Rengârenk makyaj önerileri

'Güzellik & Bakım' forumunda gül_üm tarafından 14 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. gül_üm

  gül_üm Üye

  Rengârenk makyaj önerileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Rengârenk makyaj önerileri


  Makyaj yaparken klasik renkler mi kullanıyorsunuz? Biraz değişiklik yapmanın zamanı geldi diyorsanız rengârenk makyaj önerilerimize göz atabilirsiniz. Daha güzel ve daha bakımlı görünmek parmakarınızın ucunda…

  Makyaj Stilleri


  Beyaz Tonlar

  Pembe ve beyaz tonlarının muhteşem uyumu yüzünüzde hayat buluyor. Hem enerjik hem de romantik görünmenizi sağlayacak beyaz tonlarda makyaj önerileri…

  Far fırçasını suyla hafifçe ıslatın. Fırçayı beyaz fara batırarak göz kapaklarınıza ve göz pınarlarınıza doğru sürün. Göz kapağınızın hareketli kısmına uçuk pembe far uygulayın. Kaşlarınızın altına ışıltılı pembe far sürerek parlaklık kazandırın. Kahverengi tonlarda rimeli kirpiklerinize bolca sürün.

  Yanaklarınıza büyük bir fırçayla pembe tonlarda allık uygulayın.
  Gülkurusu renginde ruj ya da parlatıcıyı dudaklarınıza sürün.

  Kahverengi Tonları

  Pembe allık ve bronz farın kullanıldığı toprak tonlardaki makyaj hem doğal hem de bakımlı görünmenizi sağlayacak. 5 adımda uygulayabileceğiniz makyaj, acil durumlar için birebir.
  Göz kapağınızın hareketli kısmına parmağınızın ucuyla altın renkli far sürün.. Kaşlarınızdaki boşlukları doldurmak ya da belirginleştirmek kalemle boyayın. Kirpiklerinizi kıvırıp bol rimel sürün.
  Yüzünüze canlılık getirmek için yanaklarınıza ışıltılı ve toprak rengi allık uygulayın.
  Dudaklarınıza pembe bir ruj ya da parlatıcı sürerek renklendirin.

  MaviTonlar

  Gözlerinizin vurgulandığı mavi tonlardaki makyajla büyüleyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Sadece birkaç dakikada bambaşka bir siz yaratabilirsiniz.

  Göz kapaklarınızın iç kısmına zümrüt yeşili far uygulayın. Göz kapaklarınızın dış kısmına açık pembe far sürün. Mavi göz kalemiyle gözlerinizin etrafını çerçeveleyin. Gözlerinizi büyük göstermek istiyorsanız dışına; küçük göstermek istiyorsanız içine göz kalemi çekin. Doğal görünümü sağlamak için göz kaleminin üzerinden zümrüt yeşili farla geçin. Kirpiklerinizi kıvırıp bolca siyah rimel sürün.

  Yanaklarınıza, farınızla uyumlu açık pembe allık sürün.
  Dudaklarınıza pembe ruj sürerek makyajınızı tamamlayın.

  Pembe Tonlar

  Kadınların en sevdiği renklerden biri olan pembe; makyaj yaparken de çok sık tercih edilir. Kahverengi ve pembenin kullanıldığı makyaj tazelenmiş görüneceksiniz.

  Göz kapağınızın hareketli kısmına kahverengi far sürün. Pembe farı göz kapağınızın tamamına uygulayın. Bakışlarınıza derinlik kazandırmak için kaşlarınızın altına gri renkli parlak far sürün. Kirpiklerinizi kıvırıp bolca kahverengi rimel sürün.
  Yanaklarınıza toprak ya da şeftali tonlarında allık uygulayın.
  Dudaklarınıza bronz ya da pembe tonlarında ruj sürün.
  Püf Noktaları: Makyajınızın kalıcı olmasını istiyorsanız; mutlaka cilt tipinize uygun nemlendirici krem sürerek makyaja başlayın.
  Cildinizin sağlığını korumak istiyorsanız makyajınızı temizlemeden uyumayın.
  Kaşlarınıza kadar koyu renkli pudra uygulayın
   

Bu Sayfayı Paylaş