Renault Yeni Yarış Aracı R30 Bilgileri

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Dine tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Renault Yeni Yarış Aracı R30 Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Renault Yeni Yarış Aracı R30 Bilgileri


  Renault F1 Team İspanya’nın Valencia şehrinde yeni yarış aracı R30’un resmi tanıtımını yaptı.


  Renault F1 Team, ekibin 2010 sezonunda kullanacağı yeni yarış aracı R30’un uluslararası basına resmi tanıtımını yaptı. Tanıtıma katılan ekibin resmi pilotu Robert Kubica (Polonyalı) Renault F1 Team’in yeni aracının örtüsünü kaldırdı. Ekip, ayrıca, Robert’in yanı sıra ekibin ikinci pilotu Rus Vitaly Petrov’u da basına takdim etti. 25 yaşındaki bu genç pilot, Formula 1’de yarışan ilk Rus pilot olacak. Vitaly Petrov GP2 serilerinde oldukça başarılı bir deneyim sonrası (2009 sezonunu ikinci sırada bitirdi) Renault F1 Team’e katıldı.
  [​IMG]
  Pilotlar, ayrıca Ekip Başkanı Eric Boullier ile de poz verdiler. Sezonun bu ilk resmi fotoğrafı için RF1 Driver Programme pilot yetiştirme programından gelen üçüncü pilot Ho-Pin Tung (Çinli) ve yedek pilot Jérôme d’Ambrosio (Belçikalı) da onlara katıldı. Yine RF1 Sürücü Programı’nın 2010 mezunlarından Çek Jan Charouz ise mazereti nedeniyle törende hazır bulunamadı.


  Aynı kalan teknik yönetmelik ve değişen spor yönetmeliği çerçevesinde, 2010’un yarış aracı, öncüsü R29’a göre daha ince yapılı ve daha göz alıcı. Renault F1 Team başkanı Eric Boullier, tanıtım esnasında, çalışmalarından dolayı ekip üyelerini tebrik ederek şunları söyledi : “Bütün kış boyunca, bu yeni sezona hazır olmak için ara vermeden çalıştık. R30’un rekabet gücü yüksek, sağlam ve güvenilir bir otomobil olması gerekiyordu. R30, ayrıca, saldırgan bir geliştirme programından da yararlanacak. 2010’un ilk denemeleri için hazırız ve otomobilin performansını ölçmek için sabırsızlanıyoruz.” Robert ile Vitaly, yeni yarış araçları ile tanışmaktan mutluydular ve önümüzdeki sezon konusundaki umutlarını törene katılan basın mensuplarıyla paylaştılar. Robert Kubica “Ekip epey zamandır yeni aracın geliştirilmesi üzerine odaklanmış durumda ve doğru yönde ilerlemekte olduğumuz açık bir şekilde görülüyor.” diye açıklamada bulundu. “Kış denemelerini azamiye çıkarmamız ve otomobili iyileştirmeye devam etmemiz gerekiyor. Otomobilin, şartlar ne olursa olsun dengeli sürüş özellikleri göstermesi gerekiyor” diye ekledi. Vitaly Petrov ise “Yeni yarış aracımız çok güzel ve renkleri de Renault’nun otomobil sporundaki başarılarını hatırlatacak. İlk defa direksiyon başına geçmek ve ekiple birlikte çalışmak için gerçekten sabırsızlanıyorum.” diyerek duygularını ifade etti.


  R30 birtakım değişikliklerin yanı sıra çok sayıda yenilik de içeriyor.


  Otomobil, bu yıl sarı ve siyah renklerle boyandı.


  Renault’nun seksenli yıllardaki efsanevi renkleri...


  Otomobilin arka kısmı üzerinde özellikle durularak ilk kez geçen sene kullanılan iki katlı hava difüzörü konsepti maksimize edilmeye çalışıldı.


  2010’un yarış aracı, öncüsü R29’a göre daha ince yapılı ve daha göz alıcı.


  Bu sene yakıt ikmali yasağı konmasından dolayı çok daha büyük bir yakıt deposu kullanılması gerektiğinden, şasinin mimarisi de gözden geçirildi.
  [​IMG]


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Renault Yeni Yarış Forum Tarih
Renault'tan Yeni Otomatik Dizel Geldi Motorlu Araçlar Dünyası 26 Aralık 2010
Renault Yeni Megane Coupe-Cabriolet bilgileri Motorlu Araçlar Dünyası 13 Nisan 2010
Yeni Renault Kangoo Maxi Motorlu Araçlar Dünyası 13 Şubat 2010
Yeni Renault Fluence Resmi-Yeni Renault Fluence ResimLeri Motorlu Araçlar Dünyası 17 Ekim 2009
2010 Model Yeni Renault Megane RS Motorlu Araçlar Dünyası 6 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş