Renault Yeni Megane Coupe-Cabriolet bilgileri

'Motorlu Araçlar Dünyası' forumunda Dine tarafından 13 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Renault Yeni Megane Coupe-Cabriolet bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Renault Yeni Megane Coupe-Cabriolet bilgileri


  Yeni Mégane Coupé-Cabriolet, yenilenen göz alıcı tasarımı ile Mégane ailesi taçlandırıyor.


  [​IMG]
  Şıklık yarışında gibi
  Yeni Mégane Coupé-Cabriolet şık görünümü ile dikkat çekiyor. Yeni Mégane Coupé-Cabriolet’nin kabininde, yolcular her koşulda güven içinde açık havada sürüş keyfinden yararlanıyorlar. Açılan ve gizlenebilen cam tavan standart olarak sunuluyor. Bu tavan 0,47 metrekarelik saydam bir yüzey oluşturuyor. İç mekâna büyük bir aydınlık getiriyor, ferahlık ve özgürlük duygusu veriyor. Açılır cam tavan aynı zamanda mükemmel ses ve ısı yalıtımı ile konfor ve dış etmenlere karşı daha yüksek koruma güvencesi sağlıyor. İki bölüm halinde geri çekilerek açılan ve gizlenebilen bu tavanın çalışma sistemi tamamen otomatik hidroelektrik bir mekanizma ile sağlanıyor. Sürücü özel bir kumanda butonuna basarak aracın tavanını 21 saniyede açabiliyor. Cabriolet konumunda, sürücü ve yolcular gerçek bir özgürlük duygusu yaşıyor. Yolcuların konforlu bir biçimde cabriolet konumundan yararlanması için, Yeni Mégane Coupe-Cabriolet’de ikinci sıranın kafalıklarının arkasına yerleştirilmiş sabit bir rüzgâr kesici cam siper standart olarak bulunuyor (sınıfında tek). Bu düzenek, 90 km/saat hıza kadar hava girdaplarını sınırlayarak dört kişiye rahat ulaşım olanağı sağlıyor. Ön koltukların arkasına yerleştirilen takılır çıkarılır hava girdabını önleyici ızgara ile birlikte kullanıldığında, rüzgâr siperi aracın hızı ne olursa olsun iki kişinin türbülanssız olarak, rahat ve güven içinde yolculuk yapmasına olanak veriyor.
  Yeni Mégane Coupé-Cabriolet’nin kabininde, sürücü ve üç yolcu HB’lere yaraşan bir konfor düzeyinden yararlanıyorlar.


  Sürücü özenli ergonomisi Mégane HB ve Mégane Coupe’de benimsenen çözümlerden yararlanan bir sürüş konumundan yararlanıyor:
  - Direksiyon simidinin etrafında ve orta konsolda toplanan kumandalar,
  - Yüksekliği 70 mm ve derinliği 240 mm ayarlanabilen koltuk,
  - Katlanma sonrasında ön koltukların ayar konumunun bellek sistemi,
  - Derinliği 45 mm ve yüksekliği 5° ayarlanabilen direksiyon simidi.
  Yeni Mégane Coupe-Cabriolet’nin tasarımına gösterilen özen kadar, pratik ayrıntılarına da büyük önem verildi. Örneğin araç aşağıdaki özellikteki bir bagaja sahip:
  - Kolay ve güvenli bir kilitleme için otomatik kapanma sistemi,
  - Boyutları dengeli: coupé’de 417 dm³ ve cabriolet’de 211 dm³,
  - Cabriolet konfigürasyonda sınıfının en iyisi eşik yüksekliği (zemine göre 590 mm) ve açıklık (258 mm) değerleriyle erişimi kolay, bu şekilde 3 kabin valizi yan yana yüklenebiliyor.


