli Yazı Yazma Kodu Sosyal Paylaşım Siteleri 24 Ekim 2013
ilk renkli televizyon yayını hangi ülkede yapılmıştır? Canlı TV Seyret - Radyo Dinle 20 Temmuz 2013

Bu Sayfayı Paylaş