Renklerin Giysilere Etkisi

'Seviyeli-Ciddi Konular' forumunda Mavi_Sema tarafından 4 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Renklerin Giysilere Etkisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Renklerin giysilerimizdeki etkisi fiziki ve ruhi yönden ispat edilmiştir...
  [​IMG]

  Güneş ışığının etkisiyle doğal kristalden çıkan renkler, bedenimizin o bölgelerinde kullanılacak giysilerle bedenimize müspet enerji verebileceği gibi, menfi enerjiler vererek enerji merkezlerimizi bloke edip hastalanmalara ve çevreden gelebilecek menfi enerjilere maruz da bırakılabilir.

  Yapılan bu araştırmalar sonucunda hastalıkların tedavisinde kişinin sadece fiziksel rahatsızlıklarıyla ilgilenmek yanlış olur. Bunun yanında problemi oluşturan metafizik öğeleri de ortaya çıkarmak gerekir. Bunların dışında gözle görülmeyen etkenler ve onların enerji boyutlarıyla hastalıklara etkileri de araştırılmalıdır. Özellikle giysiler, insanların kendilerini değişik renklerle ifade etmelerini sağlarlar. Kişiliğinize ters düşen renklerle, fiziksel ve ruhsal durumunuzu dengelemeniz mümkün olmaz.

  İnsanlar renkli giysileri örtünmek için veya dikkat çekmeye yarayan bir araç olarak kullanırlar. Bunu sadece biriyle anlamak çok yanlıştır. Halbuki renklerin enerjilerinden giysilerde yararlanıldığı takdirde daha yapıcı ve üretken olabilirsiniz. Giysilerimiz vücudumuz saran renk filtreleri gibidirler.

  Giysilerimiz fiziksel ve ruhsal yönden absorbe etmemiz gereken renk enerjisi miktarını ayarlarlar. Vücudumuz tarafından emilen enerji uyum içinde yaşamamızı sağlar, onun için giyeceğimiz renkleri ustalıkla seçmemiz gerekir. İnsanların giysilerinde seçtiği renkler, onların kişilikleri hakkında çok şey söyler. Kullanılan renkler kişilerin sağlıklı yaşamalarına yardımcı olur. Örneğin;


  • Sarı
  tonlarında giyilen giysiler şişmanlamaya,
  • Kırmızı
  renkli iç çamaşırları, cinsel içgüdünün artmasına,
  • Lacivert
  ve mor tonları ciddiyete ve düşünme yeteneğinin artmasına,
  • Yeşil
  ve tonları sükunet ve kalp huzuruna,
  • Mavi
  ve tonları, rahatlık ve iç huzura,
  • Mor
  ve tonları ise insan ufkunun açılıp, beyin fonksiyonlarının normal çalışmasına ve dış etkilerden etkilenmemeye yardımcı olur.

  Giysilerimizde kullanılan bu renklerle ilgili yapılan araştırmalar ve psikolojik tahliller de bu doğrultuda sonuçlar vermekte, uzmanlar tarafından da bu renkler tavsiye edilmektedir. Her şeye rağmen yinede unutulmamalıdır ki iyi ve faydalı olanın düşmanı, çok iyi ve çok faydalı olandır. İnsanlar elbiseleriyle karşılansalar da fikirleriyle uğurlanırlar.
  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Renklerin Giysilere Etkisi Forum Tarih
Renklerin Anlamları Nelerdir Konu Dışı Başlıklar 21 Aralık 2013
Toprak Renklerinin Oluşumunu Etkileyen Faktörler Nelerdir Doğa ve Bitkiler 31 Mart 2012
Işığın Renklerine Ayrılması Hakkında Bilgi Konu Dışı Başlıklar 17 Aralık 2011
Renklerin Anlamları, Renklerin Dili Seviyeli-Ciddi Konular 30 Kasım 2011
Trafik Lambası Üzerindeki Renklerin Yayalar ve Araçlar Üzerindeki Etkisi Nedir Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 5 Ekim 2011

Bu Sayfayı Paylaş