  Teknolojik donanımlar
  • Araçtan uzaklaşıldığında kapıları kilitleyen Eller Serbest Renault Kart Sistemi
  • Otomatik park freni
  • Hafif-Otomatik-Hızlı 3 kademeli çift bölgeli otomatik klima
  • Viraj aydınlatmalı Bi-Xenon farlar
  • Dijital ve analog karma gösterge tablosu
  • Hız ayar ve sınırlayıcı için yeni renkli arayüz
  • Plug&Music (USB, mini-Jack) bağlantılı 3D sound by Arkamys® audio sistemi
  • Carminat TomTom®, pazarın en ucuz entegre navigasyon sistemi
  • Aracın bazı fonksiyonlarının (gündüz farları veya park sensörünün ses volümü) devreye alınmasını/devreden çıkarılmasını ve ayarlanmasını sağlayan kişiselleştirme menüsü
  Sürüş konforu
  Yeni Renault Mégane Coupé-Cabriolet, hoş ve sağlıklı bir yol tutuşu sunacak şekilde Mégane HB ve Coupé ile aynı dengeli sürüş özelliklerini sergiliyor:
  - McPherson tipi ön takım, motor yatağının şasiye göre yanal hareketlerini sınırlayan kamalı tip bir beşiğe bağlı. Yanal sertliği önceki nesle göre üç kat arttırıldı.
  - Arka takım, bir yandan aracı hafifletirken, burulma sertliğinin artmasını sağlayan kapalı profilli esnek bir dingilden oluşuyor.
  - Yeni elektrikli direksiyon, araca daha fazla canlılık ve tepki gücü kazandırırken, yoldan gelen daha hassas bilgi iletimi ile yüksek sürüş konforu sağlıyor.
  Kasanın burulma direnci, cabriolet konumunda olduğu gibi coupe konumunda da, yürüyen aksamın artan sertliğine uyum göstermek ve aracın sürüş hassasiyetini iyileştirmek amacıyla Mégane II Coupe Cabriolet’ye göre kıyasla % 80 arttırıldı. Motor seçenekleri açısından, Yeni Mégane Coupe-Cabriolet benzinli ve dizel yedi motordan oluşan zengin bir yelpazeye sahip.


  Benzinli motorlar:
  - Altı ileri manuel vites kutulu 1.6 16v 110 hp motor.
  - Altı ileri manuel vites kutulu TCe 130 – Turbo Control Efficiency motor.
  - Vites geçişlerinde hızlanma kesintisi olmaması sayesinde, daha fazla sürüş konforu sağlayan yeni tip sürekli değişken otomatik vites kutusu CVT ile eşleştirilen 2.0 16v 140 hp motor.
  Dizel seçenekler Euro 5 uyumlu motor-kavrama bloklarından oluşuyor:
  - Çift kavramalı altı ileri yeni otomatik vites kutusu EDC - Efficient Dual Clutch (bkz. çerçeveli not) veya altı ileri manuel vites kutusuyla eşleşen dCi 110 FAP.
  - Altı ileri manuel vites kutulu dCi 130 FAP.
  - Altı ileri manuel vites kutulu dCi 160 FAP.
  Çift kavramalı otomatik vites kutusu EDC : Efficient Dual Clutch
  Çift kavramalı ve altı ileri otomatik vites kutusu EDC (Efficient Dual Clutch) Renault’nun konfor, sürüş keyfi ve çevreye saygı özelliklerini bir arada sunma amacına uygun olarak geliştirildi.
  Çift kavramalı Dual Clutch Transmission teknolojisine dayanan bu sistem, geleneksel otomatik vites kutularına göre aşağıdaki avantajları sunarak bu alanda bir çığır açıyor:
  - Manuel vites kutulu araçların emisyonlarıyla karşılaştırılabilecek CO2 salınımı ve yakıt tüketimi,
  - Hızlı ve akıcı otomatik vites değişimleri,
  - Sürücünün komutlarına anında cevap verebilme özelliği…
  Renault Yeni Megane Coupe-Cabriolet'i otomobil severlere 2010 Cenevre Fuarında (4-14 Mart) tanıtacak ve 2010 ilkbaharında satışa sunacak.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Renault Yeni Megane Forum Tarih
2010 Model Yeni Renault Megane RS Motorlu Araçlar Dünyası 6 Nisan 2009
2009 Yeni Renault Megane, Mayısta Türkiye'de Motorlu Araçlar Dünyası 5 Aralık 2008
Renault'tan Yeni Otomatik Dizel Geldi Motorlu Araçlar Dünyası 26 Aralık 2010
Renault Yeni Yarış Aracı R30 Bilgileri Motorlu Araçlar Dünyası 13 Nisan 2010
Yeni Renault Kangoo Maxi Motorlu Araçlar Dünyası 13 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş