Renkleri Öğreniyorum - Çocuk Oyunları

'Çocuk Oyunları' forumunda KaRDeLeN tarafından 30 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Renkleri Öğreniyorum - Çocuk Oyunları konusu
    Sponsorlu Bağlantılar
    Renkleri Öğreniyorum - Çocuk Oyunları

2 yaşından itibaren çocuğunuz değişik renklerin isimleri ile ilgilenmeye başlayacaktır, bu sayede pek çok oyun alternatifi yaratabilirsiniz
    Bütün dünyayı rengarenk boyayın

Renk nedir? – Etrafındaki nesnelerin renklerini söylemek çok iyi bir başlangıçtır Kıyafetlerin, meyvelerin, sebzelerin, oyuncakların, gökyüzünün ve çimenlerin rengi hakkında konuşun

Renkleri ayırt edin - çocuğunuz renkleri ayırt etmeye başladığında, alışverişte veya parkta bir oyun oynayın “Kırmızı bir şeyi ilk kim görecek”

Boya kutusu resmi – İki sıra kareler çizin ve üst sıra karelerin içini siz farklı renklere boyayın Alt sırayı aynı renklerle eşleştirerek çocuğunuzun boyamasını isteyin

Renk posteri yapın – Geniş bir kağıda büyük bir daire çizin ve daireyi 6 bölüme ayırın Dergilerden kesilmiş kağıt kırpıntıları ile her bir bölümü faklı renge boyayın (örneğin; bir bölümü mavi, bir bölümü sarı,…)

Renkler – Bir renk seçin ve çocuğunuzdan bu renkte bulabileceği kadar çok şey bulmasını isteyin Örneğin, siz sarı dediyseniz, bir muz, sarı bir kalem, bir limon bulabilir

Yükleniyor...