Renkler Konuşuyor

'Populer markalar & Moda' forumunda Mavi_Sema tarafından 24 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Renkler Konuşuyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Neden sürekli aynı renk giysiler aldığınızı merak ettiniz mi? Sevdiğiniz renkler kişiliğinizi ele verdiği gibi pisikolojik olarak da sizi etkiliyor. Bakın, hangi renk ne anlama geliyor....

  * Kırmızı: Bu renk kendinizi daha enerjik, dışa dönük ve harekete hazır hissetmenizi sağlayacaktır. Çok göz alıcı ve dolayısıyla da dikkat çekici bir renktir. İnsanlar bu rengi ihtiraslı, vahşi ve ateşli yönlerini ön plana çıkarmak için giyerler. Heyecanı ve hareketi sevenler, genellikle bu rengi seçerler. Ayrıca cinsel açıdan güçlü olan insanlar, bu özelliklerini kırmızı yoluyla ifade ederler.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  * Turuncu: Kırmızı renk kadar olmasa bile, enerji ve heyecan verici bir renktir. Turuncu giymeye düşkün biriyseniz, cesur ve maceracı bir kişiliğe sahipsiniz demektir. İlgilendiğiniz her şeyi, büyük bir azim ve coşkuyla yerine getiriyorsunuz. Bu rengin insanları, kendilerine çok güvenirler. Gülmeyi ve güldürmeyi iyi başarırlar.

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  * Sarı: Bu renk daha çok entelektüeller tarafından tercih edilir. İnsanların, yönetmeye ve hükmetmeye olan ilgilerini gösterir. Sarı renk, zihni açar ve dikkati artırır. Güneşle bağlantılı karakter özellikleri taşıdığından "insanlara ışığı getiren" renk olarak bilinir. Bu özelliğinden dolayı da, kullananlara pozitif ve iyimser duygular aşılar.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  * Fuşya: Bu renk, insanlardaki yumuşaklık, ağırbaşlılık ve nezaket duygularını harekete geçirir. Ayrıca aşk ve şefkat hislerini ön plana çıkaran bir renktir. İçinde yoğun olarak kırmızı renk bulunduğu için, güçlü cinsel mesajlar verir. Bu rengi kullananlar, duyarlılıklarını dışa vurmak isteyen kişilerdir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  * Yeşil: Bu renk dinlendirici, yatıştırıcı ve dengeleyici bir atmosfer yaratır. Dengenin ve uyumun sembolüdür. Bu rengi giysilerinizde kullanmanız, örf ve adetlere bağlı olduğunuzu ve insan içine çıkmaktan pek hoşlanmadığınızı gösterir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  * Turkuvaz: Bu renk dikkatlerin size yönelmesini sağlar. Genellikle insanlara açık bir iç dünyanız vardır. Bu renkten hoşlanmanız, duygularınızın veya düşüncelerinizin saf ve açık olduğunu gösterir. Kurduğunuz ilişkilerde de açıklığa önem verirsiniz. Turkuvazı giysilerinizde bolca kullanmanız, genç ve dinamik kalmak istediğinizin işaretidir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  * Mor: Mor renk, kendine güven ve özgürlük duygularını harekete geçirir. Kutsallığın ve alçakgönüllülüğün ifadesi sayılır. Görüntüsünden dolayı, monarşiyi ve aşırı zenginliği çağrıştıran bir renktir. Yaratıcı ve ruhsal özellikler taşıdığından 'sanatçı rengi' olarak bilinir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  * Siyah: Siyah renk çoğu Batı toplumunda ölümü ve kederi sembolize eder. Bu renk, genellikle toplumu ve toplum kurallarını reddeden kişiler tarafından tercih edilir. Işığı inkar eden bir renktir. Bu rengin insanları, ruhlarındaki ışığı söndürmeye çalışırlar ve ışık enerjisini hiçbir zaman vücutlarına sokmazlar. İşadamları, güvenlik görevlileri ve papazlar; güç, otorite ve saygı ifadesi sayıldığı için siyah giyinirler. Siyah giymeyi seviyorsanız, oldukça gizemli ve seksi biri sayılırsınız. Ayrıca bu rengi seçenler, geleneklerine bağlı ve düzenli insanlardır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  * Beyaz: Giyimde beyaz kullanımı, saflığın, temizliğin ve masumiyetin ifadesidir. Doğu toplumlarında, ölen kişinin daha temiz ve ruhsal bir dünyaya gittiğini göstermek için, ölüm ve matem beyaz renkle sembolize edilir. Beyaz, tarafsızlığın rengidir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  * Kahverengi: Bu renk daha çok toprak ve bağlılık ile ilgili nitelikler taşır. Kahverengi, kırmızı ve siyah renklerinden elde edildiği için, her ikisinin özelliklerini bünyesinde toplamıştır. Kahverengi giymek, gelecek için sağlam ilişkiler kurma isteğini gösterir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  * Mavi: Mavi giymek, düzenin ve ruhsallığın ifadesidir. Bu rengin insanları huzur, barış ve sadelikten hoşlanırlar. Giysilerinizde maviye ağırlık veriyorsanız, sadık ve dürüst bir insansınız demektir.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Renkler Konuşuyor Forum Tarih
Elektrik kablosu faz nötr ve toprak hattı renkleri kısaca Genel Bilgi (Elektrik) 7 Ocak 2016
Renklerin Anlamları Nelerdir Konu Dışı Başlıklar 21 Aralık 2013
Gökkuşağı Renkleriyle İlgili Şiir Şiirler 19 Temmuz 2013
Gökkuşağı Renkleri Nelerdir Uzay ve Gökyüzü 28 Mart 2013
Işık,Renkler,Filtreleme,Işık tayfı hakkında bilgi Konu Dışı Başlıklar 20 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş